1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Onlar da korsan kullanırsa...


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Korsan yazılımı kimler kullanıyor?

  Korsan yazılımın çok yaygın olduğunu biliyorduk ama bu kadarına da "yok artık" diyoruz...

  Korsan yazılım kullanımının en yaygın olduğu kitlenin ev kullanıcıları olduğu düşünülür. Çoğu zaman profesyonel olarak değil, sadece hobi amacıyla bazı özel yazılımlara ihtiyaç duyan ev kullanıcılarının yüksek maliyetli yazılımlara para vermek yerine korsanını tercih ettikleri biliniyor. Peki ya web işi ile uğraşan profesyonellerin arasında korsan kullananların oranı ne kadar?

  Bu basit sorunun yanıtı çok ilginç sonuçlar ortaya çıkartıyor. Araştırmaya katılan ABD'li sektör profesyonellerinin %59'u korsan yazlım kullandıklarını itiraf ettiler. Bu oranın içerisinde korsan kullandığını itiraf edemeyenler olduğunu da düşünecek olursak, korsan yazılım kullanımının profesyoneller arasında da son derece yaygın olduğunu görmek zor değil.

  Araştırma üzerine yapılan yorumlar, grafik ve yazılım geliştirmek için kullanılan yazılımların çok pahallı olmasının ve kriz döneminde düşen kar marjlarının da profesyonelleri korsana ittiği en sık altı çizilen nokta oldu. Buna rağmen profesyonel hizmet vermek için korsan yazılım kullanmanın etik ve yasal sorunlar doğurmasının yanı sıra bu programların üreticiler tarafından desteklenmiyor olması da profesyonellerin yardıma ihtiyaç duydukları anda yalnız kalmalarına neden olabilir