CAP SEVİYESİ?

• Total voters
    10
Uzun süredir ekipce pvp serverlarda oynuyoruz, piyasa bozuk olduğu için açılan serverler sürekli kapatılıyor, yatırım yapan oyuncular sürekli kandırılıyor, buna bir son vermenin vakti geldi.
Uzun soluklu bir pvp server açmak istiyoruz, bu konuyu gerçek oyuncuların isteklerini analiz etmek için açıyoruz, bizim için yapacağınız yorumlar çok önemli.
Lütfen en çok oynamak istediğiniz cap seviyesini ve oyun sisteminden yorumlarda bahsedermisiniz? 8)

Ben seneler boyunca bu işleri yaptım, onlarca kere yüzlerce kişiyle anket düzenledim (hepsi oyuncuydu), şunu fark ettim ve sizinle paylaşmak isterim ki, herkesi mutlu edemezsiniz, tek server lsitesinde 120-110-100PvE ve 110PvP serverı açtığımı bile hatırlıyorum. (1000+ oyuncuyla) Oyuncular ota boka bahane buluyor bırakmak için. Zaman içinde bolca saçma insanla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz, başta da yüksek üyeye sahip klanlar olmak üzere... 40 civarı aktif üyesi olan klanın başkanı mesaj atıp, GM şunu yapmazsan bırakıyoruz diyip yapmayınca ortaya iftira atıp bırakıp gidebiliyorlar, neymiş efendim GM item vermişmiş birine... Adaleti kaçmışmış serverın, sonra patır patır diğer klanlar veya oyuncularda bırakmaya başlıyorlar... (Çünkü sizin de dediğiniz gibi kimsenin artık server sahiplerine veya GM lere güveni kalmadı) Ha iftiraların bir kısmı da rakip oyunların adamlarından veya yöneticilerinden geliyor. Ben sunucuma benden daha büyük rakibimin sunucuları üzerinden gbitlerce ddos atıldığınıda hatırlıyorum. Bu ispatlayıp kendisine yazınca da yok yav ben öyle şeyler yapar mıyım kendi işimdeyim gücümdeyim biri benim IP yi taklit ediyordur cevabını bile aldım...

Bu sebeple 2 değil 20-30 kere düşünmenizi öneririm bu işi...

+ olarak şunu da yazmadan geçemeyeceğim,

ne kadar güvenlik önlemi alırsanız alın, benim yaşadığım gibi gecenin 4'ünde datacenterdan gelen bir telefonla 37gbitlik bir saldırı sebebiyle ana ip adresinizin 24 saatlik null'e düşürüldüğünü ve server içeriğinizi 48saat içinde başka bir DC ye taşımanız gerektiğine dair bir telefon bile alabilirsiniz. 24 saat bir oyunun kapalı kalmasının ne demek olduğun sanırım biliyorsunuzdur.

Kısacası AÇI, KURDU, ÇAKALI bol bir sektör...

Mesajlar için teşekkürler.
Bunların üstesinden gelmek için maddi ve manevi gerekli güce fazlasıyla sahibiz, sadece elimizde yeterli analiz yok en çok hangi caplar oynanmak isteniyor tespit etmemiz lazım:beer:

+ olarak şunu da yazmadan geçemeyeceğim,

ne kadar güvenlik önlemi alırsanız alın, benim yaşadığım gibi gecenin 4'ünde datacenterdan gelen bir telefonla 37gbitlik bir saldırı sebebiyle ana ip adresinizin 24 saatlik null'e düşürüldüğünü ve server içeriğinizi 48saat içinde başka bir DC ye taşımanız gerektiğine dair bir telefon bile alabilirsiniz. 24 saat bir oyunun kapalı kalmasının ne demek olduğun sanırım biliyorsunuzdur.

Kısacası AÇI, KURDU, ÇAKALI bol bir sektör...
Ben arkadaşın seni dinlediğini/dinleyeceğini düşünmüyorum. :popcorn:

İyi dinledim

İyi dinledim, iyi anladım elimizin uzun olduğunu ifade etmeye çalıştım :beer:
Mesele sadece parayla bitmiyor işte onu anlatmaya çalışıyoruz, ben küçükken Silkroad aşığı birisiydim privatelerde çok kolay bir şeyler sahibi olunca oyun sıkıcı gelmeye başladı ve 10 yıldır oynamadığım oyuna bu aralar girip bakıyorum adam para verip global alıyor ve o global ile millete atar yapıyor, Numarasını istiyor. hatta iki kişi arasında geçen mevzular global ile konuşuluyor. cehalet seviyesinin farkında mısın? Bu kitleye elim kolum uzun mu diyorsun. Buyur meydan senin.

Uzun süredir ekipce pvp serverlarda oynuyoruz, piyasa bozuk olduğu için açılan serverler sürekli kapatılıyor, yatırım yapan oyuncular sürekli kandırılıyor, buna bir son vermenin vakti geldi.
Uzun soluklu bir pvp server açmak istiyoruz, bu konuyu gerçek oyuncuların isteklerini analiz etmek için açıyoruz, bizim için yapacağınız yorumlar çok önemli.
Lütfen en çok oynamak istediğiniz cap seviyesini ve oyun sisteminden yorumlarda bahsedermisiniz? 8)
Bence artık Private Server açılmasın, boğulduk çünkü. Hem Flexi'nin belirttiği cehalet seviyesinden hem de Private Server açanların dönüşümlü olarak insanlara vurgun yapmasından. Ben iSRO yayıncısıyım iSRO'yu körü körüne kötülemiyorum ama hakkında bilgiler de veriyorum. iSRO Parasal denklem üzerine kurulmuş bir oyun ki çoğu öyle, dönüp bakıyorsun Private dünyasına 10-12 kişilik bir grup var sanki sürekli server açıp kapatıyorlar 1-6 ay arasında açık kalıyor bunlar. Sürekli dönüşümlü olarak insanları soyuyorlar benim gözümde. Sorarsan da "Oyuncular sıkılıyor bir yerden sonra tekrar oyuna baştan sistem kuruyoruz." gibisinden kılıf uyduruyorlar. Bence artık Private server açılmasın çünkü çok eski oyuncular olarak yaşı büyük ama oyunu içinde yaşatan insanlar olarak boğulduk.

Mesele sadece parayla bitmiyor işte onu anlatmaya çalışıyoruz, ben küçükken Silkroad aşığı birisiydim privatelerde çok kolay bir şeyler sahibi olunca oyun sıkıcı gelmeye başladı ve 10 yıldır oynamadığım oyuna bu aralar girip bakıyorum adam para verip global alıyor ve o global ile millete atar yapıyor, Numarasını istiyor. hatta iki kişi arasında geçen mevzular global ile konuşuluyor. cehalet seviyesinin farkında mısın? Bu kitleye elim kolum uzun mu diyorsun. Buyur meydan senin.
Dostum elim uzun dememdeki kastım çevremin geniş olması, bi sorunla karşılaştığımda çözebileceğimi ifade etmeye çalışıyorum.
Cehalet seviyesinin farkındayız ama kısıtlamalarla önüne geçilir ufak problemler.
Şu anda sadece bir tablo oluşturmaya çalışıyoruz ama yeterli veri oluşmuyor.

Bence artık Private Server açılmasın, boğulduk çünkü. Hem Flexi'nin belirttiği cehalet seviyesinden hem de Private Server açanların dönüşümlü olarak insanlara vurgun yapmasından. Ben iSRO yayıncısıyım iSRO'yu körü körüne kötülemiyorum ama hakkında bilgiler de veriyorum. iSRO Parasal denklem üzerine kurulmuş bir oyun ki çoğu öyle, dönüp bakıyorsun Private dünyasına 10-12 kişilik bir grup var sanki sürekli server açıp kapatıyorlar 1-6 ay arasında açık kalıyor bunlar. Sürekli dönüşümlü olarak insanları soyuyorlar benim gözümde. Sorarsan da "Oyuncular sıkılıyor bir yerden sonra tekrar oyuna baştan sistem kuruyoruz." gibisinden kılıf uyduruyorlar. Bence artık Private server açılmasın çünkü çok eski oyuncular olarak yaşı büyük ama oyunu içinde yaşatan insanlar olarak boğulduk.
Gardaşım şu ana kadar en iyi geri dönüş seninkiydi, bahsettiğin tuzaklara çok düştük avlandık ve muzdaripiz.
Dolayısıyla çözümü bu şekilde bulduk bahsettiğimiz gibi şu an analiz yapmaya çalışıyoruz zaten yeterli veriye ulaşmadanda bu toplara girmem kimsenin ahıyla uğraşamam.

Elinizin uzun olması neyi değiştirir oyuncuyu parayla mı elinizde tutacaksınız?
Dostum elim uzun dememdeki kastım çevremin geniş olması, bi sorunla karşılaştığımda çözebileceğimi ifade etmeye çalışıyorum. Oyuncuyu parayla mı elinizde tutacaksınız? derken ne anlatmaya çalıştığını çözemedik.

Silkroad oynayan topluluğun %80 i servere girip para kazanmaya çalışıyorlar. Oyunu zevk için oynayan kitle çok sınırlı. O yüzden o serverden bu servere 2 haftada bir koşturup duruyorlar. Boşuna uğraşma derim, bahsettiğim popülasyonun hepsi server tanıtımına girip senin belki haftalarca, aylarca uğraştığın özelliklere; "bundan cebime para koyarım/koyamam" gözüyle bakıp değerlendirecekler. Bu kitleye eğlence serveri yapmak gereksiz. İnek gibi sağacaksın onu seviyorlar...

Silkroad oynayan topluluğun %80 i servere girip para kazanmaya çalışıyorlar. Oyunu zevk için oynayan kitle çok sınırlı. O yüzden o serverden bu servere 2 haftada bir koşturup duruyorlar. Boşuna uğraşma derim, bahsettiğim popülasyonun hepsi server tanıtımına girip senin belki haftalarca, aylarca uğraştığın özelliklere; "bundan cebime para koyarım/koyamam" gözüyle bakıp değerlendirecekler. Bu kitleye eğlence serveri yapmak gereksiz. İnek gibi sağacaksın onu seviyorlar...
Son derece haklısın ama bahsettiğin popülasyonun tam tersi yani oyunu zevk için oynayan ve bu zevki paylaşmayı seven, ahlaklı ve dürüstçe oynamayı isteyen kişilerde mevcut, mevcuttur diye umuyoruz :beer:

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Private serverlar çıktığından beri en çok tutan capler 100 cap CH veya 110EU/CH .Fakat 100 Cap bir süre sonra sadece job üzerine kurulu olduğu için sıkıcı olmaya başlıyor. Benim önerim 110Eu&Ch . Ama ağzınla kuş bile tutsan artık pro playerler sadece private serverlara satış yapmaya giriyor ve 1 -2 hafta sonra bırakıyor. Ondan sonra açılacak potansiyeli yüksek serverlara bakıyorlar. Bu işte en iyi olan Electus bile 4-5 ayı geçemiyor gerisini sen düşün.

Private serverlar çıktığından beri en çok tutan capler 100 cap CH veya 110EU/CH .Fakat 100 Cap bir süre sonra sadece job üzerine kurulu olduğu için sıkıcı olmaya başlıyor. Benim önerim 110Eu&Ch . Ama ağzınla kuş bile tutsan artık pro playerler sadece private serverlara satış yapmaya giriyor ve 1 -2 hafta sonra bırakıyor. Ondan sonra açılacak potansiyeli yüksek serverlara bakıyorlar. Bu işte en iyi olan Electus bile 4-5 ayı geçemiyor gerisini sen düşün.
Aga anlayamadığımız şey biz bir svye başladığımızda sv kapanana kadar oynarız hiç bi şekilde bırakmayız. Bu bahsettiğin pro playerler gerekli kısıtlamalarla durdurulamazmı veya bu tarz playerların diğer playerların oyun devamlılığına etkisi nedir. Yani bizim servere 1-2hafta oynamak için gelen adam hiç gelmesin...

Aga anlayamadığımız şey biz bir svye başladığımızda sv kapanana kadar oynarız hiç bi şekilde bırakmayız. Bu bahsettiğin pro playerler gerekli kısıtlamalarla durdurulamazmı veya bu tarz playerların diğer playerların oyun devamlılığına etkisi nedir. Yani bizim servere 1-2hafta oynamak için gelen adam hiç gelmesin...
zaten problem de o, Ben 10 gündür JoySro'nun 100 cap serverinde oynuyordum.
1 hafta içinde 750 oyuncu oyunu bıraktı sebebi ise tamamen algı, Global ile Char satmayı duyurmak, daha millet set dizmemişken moon düşmesi gibi gibi. Sen sos'u daha yeni alıyorsun adamda sun var. Bu algılar oyunu bitiriyor.

zaten problem de o, Ben 10 gündür JoySro'nun 100 cap serverinde oynuyordum.
1 hafta içinde 750 oyuncu oyunu bıraktı sebebi ise tamamen algı, Global ile Char satmayı duyurmak, daha millet set dizmemişken moon düşmesi gibi gibi. Sen sos'u daha yeni alıyorsun adamda sun var. Bu algılar oyunu bitiriyor.
Yani elbette isteriz ki oyunumuz çok büyük olsun, oyuncular oynarken para kazansın, herkes oynasın çok geniş kitlelere ulaşalım fakat bu tarz algılar oyunu bitiriyor ise item satışı yasaklanır.
Sorun çözüşdümü ?

Yani elbette isteriz ki oyunumuz çok büyük olsun, oyuncular oynarken para kazansın, herkes oynasın çok geniş kitlelere ulaşalım fakat bu tarz algılar oyunu bitiriyor ise item satışı yasaklanır.
Sorun çözüşdümü ?
İtem satışını yasaklarsan oyuncu gelmeyecek çünkü sadece bunun için oynayan koca kitleler var, görmek istiyorsan facebook'a bakabilirsin tonlarca grup ve sayfa var.

Takımı
Besiktas
Job ile item set alınmamalı, oyun joba dayalı olmamalı.
Item Mall satışları kısıtlı olmalı(Sadece Pre, Dress,).
Droplarda sox item mevcut olmalı ve orta seviye olmalı(Günde 1-2 tane).
Alchemy düşük olmalı(+ Basma ve Elixir drop)
Max + 10 olmalı(O da 100 cap ve üzeri serversa eğer adv +2 elixir ile)
Grab pet ücretsiz ve 5 page olmalı(Playerla rahatça gold item kasması açısından.)
Arena Coin kesinlikle olmamalı(Private serverlarda en nefret ettiğim şey.)
Coin sistemiyle herhangi bir alışveriş veya buna dayalı bir oyun olmamalı.
Unique çıkma süreleri kısa olmalı.
Reverse ve Instant scroll ücretsiz olmalı.(Playerlar kolaylığı sever.)
Kesinlikle bilinen guidlere ayrıcalık tanınmamalı.(EternalGlory, Futuristic, justHORNY vs.)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aklıma geldikçe ekleme yapacağım.

Yukarı Alt