İnsanlığın en büyük düşlerinden biri olan ölümsüzlük, Karayip kıyılarında yaşayan bir denizanası sayesinde gerçeğe dönüşebilir.

'Turritopsis nutricula' adı verilen ve çapı sadece 4-5 milimetre boyunda teknik olarak ”hydrozoan“ olarak adlandırılan bir canlı, ömrünün sonuna geldiğinde ya da yaşamını sürdürebilecek uygun koşulları bulamadığında, denizanasına dönüşmeden önceki evreleri olan ’polip’e geri dönüyor, bir süre sonra da tekrar denizanası oluyor.

Bilim adamları tropikal sularda yaşayan ’Turritopsis nutricula’nın okyanuslara, gemilerin limanlara girmeden önce attıkları safra sularıyla yayıldığını düşünüyor. Uzmanlar ’Turritopsis nutricula’nın hücre yapısında görülen bu değişimi çözebilirse insanoğlu da ölümsüzlüğün de kapısını aralayabilecek.

Sessiz istila...

Ölümsüz olduğu kanıtlanan ’Turritopsis nutricula’nın üremesinin ve çoğalmasının çok hızlı olacağını belirten deniz biyologu Dr. Maria Miglietta, bu türün dünya denizlerine yayılabileceğini ve ve diğer canlı türlerini tehdit edebileceğini ifade ederek, "Sessiz bir istilaya tanık olacağız" dedi.

Kaynak: agnostik.org

Fre3sTyLe demiş ki:
İnşallah böyle birşey olmaz .. Ki sanmıyorum
Dinimize ters bir şey
Düşünsenize dünyada 50 yıl sonra adım atacak yer kalmaz...
Dedenizin dedesiyle konuşmanız garip olurdu ...
hatta iyice samimi olursan dedenin dedesine 'gel kanka' falan :mrgreen: .Sevmedim bu işi :lol:

Ne iyi ne kötü böyle iyi her canlı ölümü tatsın exorcist 3 filminden bir diyolog vereyim :P

kinderman: eğer tanrı "iyi" olsaydı ölümü yaratır mıydı? sadece konuşuyorum,sesli düşünüyorum. o popüler değil, peder. o bir kazanan değil.

dyer: işte yine başla tanrıyı suçlamaya...

kinderman: kimi suçlayayım, phil rizzuto'yu mu?

dyer: sonsuza kadar yaşamak istemezdin.

kinderman: evet isterdim.

dyer: hayır istemezdin, sıkılırdın.

kinderman: hobilerim var.

:mrgreen:

Beijo

Bilgiliyim
Caprice demiş ki:
Ne iyi ne kötü böyle iyi her canlı ölümü tatsın exorcist 3 filminden bir diyolog vereyim :P

kinderman: eğer tanrı "iyi" olsaydı ölümü yaratır mıydı? sadece konuşuyorum,sesli düşünüyorum. o popüler değil, peder. o bir kazanan değil.

dyer: işte yine başla tanrıyı suçlamaya...

kinderman: kimi suçlayayım, phil rizzuto'yu mu?

dyer: sonsuza kadar yaşamak istemezdin.

kinderman: evet isterdim.

dyer: hayır istemezdin, sıkılırdın.

kinderman: hobilerim var.

:mrgreen:
hobilerim var... :mrgreen:

By_DaDaS demiş ki:
Böyle Bişi Olmaz ki ALLAH izin Vermez.Bi Kıyamette Ne İnsan Kalır Ne Evren.
Allahla kankasın galiba.İzin verip vermiyeceğini bildiğine göre ha bu arada allahın işinede karışıyorsun :mrgreen: Sen burada bu yorumu eklerken afrikada bir çocuk açlıktan ölüyor.Ee şimdi ne alakası var dersin.Allah açlıktan ölenlere karışmıyorda bu masum deneyemi karışacak ?

__ScorPioN__ demiş ki:
By_DaDaS demiş ki:
Allahla kankasın galiba.İzin verip vermiyeceğini bildiğine göre ha bu arada allahın işinede karışıyorsun :mrgreen: Sen burada bu yorumu eklerken afrikada bir çocuk açlıktan ölüyor.Ee şimdi ne alakası var dersin.Allah açlıktan ölenlere karışmıyorda bu masum deneyemi karışacak ?
Yorumuna hiç birşey demiyorum,Söylediklerin bana göre mantıklı.Ama inançları ve saplantıları olan insanların çerçevesinden olaya bakarsan büyük kavga çıkaracak cümleler edindiğini anlayabilirsin :)

Birde şu açıdan düşün kıyamet denen hadise var ve bir gün gelicek bunun geliş nedeni hiç ölmeyen insanlar ve yok olan dünya olamaz mı?

__ScorPioN__ demiş ki:
By_DaDaS demiş ki:
Afrikada ki Cocukla Ölümsüzlügün Ne Alakası Var. Bu Masum Bir Deney mi ?

Prada

Ölümsüzlük değilde yaşlanmaya çare bulsunlar. Sonucta ölümün tadını merak eder insan bi şekilde öldürür kendisini...

Ne yani ölümsüzlük olayını ortaya çıkarıp beni 70 yaşındkai halimle osnsuza kadar yaşatmasınlar :P

Öncelikle şunu belirteyim DNA şifreleri Büyük miktarda çözüldü diyorlar bana kalırsa saçmalık neden diycek olursanız şöyle cevap verebilirim;
Zamanında atom bilinmiyordu atomu buldular heşey bittimi hayır protonu nötronu elektronu buldular sonra bunlarıda parçalama yoluna girdiler yani DNA yı çözseler dahi herzaman için daha ilerisi olacaktır bana göre bilginin sınırı olmadığından hiçbir zamanda mutlak doğruya ulaşamayacaklardır.
Şimdi üstü geçtik katılmayabilirsiniz tabiki onlar benim görüşüm Hadi diyelim çözdüler ve bunu kopyalamayı başardılar. Şimdi ne olcak ne mi olcak ;
Bu organizmanın yapısına uyumlu DNA olduğu için bu DNA tamamen o canlının fiziksel kimyasal yapısında yani onun vucudunda bulunduğu zaman geçerlilik kazanacaktır.
Hadi diyelim onuda yaptılar insan yaşlanmadı Ozmn ne olcak ;
Lan bu insana araba çarpmazmı uçak düşmezmi biyeri kesilmezmi düşmezmi kafayı vurup beyin kanaması geçirmezmi çeşitli kimyasallarile zehirlenmezmi Radyasyondan gen yapısı bozulup gebermezmi Yada birisi ayar olup bu adamı doğramazmı suikaste kurban gitmezmi ? Yani bu adam yaşlanmıyor diye ölümsüz anlamına mı geliyor?
Hadi diyelim Wolverine tanıyan bilir onun gibi bize Healing factor (Kendini yenileme,iyileştirme özelliği) koydular.
Bi müddet sonra bilim adamlarının dediği gibi güneş biticek yada dünya kendinden geçicek her gezegenin ömrü var dolacak bunudamı düşünemiyonuz.
Hadi diyelim onuda düşünemediniz :D
işte ozman siz zaten ölmeyeceksiniz!!!
Beyni olmayan adam yaşamıyodur zaten nasıl ölsün [Düşünüyorum öyleyse varım] bi abimizin sözü

Aynı zamanda Her canlı ölümü tadacaktır canım bilimsel konuştuk altına da ayet yazalım.

Ama zaten ben ölümsüzüm neden bedenim gitsede ruhum oteki tarafta var olacak yani o tarafta yaşayacağım.

Yani ölümsüzlük arzusu cok saçmadır Dünya böyle Bataklığa saplıyken daha yaşayıp ne olcak ?

__ScorPioN__ demiş ki:
By_DaDaS demiş ki:

İkinizde 3 kelimeyi birleştirip cümle kuramazken kendi doğrularınızı dahi mantıklı şekilde anlatamazken nasıl oluyorda bir birinizin fikirlerini karalayacak cesareti kendinizde buluyorsunuz ?

By_Dadas Allah ve Allah'ın yaptıkları yapacakları ile böyle kesin konuşman bana ilginç geldi gercekten tuhaf geldi bu cesareti nerden buldun

__ScorPioN__ Sende Allah açlıktan ölenlere karışmıyorda bu masum deneyemi karışacak cümlesini kurup By_Dadas tan dahada komik konuma düştüğünün farkındasındır umarım.
(Sanmıyorum farkında olsaydın yazmazdın bukadar saçma birşeyi)
Ayrıca sen saçmalamanın yanında birde insanların dinleri ile adeta dalga geçercesine konuşuyorsun belki yanlış yazdı hatta saçmaladı ama O KİŞİ HÜR İRADESİ İLE ONA İNANIYORSA SEN ONUNLA ALAY EDEMEZSIN!!! AHLAKSIZLIKTIR. Hatasını söylemek ayrı dalga geçmek ayrı dikkatlı ol birisi senin inandıklarına sevdiklerine dalga geçip hakaret etse hoşuna gidermiydi.

||||Başkalarının doğruları bize yanlış gelebileceği gibi bizim doğrularımızda başkalarına yanlış gelebilir.||||

Yukarı Alt