1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Olumsuz düşüncenin olumlu yanı!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Kötü ruh hali kimi zaman iyi gelebilir. Avustralyalı bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre olumsuz düşünce, mutsuzluk, insanların yeteneklerini geliştirmesinde büyük rol oynuyor.

  Avustralya'daki New South Wales Üniversitesi'nde yapılan araştırmada negatif duygularda olan insanların, kendilerine anlatılan her şeye inanan mutlu insanlara göre daha eleştirici ve bir konuya daha fazla odaklandıkları ortaya çıktı.

  Profesör Joseph Forgas'ın çalışması olan araştırma, pozitif duyguların yeteneği kamçılamadığını, aksine öldürdüğünü savunuyor. Olumsuz ruh halindeki kişinin, dış dünyaya daha dikkatli bakabildiğini söyleyen Forgas, "Negatif düşünce, hafızayı destekliyor, geliştiriyor" açıklamasında bulunuyor.

  Yaptıkları bir deneyle bunu kanıtlayan araştırmacılar, mutlu ve mutsuz katılımcılardan bazı söylenti ve mitleri yagılamalarını istiyor. Buna göre mutlu olanlar, kendilerine anlatılanlara inandıklarını ve bunların doğru olabileceğini savunuyor.

  Forgas, negatif düşüncenin konsantrasyonu sağladığını ayrıca en başarılı iletişim yöntemi olduğunu da sözlerine ekliyor.

  "Pozitif duygular hiçbir zaman evren tarafından arzu edilmezler. Negatif insanların üretimi son derece yüksek kalitede olup diğerlerinin daha fazla ilgisini çeker."