joysro

Kayıt
15 Nisan 2007
Mesajlar
2.054
Beğeniler
0
Şehir
Balıkesir/Bandırma :)
geym


1.jpg
Kafa kopmasından boğulmaya yanmadan yüksekten düşmeye kadar birçok ölüm şeklinde ölüm anlarından insanlar neler hissediyor. Ölümün eşiğinden dönenler anlattı:


Dünyanın önde gelen bilim dergisi New Scientist İskoçya'daki Caledonian Üniversitesi'nden psikolog Cynthia McVey'in ölümün eşiğinden dönenlerle görüşerek ve bilimsel incelemeleri bir araya getirerek yaptığı araştırmayı yayımladı.

Araştırma kafa kopmasından boğulmaya yanmadan yüksekten düşmeye kadar birçok ölüm şeklinde asıl sorumlunun beyne oksijen gitmemesi olduğunu ortaya koydu.

Araştırmaya göre ölüm anlarından şunlar yaşanıyor:

BOĞULMADA PANİK YAŞANIYOR YÜKSEKTEN DÜŞMEDE KALP PATLIYOR

Boğulma: Kişi ilk anda büyük panik yaşıyor. Nefesini tutuyor. Ardından su ciğerlerine doldukça bir yanma ve yırtılma hissi duymaya başlıyor. Son olarak hissettiği şey ise sakinlik ve dinginlik oluyor. Oksijen alamadığı için bilinci kapanıyor ardından ölüyor.

Yanma: Yanıklar çok şiddetli acıya yol açıyor. Sinir uçlarının yanması ise bu acı hissini bir süre sonra ortadan kaldırıyor. Ardından kişi biraz his kaybına uğruyor. Yanarak ölen kişilerdeki asıl ölüm nedeni çoğunlukla zehirli gazların solunması ve nefessizlik oluyor.

Kafanın kopması: Uzmanlara göre beyin kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa'daki raporlara göre 18'inci yüzyılda giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu.

Yüksekten düşme: ABD'deki Golden Gate Köprüsü'nden atlayan 100 kurbanın akciğerin iflas etmesi kalbin patlaması ve kırık kaburgaların iç organlara zarar vermesi sonucu öldü ortaya çıktı.

Eelektriğe kapılma: Elektrik akımına kapılma kalbi durdurabiliyor. 10 saniye sonra da bilinç kapanıyor. Ancak elektrikli sandalyede idam edilen mahkûmların ölüm nedeni beynin aşırı ısınması ya da boğulma oluyor.

Kan kaybı: 1.5 litre kan kaybeden kişi kendini halsiz susamış ve korkmuş hissediyor. İki litre kan kaybedildiğinde baş dönmesi ve bilinç kaybı başlıyor.

Dekompresyon (basın kaybı): Ani basınç kayıplarından kurtulanlar göğsüne vurulmuş gibi ani bir acı yaşadıklarını anlatıyor. 15 saniyeden az süre içinde de bilinç kaybı yaşanıyor.

Kalp krizi: En çok rastlanan olay kaslar oksijen alamayıp çırpınmaya başladığında hissedilen göğüs ağrısı. Kalbin normal ritminin bozulması kalp atışlarını durduruyor. Bilinç kapanıyor ve ölüm gerçekleşiyor.

Asılma: Yağlı urganla asılarak boğulma 10 saniye içinde bilinç kaybına yol açıyor. Fırlatma tarzı asılmalarda amaç boynun kırılmasını sağlamak. Ancak bu yöntemle asılan mahkûmlarda ölümlerin yine boğulmadan kaynaklandığı belirlendi.

Zehirli iğne: ABD'de idamlarda kullanılan yöntem doğrudan kalbi durduruyor. Araştırmalar mahkûmların yanma ve büyük acı hissettiğini gösteriyor.
 
Kayıt
8 Nisan 2007
Mesajlar
412
Beğeniler
0
kankaybı yalan

ilk baştan vücutta bi hafiflik hissediyorsunuz daha sonra üşüme geliyor ardından başağrısı sonra kas katı kesiliyorsunuz artık vücuttaki kalp atışınızı nefes alışınızı sanki kulağınızın dibindeymiş gibi hissediyorsunuz.
ondan sonra bilinç kaybı yaşanıyor.

kendimden biliyorum.. :roll:
 
Kayıt
27 Nisan 2007
Mesajlar
7.427
Beğeniler
0
Şehir
In Dem Kampus
mert5100 demiş ki:
Quensis abi valla yurtdışında vardı öyle bir yöntem,hastahanede yemeklerine koyuyorlar adını tam hatırlıyamıyorum :mrgreen:
Çıkamam Yurtdışına şimdi okul var :mrgreen:

Kezzap fln içsem ama acı çekmeden ölmek istiyorum :mrgreen:
 
Yukarı Alt