1. Reklam


  1. r-silkroad
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   ddgame

Olimpiyat kabusu geri dönüyor!


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Olimpiyat kabusu geri dönüyor!
  Aslan sezon sonunda Ali Sami Yen'i terk edecek. Yeni stadın 365 günde tamamlanması ise imkansız görünüyor. Tüm bu gelişmeler Cim Bom'a tek bir adresi gösteriyor: Olimpiyat Stadı!

  [​IMG]

  Tarih 13 Aralık 2007... Seyrantepe’de ilk kazma vuruldu. Aradan geçen 1.5 yıllık sürede stadın sadece yüzde 27’si tamamlanabildi. 4 defa ihale yapıldı, hepsi de iptal edildi. Şimdi TOKİ stadı kendi imkanlarıyla yapacak ve bu nedenle 9 Eylül’de bir ‘iç ihale’ daha düzenlenecek. Başkan Adnan Polat, aylardır tek bir çivi bile çakılmayan stattaki çalışmalara eylül ayı sonunda devam edileceğini açıkladı. Başbakan’ın talimatıyla hareket ettiğini açıklayan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar da stadın 365 günde bitirileceğinin garantisini verdi. Ancak şu şartlarda 8’er saatten 3 vardiyalık bir çalışmayla bile stadın 1 yılda tamamlanması mümkün görünmüyor. Yetkililer de bu durumun farkında.

  Satışlara devam!

  Ancak kesin olan bir şey var ki, sezon biter bitmez Galatasaray Ali Sami Yen Stadı’nı terk edecek. Bu da Sarı-Kırmızılı takımın ilk devre maçlarını, taraftarın en büyük kâbusu olan Olimpiyat Stadı’nda oynayacağına işaret ediyor. 1.5 yılda yüzde 27’si tamamlanabilen stadın 1 yılda nasıl biteceği zaten yönetimde büyük endişe yaratıyor. Ancak Başkan Adnan Polat ve kurmaylarının amacı, stadın yapımına devam edilmesiyle birlikte çalışmaları referans göstererek koltuk ve loca satışına devam etmek. Böylece kulübün kasasına sıcak para girmesi sağlanacak.

  [​IMG]

  Baskı azalacak

  Oysa bu planda da ciddi bir problem bulunuyor. Eğer Galatasaray 2010-2011 sezonunun ilk devresini Olimpiyat Stadı’nda oynamak zorunda kalırsa, kombine kart satışı nasıl yapılacak? Yönetimde kafaları kurcalayan sorulardan birisi de bu. Özellikle Cim Bom’un Şampiyonlar Ligi’ne katılması durumunda, en büyük avantaj olması düşünülen taraftar baskısı Olimpiyat Stadı’nda hiçbir işe yaramayacak. Bu da turnuvadan elde edilmesi olası kazancı düşürebilecek handikaplar arasında görülüyor.

  [​IMG]

  Kriz nasıl çözülür

  İnönü Stadı’na taşınmak da bir diğer seçenek. Ancak Beşiktaş Yönetimi’nin buna izin verip vermeyeceği henüz belli değil. Taraftar ise kesinlikle Olimpiyat Stadı’na gitmek istemiyor. Galatasaray Yönetimi’nin bu krize nasıl bir çözüm bulacağı merak konusu.​