Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
- Resim Silinmiş.​
Sakarya'da ancak dramatik Türk filmlerinde görülebilecek bir hayat hikayesi yaşandı. 52 yaşındaki Enver Birgül'ün başına gelmedik kalmadı. Üç çocuk babasının hayatını kâbusa çeviren olaylar zinciri 2002 yılında başladı.

Birgül, kızını okula kayıt ettirmek için gittiği Akyazı'da kullandığı motosiklete otomobil çarpmasıyla ağır yaralandı. Sakarya Devlet Hastanesi'ne kaldırılan talihsiz adam, öldü sanılarak Toyotasa İlkyardım ve Travmatoloji Hastanesi morguna gönderildi. Kendisini morga koyan görevlilerin yaşadığını fark etmesi üzerine yeniden acil servise alındı. Sevk edildiği Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bir tedavi süreci başladı. 3 yıl boyunca yatarak tedavi gören Birgül'ün kalçasında 32 kırık tespit edildi. Dalağı ameliyatla alındı. Kalçasındaki kırıklar sebebiyle yürüyemeyen Birgül, bu sırada iki böbreği birden iflas ettiği için diyalize bağlandı. Hastanede yattığı süre içerisinde tam 34 ameliyat geçirdi. Kazadan iki yıl sonra koltuk değneklerinin yardımıyla yavaş yavaş yürümeye başladı.

Ancak talihsizlikler bir türlü peşini bırakmadı. 2007'de emeklilik işlemleri için Ankara'ya giderken içinde bulunduğu otomobil Bolu'da kaza yaptı. Olayda dizleri kırılan Birgül, yürüme umudunu tamamen kaybetti. Kazanın ardından hemodiyalize giren Birgül'ün kollarındaki fistüller (atardamar ve toplardamar birleşmesiyle oluşan damar) işlevini kaybetti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde koluna yapay damar takıldı. Ancak bir kanama sonucu işlevini yitirdi. Geçirdiği operasyonların sayısı 38'e çıktı. Göğsüne açılan kataterle diyalize giren Enver Birgül, eşi ve çocuklarının desteğiyle yeniden hayata tutunmaya çalışıyor. İki kez ölümün eşiğinden dönen talihsiz adam, şimdi malulen emekli. İlk kazanın davasına hastanedeki tedavisinden dolayı yetişemeyen Birgül'ün ikinci kazayla ilgili açtığı tazminat davası ise halen sürüyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
adama yazık yav ayrıca ben olsam bunlara dayanamaz kendi işimi hallederdim ama yaşama isteği belli de olmaz

Yukarı Alt