Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
tenpanter demiş ki:
Macro demiş ki:
tenpanter demiş ki:
komplo içinde komplo ve daha fazla komplo :think: bu sicco abimizin söyledikleri de bir fikir yalnız doğru, yanlış ,uydurma biraz doğruluk payı var gibi seçenekleri zaman gösterir ama bu adamlar bu icraatlarına devam ettiği sürece oylarını arttıracağı gerçeği ve ülkeye faydalı oldukları gerçeği yadsınamaz.
Asgari ücret 630 lira, otobüs 1.75. Bir insan bu parayla nasıl yaşar, akıl mantık işi değil. Geçen gün İstanbul Üniversitesinde başbakanın gelmesini alkışlayan şakşakçılara yoldan geçen bir amca "İmanımız gevredi nesini alkışlıyorsunuz" diye bağırmıştı, aklıma o geldi.
yani?
Halka faydası olmadığı açık olan bu iktidara ülkeye faydalı demek için kör sağır olmak lazım.

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
tenpanter demiş ki:
@Macro yani 2002 den önce güllük gülüstanlık mı yaşıyorduk ? :wink1:

2002 den önce bu anlattıkların yok muydu?
Türkiye'de son on yılda hayat standartlarının git gide kötüleştiğini uluslararası araştırma şirketleri ortaya koyuyor. Ki, hepsini geçtim etrafınıza bakmak yeterli. Önceden her evden bir kişi çalışırdı, şimdi iki üç kişi ancak ev geçindiriyor.

Vergi konusunda da tam bir saçmalama söz konusu. Devletin vergi ve sigorta konularında devreye girmesinin sebebi gelir dağılımındaki sorunlara karşı halkın yaşam standartlarını korumaktır. Fakat 2006 yılında yapılan bir araştırmaya göre vergi sistemiyle gelir dağılımındaki uçurumu büyüten tek ülke Türkiye.

Evet, bunlar ülkenin gerçekleri. AKP iyidir, ama fabrikatöre iyidir, banka sahibine iyidir, Koç'a Sabancı'ya MÜSİAD'a iyidir. Bana, sana, bize değil.

Macro demiş ki:
tenpanter demiş ki:
@Macro yani 2002 den önce güllük gülüstanlık mı yaşıyorduk ? :wink1:

2002 den önce bu anlattıkların yok muydu?
Türkiye'de son on yılda hayat standartlarının git gide kötüleştiğini uluslararası araştırma şirketleri ortaya koyuyor. Ki, hepsini geçtim etrafınıza bakmak yeterli. Önceden her evden bir kişi çalışırdı, şimdi iki üç kişi ancak ev geçindiriyor.

Vergi konusunda da tam bir saçmalama söz konusu. Devletin vergi ve sigorta konularında devreye girmesinin sebebi gelir dağılımındaki sorunlara karşı halkın yaşam standartlarını korumaktır. Fakat 2006 yılında yapılan bir araştırmaya göre vergi sistemiyle gelir dağılımındaki uçurumu büyüten tek ülke Türkiye.

Evet, bunlar ülkenin gerçekleri. AKP iyidir, ama fabrikatöre iyidir, banka sahibine iyidir, Koç'a Sabancı'ya MÜSİAD'a iyidir. Bana, sana, bize değil.
Ayrıca o komplo içinde komplo ve daha fazla komplo sözünü Akp lehine veya alehine değil hatta ve hatta Akp'ye bile söylemedim,söylediğim kişiler @HaMuLo'nunda bildiği gibi o büyük abiler :think:

Zaten türkiye iyiye gidiyor dedim vatandaş iyiye gidiyor demedim,bizimkisi memleket meselesi kendimizide geçtik artık vatan önemli olan vatan kazansın.(son on yıl hayat standartları konusunu araştırıcam).

İmzan güzelmiş :sfff:

tenpanter demiş ki:
HaMulo demiş ki:
yapılan özellştirmeler bizim ülkemizide geri dönüşülemez bi yola soktu
sonumuzu Allah hayıreylesn
nasıl olsa bizde ölcez,bu kavga ettikleri dünyada yok olcak o yüzden hacım sen rahat olsana :mrgreen:
ama şimdi millet askere gidiyor orada boşu boşuna şehit düşüyor.yani baştakilerin amacı farklı olduğundan yavaş yavaş içini yiyen karpuza dönüşüyoruz
diyeceğim şu ki 1978 tarihinmden beri ne hükümetler geldi geçti.isteseler pkk'yı bitiremzlermiydi?yok abd izin vermemiş yok ab..senin askerin dağa gidecek bi avuç şerefsizin dalgası olacak ha?

Devlet vatandaşa en iyi imkanlarını sağlamak için vardir.Türkiyede ben o şartları pek göremiyorum.

Ayrica yeni dünya düzeni dediğin konu çok farklı bişey.New World Order'dan bahsediyorsan konuyla alakasız.

Vittorio demiş ki:
Devlet vatandaşa en iyi imkanlarını sağlamak için vardir.Türkiyede ben o şartları pek göremiyorum.

Ayrica yeni dünya düzeni dediğin konu çok farklı bişey.New World Order'dan bahsediyorsan konuyla alakasız.
arkadaş orada yeni dünya düzeniyle akp nın bağlantısından bahsetmiş
ps:new world order

New world order'i ortaya sunanlar ve finansa edenler kim acaba?Türkiye'de de yürüttürdükleri yetkili kişiler kim acaba? :)

@Hamulo;

Bende anladımda yeni dünya düzeninin amacını bilmeden iyi birşey gibi savunmak tuhafıma gitti sadece :)

Vittorio demiş ki:
New world order'i ortaya sunanlar ve finansa edenler kim acaba?Türkiye'de de yürüttürdükleri yetkili kişiler kim acaba? :)

@Hamulo;

Bende anladımda yeni dünya düzeninin amacını bilmeden iyi birşey gibi savunmak tuhafıma gitti sadece :)
kardeşim aynı düşüncedeyiz yanlış anldaın bizi

Yukarı Alt