1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Okulda Dans Olayı..


 1. HaveKinqGlavie

  HaveKinqGlavie rank8

  Kayıt:
  14 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  874
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sence ?
  Bu kadarına pes! Fethiye'de özel bir eğlence gecesinde, 12 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi dansöz, 14 yaşındaki başka bir kız çocuğu da striptizci olarak dans ettirildi.
  14 Haziran 2008 14:50
  Yazı boyutunu büyütmek için
  FETULLAH DAĞLI, NİHAT ABACI , BURHAN KARADUMAN'ın haberi

  Önce yerel sanatçılar çıktı

  Muğla'nın Fethiye ilçesi Salı Pazarı Meydanı'nda dün akşam düzenlenen eğlence gecesinde yerel sanatçılar ve müzik grupları sahne aldı.

  Saat ilerledikçe işin şekli değişti

  Gecenin ilerleyen saatlerinde ise gösterilerin şekli değişti ve sahneye dansçı kızlar çıkmaya başladı. Saatler ilerledikçe yaş sınırının düştüğü gecede sahneye son olarak iki küçük kız dansçı olarak çıktı.

  Seyirciler şoke oldu sahneye 12 yaşında dansöz çıktı

  İzleyicilerin alkışlarını bıçak gibi kesen ve moralleri bozan olay sonrası sahnede dans etmeye başlayan 12 yaşındaki Binnur N. profesyonel dansöz kıyafetleri dans etti. 6.Sınıf öğrencisi olduğunu belirten Binnur N. sahne sonrası kendisine sorulan sorulara "İlk defa dans ediyorum. Yaptığım oryantal dans bence güzel oldu ve izleyenler beğendi" dedi.

  14 yaşında erotik dans yapan Esra K.: Yaşıma uygun değil biliyorum


  Küçük kızın ardından sahneye çıkan 14 yaşındaki diğer ilköğretim okulu öğrencisi Esra K. ise tabure üzerinde yaptığı striptiz şovuyla herkesi şaşkınlık içinde bıraktı. Geceye katılanların anlam veremedikleri gösteri yaklaşık beş dakika sürdü. Gösterisi sonrası Esra K da "İlköğretim okulu öğrencisiyim ve yaptığım modern dans. Yaşıma göre bu dansa uygun değilim ama annem ve babamdan izin aldım" dedi.  Gecenin organizatörü: Çalışmalarımız alkışlanıyor seneye daha iyisini yapacağız

  Fethiye'den hiçbir protokol üyesinin katılmadığı gecede ilköğretim öğrencisi kızları sahneye çıkartarak dans ettiren gecenin organizatörü ise "Çalışmalarımız alkışlanıyor seneye daha iyisini yapacağız" dedi.

  2006'da benzer bir skandal yaşanmıştı

  Aralık 2006'da Antalya Kemer'de düzenlenen bir çocuk güzellik yarışmasında küçük yaştaki Türk kızını sahneye dansöz kıyafetiyle çıkartmışlardı. Bu olay tüm Türkiye'yi ayağa kaldırmış ve olay hakkında soruşturma başlatılmıştı.

  VALİ AHMET ALTIPARMAK: GEREKLİ SORUŞTURMAYI YAPARIZ

  Fethiye'de yerel bir radyo kanalı tarafından düzenlenen gecede küçük yaşta kız çocuklarına dansöz kıyafeti giydirilmesi ve striptizci gibi dans ettirilmesi olayına valilik tarafından el konuldu.

  Dün akşam Fethiye Salı Pazarı Meydanı'nda Tur Fm adlı yerel radyonun düzenlediği eğlencede 12 yaşındaki ilköğretim 6. sınıf öğrencisi dansöz olarak, 14 yaşındaki başka bir ilköğretim öğrencisi de striptizci olarak dans ettirilmişti. Yaşanan kriz ile ilgili olarak Radyo Yetkilisi ve Organizatör, Saadet Ecehan "Bu sadece bir eğlence" diyerek kendini savundu.

  Muğla Valisi Ahmet Altıparmak ise "Olayı araştırıyoruz ilgililer hakkında gerekli soruşturmayı yaparız" dedi.

  Gecede dans eden ilköğretim öğrencilerinin ailelerinin de haberlerden ve olaylardan rahatsız oldukları öğrenildi.

  BAKAN ÇUBUKÇU'DAN TEPKİ: ÇOCUKLAR, ÇOCUK KİMLİĞİNE UYGUN ŞEKİLDE KONUMLANDIRILMALI

  Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Fethiye'de küçük yaştaki ilköğretim çağındaki çocukların sahneye çıkartılarak eğlenilmesine tepki göstererek, bu olayı yadırgadığını açıkladı.

  Devlet bakını Nimet Çubukçu, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öncelikle çocukların, gerçekten çocuk kimliklerine uygun şekilde konumlandırılmaları, çocuk kimliklerine uygun gösterilerde bulunmaları çok önemli. Bir kere bunları hem yadırgıyorum, hem de doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum. Çünkü çok küçük yaşta bir kız çocuğunun belli gösterilerde yetişkinmiş gibi kullanılması, belli mesajları verecek görüntüler içerisinde kullanılması her şeyden önce bu konuda hastalık sahibi olanlar üzerinde de olumsuz bir etki yaratıyor. O yüzden mümkün olduğu kadar çocuklarımız, kız veya erkek çocuklarımızı, onları çocuk kimliklerine uygun konumda çocuk kimliklerine uygun şekilde konumlandırmak gerekiyor. Bu aslında bir tiyatro sahnesinde aldığı rol gereği bir erkek çocuğun bir sigara içmesi görüntüsü de aynıdır. Çocuk, çocuk olarak konumlandırılmalı ve bu tür obje algısı oluşturacak, tutumlardan kesinlikle kaçınmak gerekir. Her şeyden önce bu çocuklarımıza zara veriyor" dedi.

  Bu arada, devlet bakanı Nimet Çubukçu, Vali Halil İbrahim Daşöz ile Belediye Başkanı Cemal Akın'ı da ziyaret ederek ilin sorunları hakkında bilgiler aldı..

  Ps : PES..
   
 2. SymbioN

  SymbioN rank8

  Kayıt:
  8 Mart 2007
  Mesajlar:
  703
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Allah bu kızın annesine babasına akıl fikir versin.İzin aldım demiş hem de yaşa bak . . .
   
 3. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.
  +1 :wink1:
   
 4. Windy

  Windy  

  Kayıt:
  4 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10.853
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kocaeli Üni-Umuttepe
  Büyütemiyorum :P haber kaynağınıda koysan güzel olur + 1-2 resim varsa resim koy canlı olsun kuru kuru okumak istemiyor insan (: