Off bu ne eskisinden hiçbi farkı yokki bunun :S
Kışın t-shirt giyilmiyor, gömlek zorunlu ne bu :S
pantolon pamuklu ve keten bu ne :S
Sırf birşeyi yapmış olmak için yapıyorlarya ona canım sıkılıyor :/ tAyyİP __!!__

DaGangsta demiş ki:
Yapılan en kötü değişiklik budur bence. Parası olan var, olmayan var. Marka giyen var, giyemeyen var. Resmen ayrımcılığın başlangıcıdır bu, yazıklar olsun diyorum.
Bende bakınıyodum koskoca extraloob ailesinde bir tane insan gibi düşüncesi olan yokmudur.
Herkez etek tütek derdinde, kimse olmayanın halinden anlamıyor ki.
Bir afedersiniz bilmem neyin çocuğu gelicek havalı havalı önüne gelene artistlenicek.
Diğer tarafdan fakir aile çocuğu çıkıcak 2 ay - 3 ay aynı elbise..
Yazık, çok yazık Türkiye nereye gidiyor... sin:
Ya siz her hafta aynı elbiseyle gelmek zorunda olsaydınız ne hissederdiniz? :!:

Okullarda serbest kıyafete karşıyım, nedenine gelirsek ;
Bu ülkede bazısı zengin , bir çoğu fakir.
Fakir olan kişilerin gururunun incinmemesi için serbestliğe izin verilmemeli.
Onlar daha çocuk, onlar fakirlik , zenginlik nedir bilmemeleri gerekir...
AYRICA...BELİRTMEK İSTERİM Kİ....
BURADA SİYASET OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM,BAŞÖRTÜLÜ GİRİŞLER İÇİN...
ve şunu da eklemek istiyorum okula giden herkes 100 TL'Lik Nike ayakkabı yada 150 TL'lik ceket gömlek takımı alabilecek kadar zengin değil, alamayan öğrenciler kendini kötü hissedecek..
Bu yüzden bu Türkiye'de uygulanabilecek bir sistem değil

volkan.ka demiş ki:
Okullarda serbest kıyafete karşıyım, nedenine gelirsek ;
Bu ülkede bazısı zengin , bir çoğu fakir.
Fakir olan kişilerin gururunun incinmemesi için serbestliğe izin verilmemeli.
Onlar daha çocuk, onlar fakirlik , zenginlik nedir bilmemeleri gerekir...
AYRICA...BELİRTMEK İSTERİM Kİ....
BURADA SİYASET OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM,BAŞÖRTÜLÜ GİRİŞLER İÇİN...
ve şunu da eklemek istiyorum okula giden herkes 100 TL'Lik Nike ayakkabı yada 150 TL'lik ceket gömlek takımı alabilecek kadar zengin değil, alamayan öğrenciler kendini kötü hissedecek..
Bu yüzden bu Türkiye'de uygulanabilecek bir sistem değil
Herkesin kendi görüşü tabii, arkadaşımın görüşünü destekliyorum, farklı görüşleri olanlara da görüş serbestliği adı altında herhangi birşey demiyorum.Aynı zamanda haber kaynağını araştırdım ve bu sadece bir haber sitesinden alıntı..Buna takriben diğer bilindik, güvenilir ve gerçekci haber sitelerinin hiçbirinde bu haber yer almamaktadır. Hem benim bildiğim "Anket Sonuçları Gösterilmiyor?" + Meb'in sitesinde herhangi bir haber yada açıklama yapılmamış..

Saygılar Dilerim.. :wink1: :kalp:

Windy

bu kararı halk seçtiğine göre zengin-fakir ayrımını sizin yapmanıza gerek olduğunu sanmıyorum cool2:

ExcLusivE demiş ki:
Herkesin kendi görüşü tabii, arkadaşımın görüşünü destekliyorum, farklı görüşleri olanlara da görüş serbestliği adı altında herhangi birşey demiyorum.
Aynı zamanda haber kaynağını araştırdım ve bu sadece bir haber sitesinden alıntı..
Buna takriben diğer bilindik, güvenilir ve gerçekci haber sitelerinin hiçbirinde bu haber yer almamaktadır. Hem benim bildiğim "Anket Sonuçları Gösterilmiyor?" + Meb'in sitesinde herhangi bir haber yada açıklama yapılmamış..

buradan

WindTalker demiş ki:
bu kararı halk seçtiğine göre zengin-fakir ayrımını sizin yapmanıza gerek olduğunu sanmıyorum cool2:

ExcLusivE demiş ki:
Herkesin kendi görüşü tabii, arkadaşımın görüşünü destekliyorum, farklı görüşleri olanlara da görüş serbestliği adı altında herhangi birşey demiyorum.
Aynı zamanda haber kaynağını araştırdım ve bu sadece bir haber sitesinden alıntı..
Buna takriben diğer bilindik, güvenilir ve gerçekci haber sitelerinin hiçbirinde bu haber yer almamaktadır. Hem benim bildiğim "Anket Sonuçları Gösterilmiyor?" + Meb'in sitesinde herhangi bir haber yada açıklama yapılmamış..

buradan
Anlamadığım olay bu anket sonuçlarına nasıl ulaştılar, doğru değildir demiyorum ama konu sahibi arkadaşın kaynağı değil haber sitelerinin kaynağı nedir diyorum?

WindTalker demiş ki:

ExcLusivE demiş ki:

buradan
Bu ülkede yaşan herkesin bu konuya ulaştığına nasıl kanaat getirdiniz?
Herkesin evinde interneti yoktur diye düşünüyorum...

WindTalker demiş ki:

ExcLusivE demiş ki:

buradan
Birde olaya şöyle bakalım istersen;
Bir toplumda 100 kişi bir insanın öldürülmesini ister ve anket oyuyla o insan öldürülür, belki ne alaka diyiceksiniz ama bu böyledir. Ülkenin çoğunun maddi durumu iyi olupda azınlıkların ezilmesi hoşunuza gider mi?

volkan.ka demiş ki:
WindTalker demiş ki:

ExcLusivE demiş ki:

buradan
Bu ülkede yaşan herkesin bu konuya ulaştığına nasıl kanaat getirdiniz?
Herkesin evinde interneti yoktur diye düşünüyorum...
Kardeşimi düşüncesinden dolayı kutluyor ve şöyle katılıyorum ki evinde bilgisayar olanlarda bu anketde can sıkıntısına düşmiyiceğini aksine evinde bilgisayar ve internet olan insanlarda bu durumda ezilen taraf olmaz. Çoğu insanın evinde televizyon yok siz neyi savunuyosunuz?

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Okul üniforması dediğimiz şey pahalı bir olgu, üstelik sadece okulda giymek için aynı gömlek ve pantolondan mecburen birkaç tane alınıyor. En azından o parayla normal kıyafet alır, yine bir kaç tane alınır ve sorun olmaz, hem fakir öğrenci bunu dışarda da kullanabilir.

Zengin olan zaten zenginliğini belli eder, 400 liralık botuyla, takısıyla kokusuyla şu durumda da anlaşılıyor o.

Windy

üniforma içindeykende eziliyordur madem o "ezilecek" dediğiniz kesim,kimisi hergün farklı gömlek giyer hergün yıkanır temiz kokar, diğeri haftada 1 kez yıkanabilir pis pis gitmek zorundadır. neyse uzatmaya gerek yok bunu. haberin doğrultusunda bu kararın alındığına sevindim der geçerim cool2:

WindTalker demiş ki:
üniforma içindeykende eziliyordur madem o "ezilecek" dediğiniz kesim,kimisi hergün farklı gömlek giyer hergün yıkanır temiz kokar, diğeri haftada 1 kez yıkanabilir pis pis gitmek zorundadır. neyse uzatmaya gerek yok bunu. haberin doğrultusunda bu kararın alındığına sevindim der geçerim cool2:
Belirtdiğim gibi görüş farklılığına saygı duyarım. :muck:
Haberin Meb kaynaklı olduğunu belirtilmesini ve Meb'in sitesinde yayınlanmasını bekliyorum derim :popcorn:

-Erkek öğrenciler kışın renk şartı olmaksızın gömlek ve ceket giyecek yazın tişört serbest.

:arrow:
artık okulda gerçek şeklimizi gösterebilicez :headbang:
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Prisoners demiş ki:
-Kızlarda etek giyme zorunluluğu yok. Etek boyu dizin hemen altında olacak.

Bu zor gibi gözüküyor :roll:
ne gibi :lol: :P

Mopneet

hmzsnmz demiş ki:
Etek zaten zorunlu değil ki yahu yada yanılıyor muyum :roll: Şahsen burada etekten çok pantolon giyiyorlar :lol:
Bazı okullarda izin var pantolana lakin genelde izin verilmiyor.

Yukarı Alt