Merhaba arkadaşlar dışarıda bankta otururken hoca gelip telefonumu istedi , bende verdim telefonu hocaya . hocada tuttu hiç beklemezdim gitti idareye verdi . herneyse müdür yardımcısı Ufuk sene sonu gel veriyim diyor böyle bi hakkı varmı sene sonuna kadar telefonu el koyma hakkı ?

Takımı
Besiktas
Bir arkadaşın tutmuşlardı ama derste yakalandığı için dışarda bankta ne akla hizmet alıyor anlamış değilim velin ile git alırsın herhalde

Xperyon

Bilgiliyim
Bu mesaj Ufck rumuzlu uyeden alinti yapildi
Ufck demiş ki:
Merhaba arkadaşlar dışarıda bankta otururken hoca gelip telefonumu istedi , bende verdim telefonu hocaya . hocada tuttu hiç beklemezdim gitti idareye verdi . herneyse müdür yardımcısı Ufuk sene sonu gel veriyim diyor böyle bi hakkı varmı sene sonuna kadar telefonu el koyma hakkı ?
Cevabı kendinde biliyorsun öyle bir hakkı yok git telefonu iste gene vermezse ciddiyim ara polisi telefonumu çaldı dersin faturayıda gösterirsin bakalım ne yapacak bu sefer :popcorn:

Advance

Sene sonu gel veririm? Şikayet edebilirsin istediğin yere.

Evet hakkı var, okul kuralları gayet açıktır. Ancak gidip,okul yönetmeliği isteyebilir ve ilgili bölüme bakıp belki bir açık bulabilirsin. İnternetten de araştır istiyorsan belki vardır okul yönetmeliği.
Şöyle bir şeyde var tabii, işin içine aile girince -müdür insaniyetli biriyse- inisiyatif gösterir ve verir telefonunu :beer:

Bu mesaj La'l rumuzlu uyeden alinti yapildi
La'l demiş ki:
Evet hakkı var, okul kuralları gayet açıktır. Ancak gidip,okul yönetmeliği isteyebilir ve ilgili bölüme bakıp belki bir açık bulabilirsin. İnternetten de araştır istiyorsan belki vardır okul yönetmeliği.
Şöyle bir şeyde var tabii, işin içine aile girince -müdür insaniyetli biriyse- inisiyatif gösterir ve verir telefonunu :beer:
Yönetmelikte el koyabilir diye birşey yazmıyor benim özel hayatımı engelliyecek ve benim telefonumu el koyabilir diye birşey yazmıyor. bizi kaç kere dersten atıp yok yazan hocaların haksız olduğunu öğrenip devamsızlıkları sildirdik. biz hakkımızı bilmediğimizden bize böyle davranıyorlar.benim arayanım var soranım var hatta forumdaki mbot satışlarımın mobil ödemesini hattım ile almaktayım.

Bu arada annem gitmiş vermemişler. Babam giderse ne olur bilmiyorum :mrgreen:

Ufck demiş ki:
La'l demiş ki:
Yönetmelikte el koyabilir diye birşey yazmıyor benim özel hayatımı engelliyecek ve benim telefonumu el koyabilir diye birşey yazmıyor. bizi kaç kere dersten atıp yok yazan hocaların haksız olduğunu öğrenip devamsızlıkları sildirdik. biz hakkımızı bilmediğimizden bize böyle davranıyorlar.benim arayanım var soranım var hatta forumdaki mbot satışlarımın mobil ödemesini hattım ile almaktayım.
Sanırım olayı yanlış anladın, nerede yazıyor öğrencinin okula telefon getirebileceği ? Bu tamamen yasak bir durumdur. Yasak durumda, yasağın ihlali gerçekleştirilirse şayet müdür ya da okul yönetimi her türlü yaptırımı uygulayabilir. Buna telefonu yıl sonuna kadar el koymakta dahil. Subjektif değil objektif olarak düşünüp ona göre yorum yapalım lütfen.

La'l demiş ki:
Sanırım olayı yanlış anladın, nerede yazıyor öğrencinin okula telefon getirebileceği ? Bu tamamen yasak bir durumdur. Yasak durumda, yasağın ihlali gerçekleştirilirse şayet müdür ya da okul yönetimi her türlü yaptırımı uygulayabilir. Buna telefonu yıl sonuna kadar el koymakta dahil. Subjektif değil objektif olarak düşünüp ona göre yorum yapalım lütfen.
Cezamı zaten verilmesini bekliyorum :wink1: Herkesin telefonu varken gelip benim telefonu alınması bi adeletsizliktir .Okulda telefon dolapları var fakat geçen ay 2 yakın arkadaşımın telefonları okulun heryerinde kameralar ile izlenirken çalındı ben o dobala 700-800 Liralık telefonumu koymam güvenli değil. Tabikide cebimde taşıcam . Yönetmeliği herşeyde uyguluyorlarsa banada uygulasınlar vercekleri uyarı cezası. fakat yönetmelikte öğrencinin cep telofununa el koyulabilir diye bir madde yazmıyor.

Ufck demiş ki:
Cezamı zaten verilmesini bekliyorum :wink1: Herkesin telefonu varken gelip benim telefonu alınması bi adeletsizliktir .Okulda telefon dolapları var fakat geçen ay 2 yakın arkadaşımın telefonları okulun heryerinde kameralar ile izlenirken çalındı ben o dobala 700-800 Liralık telefonumu koymam güvenli değil. Tabikide cebimde taşıcam . Yönetmeliği herşeyde uyguluyorlarsa banada uygulasınlar vercekleri uyarı cezası. fakat yönetmelikte öğrencinin cep telofununa el koyulabilir diye bir madde yazmıyor.
Dediğim gibi yasağın ihlali durumunda okul yönetimi uygun gördüğü bir cezayı yaptırım olarak uygulayabilir, bu durumda senin telefonuna yıl sonuna kadar alı koymayı uygun görmüşler demek oluyor bu. Ben okulun yönetmelik kurallarına uyup uymadığını, sadece sana özel bir durum takınıp-takınmadıklarını bilmiyorum.

Ancak böyle bir durum var ise -sadece sana özel bir yaptırım uygulanmışsa ve diğer öğrenciler yanlarına telefonla getirip, yönetim bu kişileri tespit ettiği halde herhangi bir ceza-i işlem başlatmıyorsa- gidip MEB 'e şikayet edebilirsin.

Ders içinde yakalasa tamam dicem ama öyle durduk yere vermesi saçma,Melkor'un dediğini yapabilirsin :mrgreen:

La'l demiş ki:
Ufck demiş ki:
La'l demiş ki:
Her okulda telefon getirmeme yasağı diye bir kural yok , elbet acil bir durum olacaktır , kısacası kendi okulun adına yorum yapma.

GeceninRitmi demiş ki:
Her okulda telefon getirmeme yasağı diye bir kural yok , elbet acil bir durum olacaktır , kısacası kendi okulun adına yorum yapma.
Her okulda diye bir şey yoktur, tüm devlet okullarında ki durum böyledir. Ancak okul yönetimi insiyatif gösterirse orası ayrı bir konu. Ayrıca ailene ve arkadaşlarına okul numarasını bırakırsın acil bir durum var ise, ailen okulu arar. Arkadaşların arayacaksa sonra arasınlar. İlla çok acil durum varsa zaten telefon ile aramayı değil direk okula kadar gelmeyi düşünürler bana göre. Ben burada herhangi bir kurum ya da kuruluş adına konuşmuyorum, sadece olaylara objektif olarak yaklaşıyorum ve öznel olarak konuşuyorum. Bu yüzden boşu boşuna tartışma çıkarmaya gerek yok. Kendi okulumu bitireli çok uzun zaman oldu bu arada :coffee:

Takımı
Seçiniz...
Sizin okulu bilmem ama bizim okulda şuan öle bir yasak yok diyebilirim derste kapalı olduğu sürece öle bir yasak yok hatta sene başında bir açıklama yapılmıştı. Ders aralarında telefonlar açık olsa dahi alınmıyor tenefüslerde telefonlar herkesin elinde tabi sizin okulu bilemem hocalar gördüğü halde bir uyarıda bile bulunmuyor(sadece tenefüslerde). Sende bankta oturduğun halde ders arasıydı o zaman bence öle bir hakkı yok cebinden telefonu isteyip götürüp vermesi yanlış.
Not:Liseden liseye fark eder mi bilmem ama benim okul meslek lisesi.

Takımı
Besiktas
Bana hoca demişti eğer derste telefon ile yakanırsan yönetim el koyar ama derste değilken adam bahçede telefonuna bakıyor ve elinden alınıyor ben olsam vermezdim göndersin bakalım disipline.Omu haklı benmi haklıyım

Bizim ünide hoca telefonu 1 ders alsın kıyamet kopar. Lise cidden iğrenç bi yer muhabbet olmasa8

Telefonu vermeyen müdür yardımcısını sigara içiyor diye şikayetmi etsem :mrgreen:

Yukarı Alt