1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

OKS Sınavına Girecek arkadaşlarım İçin Sınav gecesi ve Sabah


 1. Jim

  Jim rank8

  Kayıt:
  4 Şubat 2008
  Mesajlar:
  696
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  SchoolBoyZzZ
  Şehir:
  Nicomedia
  Sınav gecesi ve sabahı neler yapılmalı?
  * Sınav kaygısını giderme amacıyla veya başka nedenlerle ilaç kullanma konusunda bilinçli olmalısınız. Doktorunuzun vermediği hiçbir ilacı kullanmamalısınız.
  * Ailenizle konuşarak, midenizi bozabilecek veya sınavda sizi rahatsız edebilecek gıdalardan uzak durmalısınız. Sınavda etrafınızı rahatsız edecek yiyecek maddelerinden de kaçınmalısınız.
  * Bazı öğrencilerimiz sınav gecesi ders çalışmaktan rahatsız olurlar. Bazıları ise sınav anına kadar çalışmak isterler. Araştırmalar, bu konuda, öğrencilerin kendilerini nasıl rahat hissedeceklerse öyle davranmalarının en doğru yaklaşım biçimi olduğunu ortaya koymuştur. Bu bağlamda, sınavdan önceki gece çalışıp çalışmamak sizin tercihinize bağlıdır. Ancak sınavdan önceki gece uykunuzu iyi almanız gerekir. Dolayısıyla, en geç 11.30’da uyumalısınız.
  * Her zaman yapılabileceği gibi, sınavdan önceki gece de yatmadan önce dua edebilir, Allah’tan her şeyin hayırlısını isteyebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki her konuda olduğu gibi sınav konusunda da gayret bizden; lütuf, ihsan, başarı Allah’tandır.
  * Sınav sabahı zamanında kalkmalısınız. Bu konuda ailenizi önceden uyarmalısınız. Sabahleyin zamanında kalkabilmek için gerekli önlemleri almalısınız.
  * Bilimsel araştırmalara göre, suyla temas etmek, insanı rahatlatır. Bu bağlamda, hava şartları müsaitse, sınav sabahı sabah kalktığınızda duş alabilirsiniz. Bu mümkün değilse, en azından abdest alabilirsiniz. Rahatladığınızı hissedeceksiniz.
  * İnsan beyni oksijene, suya ve kan şekeri dediğimiz glikoza ihtiyaç duyar. Beynin gıdaları bu maddelerdir. Öyleyse mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Ayrıca, sınava giderken yanınıza su, şeker, çikolata, meyve suyu, kuru üzüm, bisküvi gibi gıda ve içecekler alabilirsiniz.
  * Sınavda fiziksel rahatlık da çok önemlidir. Bu nedenle sınavda rahat edebileceğiniz, kendinize ve başkalarına saygınızı yansıtan temiz kıyafetler giymelisiniz. Vücudunuzu sıkan, terleten, kaşındıran kıyafetler ve ayaklarınızı sıkan ayakkabılar giymemelisiniz. Kıyafet seçiminde hava durumunu da dikkate almalısınız.
  *Sınavın yapılacağı binaya gitmeden önce, daha evden çıkarken; hatta sınav salonuna girmeden önce tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı mutlaka gidermelisiniz.  Arkadaşlar bende bu sene oks ye gircem bunları yapmanızı tavsiye ederim Sınavde Başarılar
   
 2. Midbroke

  Midbroke Bilgiliyim

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.008
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.
 3. Midbroke

  Midbroke Bilgiliyim

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.008
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.

  Abdest kesinlikle alınmalı asdasdsa :mrgreen: :mrgreen:
   
 4. LiFeGuaRD

  LiFeGuaRD rank8

  Kayıt:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  sandalyeye yapışmış durumda...
  cenabet sınawa girerseniz salladıklarınız tutmas ona göre :D
   
 5. SwitchBack

  SwitchBack rank8

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  576
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Süpersin hatırlattıın iyi oldu :mrgreen: Ya ben böyle yazıları gördükçe stres yapıyorumki rahatça sabah kalkacam girecem sınava çıkacam ne bunlar böyle ya :?!! Her zamanki gibi kahvaltıda yer kuru fasulyemi giderim sınavıma paşalar gibi çıkar seneyede EML ye giderim Ahahahaha :mrgreen: