1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Öğretmenlere Pardus Eğitimi


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  TÜBİTAK UEKAE'den öğretmenlere Pardus Eğitimi.

  TÜBİTAK UEKAE ile MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü işbirliğinde 155 bilişim teknolojisi öğretmenine, Mart-Ekim 2010 döneminde Pardus eğitimi verilecek.

  TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus işletim sisteminin yaygınlaştırılması hedefi çerçevesinde, TÜBİTAK UEKAE ile MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) büyük bir işbirliğine imza atılıyor.Türkiye'de özgür yazılım eğitimini yaygınlaştırmaları hedeflenen bilişim teknolojileri öğretmenlerinin Pardus teknolojileri konusunda yetkin birer eğitmen niteliği kazandıracak önemli bir proje hayata geçiriliyor.

  Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilden eğitimlere başvuran bilişim teknolojileri öğretmenleri ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik Pardus eğitimleri verilecek. İlki 1 Mart 2010 tarihinde başlatılan eğitimlerle, yıl içerisinde 155 formatör öğretmenin temel ve ileri seviye Pardus işletim sistemi eğitimi alması hedefleniyor.

  Öğretmenler Pardus Öğreniyor

  Her bir eğitim sonunda gerçekleştirilecek seviye tespit sınavları ile eğitmenlerin başarı seviyeleri ölçülerek, başarılı olan kursiyerlere Katılım Belgesi ve Hizmet içi eğitim sertifikası verilecek. Eğitimler, temel ve ileri seviyeler olmak üzere iki aşamalı bir

  seviyelendirilme ile EĞİTEK'e özgü bir müfredat çerçevesinde gerçekleştirilecek. Verilecek Pardus eğitileri ile, MEB bünyesinde Linux ve Pardus konularında gereksinim duyulan yetkin ve bilgi sahibi eleman ihtiyacı karşılanması hedefleniyor.

  Mart – Ekim 2010 döneminde gerçekleştirilecek toplam 10 adet eğitimin 7 adedi temel giriş seviyesi Pardus eğitimi, 3’ü ise ileri seviye Pardus eğitimi olarak gerçekleştirilecek. Eğitimler süresince katılımcı formatör öğretmenler, Pardus ve teknolojileri konusunda