1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Öğrenciler 3G'yi Denediler


 1. LosTKnighT

  LosTKnighT Öğreniyorum

  Kayıt:
  23 Mart 2009
  Mesajlar:
  216
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.
  Şehir:
  єχтяαℓσσв

  Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle geçtiğimiz yıl başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında Diyarbakır'dan İstanbul'a gelen öğrenciler, Turkcell Plaza'yı ziyaret ettiler, 3G'li ürünleri deneme imkanı buldular.

  Gönül Köprüsü projesi ile Türkiye'nin dört bir yanından çocukların farklı illeri ziyaret ederek, bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetmeleri, bir yandan da ömür boyu sürecek dostluklar kurmaları hedefleniyor. İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından seçilen öğretmenler eşliğinde gerçekleştirilen gezilerde yapılan birçok etkinliğin yanı sıra öğrenciler kıyı temizliği yapıyor, kültürel aktivitelerde bulunuyor, tarihi ve turistik mekanları gezme şansına sahip oluyor.

  20 Temmuz'da sona erecek proje kapsamında, İstanbul'a gelen son öğrenci grubu olan Diyarbakırlı öğrenciler, 5 günlük gezilerinin üçüncü gününde, Tepebaşı'ndaki Turkcell binasını ziyaret ettiler. Diyarbakırlı 40 öğrenci, öğle yemeğinin ardından, 3G uyumlu ürünleri, Turkcell yetkililerinden dinleyip, deneme şansına sahip oldular.

  [​IMG]
  2008 yılında başlayan proje kapsamında bu yıl 10.000'den fazla öğrenci, 23 Haziran - 20 Temmuz tarihleri arasında 5 gün sürecek kültür turlarına katıldı.​  İstanbul'da bu sene Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Bolu, Çankırı, Diyarbakır, Kırıkkale, Manisa ve Van'dan gelen toplam 720 öğrenci ağırlandı. Diyarbakır'dan uçakla gelen 120 öğrenci, Salı günü yine uçaklarla Diyarbakır'a dönecek.