Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
@Serj; Sen de sadece görmek istediğini gören at gözlükleriyle yaşayan birine benziyorsun. Müslüman olan Kemalist olamaz görüşü beyninde yer etmiş. Dini objelerle milli objeleri birbirinden ayiramayacak kadar dar görüşlüsün. Biz birine saygı ve minnet duyarak görüşlerini benimseyerek onu ilahlaştırmis olmuyoruz, fanatikte değiliz. Amerika kadar olamadık diyorsun 250 yıl kadar önce var olmayan bir devlet bir soyu katlederek elinden aldığı toprakla kurulmuş tarihi ayıplarla dolu tabi biz onlar kadar olamayız.

@Serj; Sen de sadece görmek istediğini gören at gözlükleriyle yaşayan birine benziyorsun. Müslüman olan Kemalist olamaz görüşü beyninde yer etmiş. Dini objelerle milli objeleri birbirinden ayiramayacak kadar dar görüşlüsün. Biz birine saygı ve minnet duyarak görüşlerini benimseyerek onu ilahlaştırmis olmuyoruz, fanatikte değiliz. Amerika kadar olamadık diyorsun 250 yıl kadar önce var olmayan bir devlet bir soyu katlederek elinden aldığı toprakla kurulmuş tarihi ayıplarla dolu tabi biz onlar kadar olamayız.

Bu mesaj Serj rumuzlu uyeden alinti yapildi
Serj demiş ki:
Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:
Sen nesin?

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile
kendini salakça kalıplara sığdırarak ufkunu daraltmak istemeyen bi 'insan'.
Konuyla ilgili bir yorum yapmıcam ama, senin salakça kalıp dediğin şey dünyada milyonlarca insanın inanışı. Sana göre yanlış olsa da saygı göstermelisin bizlerin ve diğer insanların inanışına.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bu mesaj Collapse rumuzlu uyeden alinti yapildi
Collapse demiş ki:
Osmanlı gül bitsin diye dökmüştü değil mi o kadar kanı? Cihan devleti olmak uğruna?

evet arkadaşım müslüman olan kemalist olamaz. olsa bile iki yüzlüdür. ya o dinin tanrısına karşı iki yüzlüdür ya da kemalist değerlere. daha iyi kavra diye örnek veriyorum aç bir maide 38'i oku, hırsızlık yapanın elleri ayakları çapraz kesilir diyor. ve daha niceleri. kemalizm madem çağdaş,yenilikçi değerleri savunuyor 5,5 milyar yıllık dünyada daha 1500 yıl önce türemiş bir arap dininin "gerçekçiliği"ni ayırt edemeyecek kadar dar görüşlü olamaz değil mi?

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Serj sırf konuşmak için konuşuyorsun. Günde 2 saat tarih belgelesi izliyorsun madem; belli ki sana bir bok katamamış git boş kutuyu bırak da kitap okumaya başla. Kişilerin inançlarını aradan geçen zaman ve siyasi kalıplar belirlemez.
Kimsenin inancına ve siyasi görüşüne saygısızlık yapamazsın yapılamaz. Demokratik ülkede yaşıyoruz ifade özgürlüğü var ama karşındakinin haklarına adımını atana kadar. Sen burnunu sokuyorsun ve artık yeter. İster inan ister inanma senin meselen; ama inananlara bu şekilde yaklaşma. Bu dünyada kaybeden ve anca klavye üzerinden konuşan olursun.
Ek olarak; Atatürk değil de ATATÜRK yazdım. Sana ne? Benim için dünyadaki en önemli varlık belki? Atatürk (c.c) yazarsın yakında diyorsun. E onu da yazdım? Ee? Ne hakla karışıyorsun bana da yaptığımı beni rahatsız edecek şekilde eleştiriyorsun?
Şu forumda bir kez olsun güzel bir konu açıldığında siyasetle bok etmeyin. #Kilit.

Takımı
Besiktas
Dar kafalı arkadaşımız günde 2 saat tarihi belgesel izleyerek ve onların doğruluğunu kabul ederek burda kemalist düşünceye karşı çıkıp kendi dinsizliğini savunmaya çalışıyor ve müslüman olmadığı halde dinin gereklerini bizden daha iyi biliyor ve bu iki bilmediği bilgileri karşılaştırıyor.
Dini ve devlet işlerini ayırarak atatürk laikliği getirdi eğer bu işler ayrılmasa çok uluslu ve çok dinli bir ülke olarak bölünmeye ve parçalanmaya giderdik ileri görüşlü olmak yeri ve zamanında doğru kararı vermektir o zaman herkes oturduğu yerden konuşurken senin gibi,atatürk vardı ve birşeyleri başlattı bitmiş olan bir ülkeyi tekrar kurtardı ve yabancı kanların şerefsizlerin bizim anamızın bacımızın karımızın kanına girerken eli boş durmayıp onları yurttan kovduğu için bir kemalist'iz onun için atatürkü seviyoruz ve onun için her türk'ün tek lideri atatürk.Senden bunu anlamanı beklemiyorum istersen kemalistleri dinsiz ve iki yüzlü olarak görebilirsin ancak herkes sen değil.Mutlu olmadığın özgür yaşadığın rahatça dinini seçtiğin ülkende rahatın yerinde değil ise hırsızlık yapanların kolunun ayağının kesilmesini ve bunu görmeyi tercih eden biri olarak iran'a veya başka bir bu şekilde işleyen devlete gidebilirsin.

@Serj
tarihi at belgeselleri beynini bulandırmış senin.

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt