1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Obama'ya ses kasetli tehdit


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@

  Barack Obama Arabistan’a indi Bin Ladin ’hoşgeldin’ dedi.

  - Resim Silinmiş.

  ABD Başkanı Barack Obama’nın Müslüman dünyasındaki ABD imajını düzeltme amaçlı Ortadoğu ziyareti, El Kaide tehditleri eşliğinde başladı.

  Obama, dün Suudi Arabistan Kralı Abdullah tarafından Riyad havaalanında karşılandığı sırada, El Cezire televizyonunda bir ses kaydı yayınlandı. El Kaide lideri Usame Bin Ladin, 14 Mart 2009’dan beri ilk kez El Cezire’de yayınlanan kasetinde şunları söyledi:

  "Obama, İslam dünyasında, ABD’ye karşı nefretin ve kin duygularının tohumlarını ekti, Bush’un izinden gitti. Müslümanlara en az Bush kadar düşmanca davrandı. Amerikan halkı, Beyaz Saray politikalarının sonuçlarına hazırlıklı olsun."

  İslam’ın doğum yerindeyim

  Obama ise, Kral ile yaptığı görüşmeden sonra, "İslam’ın doğum yerine geldim. Kral’ın bilgeliği ve canayakınlığı beni etkiledi" dedi. İkili, Filistin sorunu, İran’a yönelik açılımlar ve petrol fiyatları konusunu ele aldı. Obama, bugün Mısır’ın başkenti Kahire’de tüm Müslüman alemine hitap edecek.

  Yine eğildi

  2 Nisan’da Londra’da yapılan G20 zirvesinde Suudi Kralı Abdullah’ın önünde eğilince tepki çeken Obama, dün de Kral’ın, Riyad’daki çiftliğinde verdiği madalyayı alırken eğilmek zorunda kaldı. Obama, reverans yapmadığını, el sıkışırken anlık olarak bu görüntünün oluştuğunu açıklamıştı.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017