1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Obama'dan WikiLeaks telefonu


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Başbakan Erdoğan’ı telefonla arayan ABD Başkanı Barack Obama, WikiLeaks belgeleriyle ilgili konuştu. Obama, İsrail’e yangın söndürme uçağı gönderilmesi nedeniyle de teşekkür etti.

  [​IMG]

  ABD Başkanı Barack Obama, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradı.

  Erdoğan-Obama görüşmesind WikiLeaks internet sitesinde yer alan iddialar ve Türk-Amerikan ilişkilerinin ele alındığı öğrenildi.

  Başkan Obama'nın ayrıca Başbakan Erdoğan'a, İsrail'de meydana gelen orman yangını için Türkiye'nin yangın söndürme uçağı göndermesi nedeni ile teşekkür ettiği de kaydedildi.

  BEYAZ SARAY: WIKILEAKS İŞBİRLİĞİNİ BOZMAZ

  Beyaz Saray'dan Obama-Erdoğan görüşmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

  Açıklamada, iki liderin uzun yıllara dayanan Türk-Amerikan ilişkilerinin önemini konuştuğu ve geniş çapta bir dizi konuda birlikte çalışmaya olan bağlılıklarını yeniden vurguladıkları ifade edildi.

  Açıklamada, ABD Başkanı Obama'nın Erdoğan'a, Wikileaks'in "kabul edilemez eylemi" nedeniyle duyduğu üzüntüyü ifade ettiği kaydedildi.

  Beyaz Saray’ın açıklamasında, iki liderin, bu olayın, Türkiye ile ABD arasındaki yakın işbirliğini bozmayacağı veya etkilemeyeceği yönünde fikir birliği içinde olduğu bildirildi.

  Yahu bu baştakiler ne zaman anlıyacak bu ab'ye giremiyeceğimizi. Adamlar birtek "Almıyoruz sizi arkadaşım" demediği kaldı daral: summer2: