1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Obama Olağanüstü Hal İlan Etti


 1. Tuxedoed

  Tuxedoed rank8

  Kayıt:
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.694
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Los Angeles,CA
  Obama domuz gribine olağanüstü hal ilan etti.

  ABD Başkanı Barack Obama, ülkede giderek yayılan domuz gribi salgınına karşı olağanüstü hal ilan etti.

  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, olağanüstü halin, ülkedeki sa ğlık kuruluşlarının, domuz gribi salgınıyla başa çıkma kapasitelerini artırmak için, ihtiyaç duyuldukça bazı standart federal kurallardan muaf tutulmalarına olanak sağladığı bildirildi.

  Olağanüstü hal bildirgesini dün gece imzalayan Obama, bildirgedeki açıklamasında, salgının etkisini azaltmak ve halkın sağlığını korumak için attıkları tüm adımlara rağmen H1N1 virüsünün yayılmayı s ürdürdüğüne dikkati çekti.

  Bu nedenle, hastalıkla mücadelelerine yardımcı olacak bazı ek önlemler almaya ihtiyaç duyduklarını belirten Obama, Kongre'ye notunda da, olağanüstü halin, domuz gribi vakalarının ülkenin sağlık kaynaklarının kapasitesini sıkıntıya sokabilecek derecede artması durumuna karşı hazırlıklı olmayı hedeflediğini kaydetti.
  Olağanüstü hal bildirgesi, sağlık görevlilerinin salgına kar şı daha hızlı harekete geçebilmesi amacıyla, ABD Sağlık Bakanı Kathleen Sebelius'a, gerektiği takdirde federal kuralları "es geçme" yetkisi veriyor. Bildirge, bürokratik engellerin ortadan kaldırılmasını ve hastaların tedavi olanaklarına daha kolay ve hızlı ulaşabilmesini hedefliyor.

  ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nden yapılan açıklama da, H1N1 virüsünün, ilk ortaya çıkmasından bu yana ülkede 1000'den fazla kişinin ölümüne, 20 binden fazla kişinin de hastanelik olmasına yol açtığı bildirildi. Açıklamada, virüsün ABD'deki 50 eyaletin 46'sında yaygın olduğu bilgisi de verildi.
   
 2. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Amerika için normal,domuz eti kullanılan ülkeler sıralamasında başlarda gelir .
  Şimdi bizim sağlıkçı (!) sağlık bakanı , ABD'de olağanüstü hal ilan ettiler bizimde birşeyler yapmamız lazım düşüncesiyle gereksiz işlere el atıcaktır.Sonuç olarak kötü şeyler olucaktır.Aslında domuz eti tüketmeyen ülkelerde tek yapılması gereken hijyen.Herkez mümkün olduğu kadar elini yıkasa Türkiye'de 50'den fazla kişinin öleceğini zannetmiyorum.