1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Obama`Dan İslam Dünyasına Mesaj Var


 1. Achilles

  Achilles rank8

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.167
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci

  ABD Başkanı Barack Obama, dünya Müslümanlarına "Amerikalılar sizin düşmanınız değil" diyerek, ABD ile İslam dünyası arasında 20-30 yıl önce mevcut olan saygı ve ortaklığa dayalı ilişkilerin yeniden kurulmasını önerdi.
  Dubai'den Arapça yayın yapan El Arabiye televizyonuna verdiği demeçte Obama, "Müslüman dünyasına karşı görevim, Amerikalıların sizin düşmanınız olmadığını iletmek" dedi
  Obama, "Bazen hatalar yapıyoruz, mükemmel değiliz, ancak bizim geçmişimize bakarsanız, Amerika'nIn bir koloni olarak doğmadığını görürsünüz. Amerika ile Müslüman dünyası arasında sadece 20-30 yıl önce mevcut olan saygı ve ortaklığı yeniden oluşturamamamız için bir sebep yok" diye konuştu.

  Müslümanlarla ilişkilerde bundan sonra onları daha fazla dinleyeceklerini anlatan Obama, Müslüman bir ülke başkentinden dünya Müslümanlarına hitap edeceği yönünde daha önce verdiği sözü de yineledi, ancak bunu nerede ve ne zaman yapabileceğini ilişkin bilgi vermedi.

  Obama, terör örgütü El Kaide'nin açıklamalarını da "İflas etmiş görüşler" diye nitelendirirken, İran yönetimine de bir mesaj gönderdi ve "İran gibi ülkeler, sıkılmış yumruklarını açmaya isteklilerse karşılarında bizim onlara uzanmış elimizi bulacaklar" dedi.

  İran ile ilişkileri gelecek birkaç ayda yaklaşımları gözden geçirerek belirleyeceklerini ifade eden Obama, "Bizim İran'la ilişkilerimizde, diplomasi dahil bütün güç araçlarını kullandığımızdan emin olmamız önemli" diye konuştu.

  Obama, Orta Doğu sorununa ilişkin olarak da, İsraillilerin ve Filistinlilerin "artık görüşme masasına dönmesinin zamanının geldiğini" vurguladı.

  ABD'nin yeni Orta Doğu temsilcisi George Mitchell, gelecek günlerde bölgede ilk temaslarını yapacak.


   
 2. megasxlarg3

  megasxlarg3 rank8

  Kayıt:
  5 Ekim 2008
  Mesajlar:
  59
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Oyuncu
  Şehir:
  16500

  geldiği 6. gun afganistanda saldırıyı başlattı 22 civarı sivil hayatının kaybetti, sözde adıda Hussein babası müslüman kim gelirse gelsin hepsi aynı bo*
   
 3. Achilles

  Achilles rank8

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.167
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci

  herkesi öldürüyolar biri çıkıp DUR demeli Türkiye dUR dedi durdu ama... sadece 5-10 gün aslında Amerika`nın Hüseyin olmasaydı Türkiye`de şuan savaş vardı Başbakan buna bakarak DUR ! dedi bana göre