1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

O sınava girdi, 11 kişi onu gözetledi


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  Ahmet Çakmak adlı ilköğretim 6. sınıf öğrencisi toplam 11 kişinin görevlendirildiği okulda sınava giren tek öğrenci oldu.

  [​IMG]

  Selendi ilçesinde toplam 525 öğrencinin katılımıyla 35 salonda yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’nda, Ahmet Çakmak adlı ilköğretim 6. sınıf öğrencisi toplam 11 kişinin görevlendirildiği okulda sınava giren tek öğrenci oldu.

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı için 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS), Selendi’de toplam 35 salonda ve 80 görevlinin gözetiminde yapıldı.

  İlçe genelinde 525 öğrencinin katıldığı sınav, ilginç bir uygulamaya da sahne oldu. Selendi Üç Eylül İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Ahmet Çakmak, sınav merkezi olan Fatih İlköğretim Okulu’na geldiğinde okulda sınava girecek tek öğrenci olduğunu öğrendi.

  Ahmet Çakmak, 3’ü bina görevlisi, 2’si salon görevlisi, 2’si yedek salon görevlisi ve 1 yedek üye görevlisi, 2 hizmetli ile bir de polis olmak üzere toplam 11 kişinin görevlendirildiği okulda tek başına sınava girdi.

  Sınav çıkışında AA muhabirine okulda tek başına sınava girmiş olmasına ilişkin duygularını anlatan Ahmet Çakmak, sabah okula geldiğinde okulda sadece kendisinin sınava gireceğini öğrenince çok şaşırdığını belirterek, "Sınav öncesi görevliler gelerek bana durum hakkında açıklama yaptı. Sınava çok çalışarak girdim ama tek başıma sınava gireceğim hiç aklımdan bile geçmemişti. Okulda tek olmak stresime engel oldu. Sınav sırasında dikkatimi dağıtacak hiçbir şey olmadı" dedi.

  Ahmet Çakmak, sınavının iyi geçtiğini, istediği bir okula girmeye hak kazanabileceğini söyledi.
  pek bi akıllı duruyor.