1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"O" Fotoğrafa TSK'dan açıklama


 1. CherryBrandy

  CherryBrandy  

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  GKFC~

  TSK, Gediktepe'deki Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ'un mevzilerde çömelmiş görüldekileri fotoğraflara açıklama yaptı.

  - Resim Silinmiş.

  Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve komutanların Gediktepe ziyareti esnasında mevzilerde çömelmeleriyle ilgili, "Mevzilerde iken Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını ve komutanlarını tehdide açık bir şekilde ayakta tutmak doğru bir hareket tarzı olmazdı. Kısacası bu askeri bir gerekliliktir" dedi.

  Tümgeneral Güler, Genelkurmay Başkanlığı karargahında yapılan basın bilgilendirme toplantısında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  "Gediktepe’yi ziyaret esnasında Başbakan ve komutanların, mevzilerde çömelme fotoğrafı" konusundaki soru üzerine, Tümgeneral Güler, "Görüntülerden de açık bir şekilde görüldüğü üzere, orası düzenli bir cephe, mevzi değil, Türkiye-Irak sınır hattının tam üzerindedir. Sıfır hattıdır. Güneyi Irak’ın kuzeyidir, güneydeki arazi daha hakim bir arazidir. Her zaman bir kaç teröristin veya keskin nişancıların civarda bulunması mümkündür. Erler ayakta değil.

  Mevzilerde iken, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını ve komutanlarını tehdide açık bir şekilde ayakta tutmak doğru bir hareket tarzı olmazdı. Kısacası bu askeri bir gerekliliktir" yanıtını verdi.

  Bu tip mevzilerde uzak mesafeli ateşler sonucu şehit verilen olaylar olduğunu anlatan Tümgeneral Güler, "Burada önemli olan belirli bir risk alınarak Gediktepe’ye gidilip oradaki personel ile birlikte olmaktır" diye konuştu.

  Genelkurmay Başkanlığı İç Güvenlik Harekat Daire Başkanı Tümgeneral Fahri Kır, Türkiye ile ABD arasında 2007 yılının Kasım ayında başlayan istihbarat paylaşımının sağlıklı bir şekilde sürdürüldüğünü, insansız hava araçları "Predatör"lerin Türk personelin kontrolünde kullanıldığını ve günde 15-16 saat görev yaptığını bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı Karargahında yapılan basın bilgilendirme toplantısında terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulunan Tümgeneral Kır, ABD ile istihbarat paylaşımı hakkında da bilgi verdi.

  Türkiye ve ABD’nin terör örgütü PKK’yı ortak düşman ilan ettiğini anımsatan Tümgeneral Kır, iki ülke arasında 2007 yılının Kasım ayında başlayan istihbarat paylaşımının sağlıklı şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

  İstihbarat paylaşımında, esas istihbarat vasıtası olarak insansız hava aracı "Predatör"ün kullanıldığını ifade eden Tümgeneral Kır, "Predatör, belirlenen uçuş planlamasına göre Türk personelin kontrolünde kullanılmakta ve günde ortalama 15-16 saat görev yapmaktadır" dedi.

  "Predatör"lerin, gözetleme yaparken 130 metre genişliğinde 130 metre uzunluğunda bir alanın görüldüğünü, bir seviye yaklaştırma yapıldığında ise bu uzunlukların 60 metre olduğunu anlatan Tümgeneral Kır, "Predatör’den alınan görüntüler, tarafımızdan gerçek zamanlı olarak izlenmekte, analiz edilmekte, değerlendirilmekte ve gerekli operasyonel faaliyetler icra edilmektedir" diye konuştu.

  Tümgeneral Kır, özellikle hava koşulları nedeniyle "Predatör"lerin bazen kısıtlamalara uğradığına da dikkati çekti.​
  bunun yerine ayakta dursalardı ve başlarına bir şey gelseydi şimdi eleştiren yorumcu ve medya mensupları bilmişlik yapacak, ahkam kesecek nasıl olur da bu kadar basit bir kuralı bilmezler, nasıl olur da öyle bir yerde ayakta dururlar diye yerden yere vuracaklardı. bu kitle aynı zamanda guiza varken semihi niye oynatmıyorsun diyen, semih varken de guzia yı niye oynatmıyorsun diyen kitledir. :coffee:
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  +1 :nod:
   
 3. Fahmlugat

  Fahmlugat rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.109
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Cehennem^^

  +1 :nod:
   
 4. NoMoreLove

  NoMoreLove exlmanager

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  6.575
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Ankara