addIcFb

Aileden
Ve Mustafa Denizli resmen Beşiktaş'ın başında.. 1 yıllık resmi sözleşmeye imza atan Denizli, sezon sonunda hedefe ulaşmak istediklerini kaydederken, taraftarı olduğu siyah beyazlı camiaya geldiği için şükrettiğini belirtti! Denizli, Sergen ve Sinan Engin'le ilgili de konuştu!

mustafadenizli_bjk.jpg

Beşiktaş'ta, Mustafa Denizli dönemi resmen başladı.

Ertuğrul Sağlam'ın yerine göreve getirilen deneyimli teknik direktör, siyah-beyazlı kulüple sezon sonuna dek sözleşme imzaladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen törende, Mustafa Denizli'nin, 2008-2009 sezonu sonuna dek siyah-beyazlı kulüple sözleşme imzaladığı açıklandı.

Törende kulüp başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyelerinin büyük bir bölümü ile Denizli'nin yardımcılığını yapacak Tayfur Havutçu da hazır bulundu.

Mustafa Denizli'nin yardımcılıklarını Tayfur Havutçu ile Zafer Öğer'in yapacağı, kondisyoner olarak da Stefano Moreno'nun görev alacağı açıklandı.

Bu arada, futbol takımı menajeri Sinan Engin'in ise yeni dönemde görev almayacağı bildirildi.

A Milli Futbol Takımı'nın yanı sıra daha önce Galatasaray ve Fenerbahçe'yi de çalıştıran 59 yaşındaki Mustafa Denizli, böylelikle 3 büyük kulübü birden çalıştıran ilk teknik adam olarak tarihe geçecek.

-İŞTE AÇIKLAMALAR-

Denizli basın toplantısında şu açıklamaları yaptı;

“Sayın başkana teşekkür ediyorum. Bir çocuğun okula başlaması gibi, her yeni ortama girildiğinde duyulan heyecan gibi, bugün tesislere girdiğim andan itibaren bu heyecanı duymaya başladım. Buradaki atmosferin hem güzel olduğunu gördüm, hem de daha güzelleşmesi için çalışma yapmamız gerektiğini düşündüm.”

“Sayın başkanla geçen seneki ‘Denizli kulübe giremez’ şeklindeki sözleri ile ilgili olarak o zaman konuşmuştuk ve bu konu kapanmıştı..”

“Geriye dönüp baktığım zaman, içine girdiğim büyük camia benden başarı ve önemli hedefler bekliyor. Terimle, aklımla, zamanımla, futbolcularımız, teknik ekibimiz ve yönetimimizle ama bunlara en büyük destek olan taraftarımızla yeni bir başlangıç için buradayız. Ve o başlangıç sonrasında, o bitişi yaşamak için göreve başlıyoruz. O bitiş bizi bekliyor.”

“Hem Galatasaray, hem de Fenerbahçe’de geçen günlerim de benim için çok değerlidir. Ama o zaman da çeşitli samimi ortamlarda söylediğim gibi, çocukken büyük Beşiktaşlıydım. O zamanlar sporcu olarak gelemedim bu camiaya, şimdi teknik direktör olarak layık görülüp getirilmem, benim için hayatım boyunca alacağım en büyük davettir. Daha da önemlisi bende yarattığı heyecandır.”

“O buyük camialara teşekkürü borç biliyorum. Burada benden ne beklendiğini iyi biliyorum. Yarından itibaren, yönetim, teknik kadromuz ve bizi bu mücadelede temsil edecek futbolcularımızla birlikte yeni bir yol haritası belirleyerek, düşündüklerimizi yapmak için yola çıkacağız. Bu yolda Beşiktaş camiasına Tanrı’nın yardımcı olmasın diliyorum. Türkiye’de böyle büyük camialarda görev aldığım için Allah’a şükrediyorum.”

“Herkese layık olmak için, sadece Beşiktaş camiasına değil, onu temsil eden bir teknik adam olarak Türk futbolunda, takımım ve kendim adına iyi şeyler söyletmek için çaba vereceğim. Hatalarımız elbette ki her insan gibi olacaktır. Hatalar bizi hedefimizden alıkoymaz. Ama üzerine düşen sorumlulukta herkes görevini yerine getirecektir. Bu yolda önümüze çıkan engelleri aşmak için yarından itibaren göreve başlayacağız.”

“Teknik kadroda uzun yıllar birlikte çalıştığım, milli takımlarda da benimle çalışan ve kendi camiasıyla özdeşleşen Sergen Yalçın’la çalışmayı düşünmüştüm. Bu konu ile ilgili başkanımızı da bilgilendirdim. Ama kafamda bir sorun vardı ve bunu başkana aktardım. Sergen’in çalışma şartı ile ilgiliydi bu durum ve bu konuda başkanımız Sergen’den bilgi aldı. Ama durum Sergen’in başkanımıza söylediği gibi çıkmadı. Sergen’le de bunu konuştum ve maalesef bizim isteğimiz dışında gelişen bir olayla, bu kadroda Sergen yer almayacak.”

“Sinan Engin’in kulüpteki görevine devam etmesini istedim. Bana yardımcı olacağını ve görevde kalmasını istediğimi kendisine de söyledim. Ama kendisi ‘Hocam bu düşüncenize teşekkür ederim ama ben zihnen de artık yorgun hissediyorum. Müsaade ederseniz ben bu görevde olmayayım’ dedi. Ben de konuşmalarımız sonrasında fikrini değiştiremeyeceğini gördüm ve beraber olamayacağımızı anladık. Ben kendisine kulübümüz ve kendim adına teşekkür ediyorum.”

“Kişiliği ve sporculuğu, örnek davranışı ile bir teknik adamın her zaman yanında olmasını isteyeceği Tayfur Havutçu ile çalışacağım. Diğer görev yapacak olan isimler ise Stefanov ve Zafer Öğer olacak.”

“Bu süreçte eksiklerimizi gündeme getirip bir süre çalışmalar yapacağız. Zaten önümüzdeki günlerde basın mensuplarımız ile bir sohbet toplantısı yapacağım. Ümraniye Tesisleri’nden çıkan bilgiler benim bilgim dahilinde olacaktır. Sorularınızı belli gün lerde değerlendireceğiz. Futbolcularımla konuşmak için ise bana 2 hafta süre vermenizi isteyeceğim”

“Başkanımız ve yönetimimiz bana 2 yıllık kontrat önerdiler. Ama ben hayatımın her döneminde tek yıllık kontratlarla çalışırım. Bunun nedeni ise sözleşmeyi devam ettirmek o zaman tamamen benim elimdedir. Bu durum, ekibimle olan çalışmamla belli olur. 5 ya da 10 yıllık anlaşma benim için önemli değildir! Çizgimle burada devam etmek ve bu güzide camiada daha başarılı olarak devam etmek için bu şekilde bir anlayış benimsemeyi uygun görüyorum”.

BASIN TOPLANTISI

DENİZLİ: "YENİ BİR BAŞLANGIÇ"
Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Mustafa Denizli başkan Yıldırım Demirören'e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Her çocuğun okula başladığı, her yeni ortama girdiği andaki duygu ve heyecanı, tesislerden girdiğim anda yaşamaya başladım" dedi.

Denizli, saatlerdir tesislerde olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:
"Buradaki atmosferin hem güzel olduğunu gördüm, hem daha güzel olması için çalışma yapmamız gerektiğine inandım. Sayın başkanımızın geçen yılla ilgili söyledikleri, bizim hemen akabinde konuştuğumuz bir konuydu. Bunlar gayet doğaldır. Kelimeler farklı seçildi. Onlar önemli değil. Önemli olan birbirimizi bilmemiz, tanımamızdı. Bugün geldiğim, içine girdiğim, benden başarılar ve büyük hedeflere gitme yolunda önemli çalışmalar bekleyen bu camiada terimle, aklımla, zamanımla her şeyimle ve ekibimle, futbolcularımızla ve gayet tabii başımızda bulunan yönetimimizle, ama bunlara en büyük destek olarak bizi forse edecek taraftarlarımızla yeni bir başlangıç, daha da önemlisi bizi bekleyen bir bitiş için varız. Bitiş bizi bekliyor. O bitişi yaşamak için yarından itibaren çalışmaya başlıyoruz."

Görev yaptığı ve Beşiktaş gibi büyük camialar olan Galatasaray ve Fenerbahçe'de geçen günlerinin de kendisi için son derece önemli olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Hayatım boyunca onlar en değerli hatıralar olarak kalacaktır, ama bir de bütün kamuoyunun bildiği, hem Galatasaray'ın, hem de Fenerbahçe'nin başındayken de samimiyetle söyledim, çocukken büyük Beşiktaşlıydım, bu camiaya sporcu olarak gelemedim, olmadı, ama bugün teknik kadronun başında bir insan olarak gelmem, bu göreve layık görülmem ve davet edilmem, benim açımdan hayatım boyu alabileceğim en önemli davetlerden biriydi. Daha önemlisi yarattığı heyecandı" şeklinde konuştu.

Yönetimle, teknik ekipteki arkadaşlarıyla ve kendilerini bu mücadelede, bu yolda sahada temsil edecek futbolcuların neler yapacaklarını yeni bir yol haritasıyla işleme koyacaklarını kaydeden Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yolda Tanrı'nın Beşiktaş camiasına yardımcı olmasını diliyorum. Türkiye'de bu büyük camialarda bana çalışma fırsatı tanıdığı için müteşekkirim. Herkese gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Burada benden neler beklendiğini biliyorum. Herkese layık olmak için çalışacağız. Sadece Beşiktaş camiasına değil, Beşiktaş camiasını temsil eden teknik adam olarak Türk futboluna hem kulübüm adına, hem takımım ve ekibim adına iyi şeyler söyletmek ve yazdırmak için çaba sarf edeceğiz. Mutlaka hatalarımız olacak, ama bunlar bizi düşündüğümüz şeylerden alıkoyamaz. Herkes görevini yerine getirecektir. Engelleri aşmak için yarından itibaren çalışacağız."

YARDIMCILARI KONUSU
Yardımcıları konusunda bilgi veren Denizli, Tayfur Havutçu'nun yanı sıra kaleci antrenörü olarak Zafer Öger'in yer alacağını, İtalyan Stefano Moreno'nun da kondisyoner olarak görev yapacağını söyledi.

Futbol takımı genel menajeri Sinan Engin'in, yorgunluğu nedeniyle kendileriyle birlikte olmayacağını vurgulayan Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü, Sergen Yalçın konusunda ise şunları söyledi:

"Başkanla konuştuğum zaman, uzun yıllar birlikte çalıştığımız, kişiliğine, futboluna çok inandığım, kendi camiasında bu mesleğe başlaması için, yeni bir yol açması için Sergen Yalçın'ı düşünmüştüm. Başkanla yaptığım görüşmede bilgilendirdim. Olumlu karşıladılar. Sadece bir sorun vardı, Sergen kursu yeni bitirdi, çalışma şartlarından dolayı zorluk yaşayabiliriz. Kendisiyle o konu konuşuldu. Bir mani olmadığını söyledi, ancak Futbol Federasyonu yetkilileriyle yapılan görüşmede konu farklı çıktı. Sergen'in söylediği gibi çıkmadı. Federasyon, konumu itibariyle imkanı olmadığını bildirdi. Bilgimiz ve isteğimiz dışında Sergen yarın itibariyle yanımızda olmayacak."

Beşiktaş'a sporcu ve yönetici olarak uzun yıllar hizmet eden ve uzun yıllardır tanıdığı Sinan Engin konusunda ise Mustafa Denizli, "Sinan Engin'in kulüpte görevine devam etmesini, benim çalışmalarımda bana en büyük yardımcı olabileceğini söyledim. Kendisi 'Düşüncenize teşekkür ederim. Zihnen yoruldum, yorgun hissediyorum. Müsaade ederseniz bu görevde ben olmayayım' dedi. Kendisine birkaç defa tekrarladım. Düşüncesini değiştiremeyeceğimi gördüm. Hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Denizli, yarın göreve başlayacak ekibin içinde Tayfur Havutçu'nun olacağını vurgulayarak, "Hem kulüp takımında, hem milli takımda uzun süre birlikte çalıştık. Kişiliğiyle, sporculuğuyla örnek davranışlarıyla bir teknik adamın yanında isteyeceği biri. Kendisi bana teşekkür etti ve seve seve yanımda olacağını söyledi. Aramızda daha önce Beşiktaş'ta görev yapan ve herkesin övgüyle söz ettiği Stefano Moreno olacak. Yine uzun yıllar Beşiktaş ve Altay'da görev yapan Zafer Öger de benimle olacak. Buradaki ortamla, nelerle karşılaşacağımız, eksilteceğimiz, ilave edeceğimiz unsurlar olacak mı, onlara bakacağız. Hem çalışmalara devam edeceğiz, hem takımın lehine olacak değişiklikleri gündeme getireceğiz" diye konuştu.

Basın mensuplarından iki haftalık bir süre rica eden tecrübeli teknik adam, "Önümüzdeki günlerde sizlerle bir sohbet toplantısı yapacağım. Ümraniye'den çıkacak haberler benim bilgim dahilinde olacak. Koşulların hem sizler, hem de bizler için uygun olduğunu görüyoruz. Tesislerin yapılışında ilk temele harcı koyanlardan biri bendim. O zaman milli takımlar teknik direktörü olarak görevde bulunuyordum. Temeller ekip tarafından atılır" dedi.

Sözleşme süresi konusundaki soruya ise Mustafa Denizli, "Sayın başkanımız ve yönetimimiz bana 2 yıllık sözleşme teklifinde bulundu. Ben hayatımın her döneminde kulüplerde tek yıl kontratlar imzalarım, çünkü tek yıllık kontratları uzatıp uzatmamak tamamen benim elimdedir. Ekibimle yapacağım çalışmaların sonucudur. Ben burada görevi kendi çizgimle devam ettiririm. O ayrı bir sorumluluk yükleyecektir. Uzun yıllar kalmak için, başarıyı bu şekilde yakalamanın benim açımdan daha sağlıklı olacağını düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Mustafa Denizli, lig yarışını önde tamamlayabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Mustafa Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki imza törenin ardından, BJK TV'de, canlı yayında yaptığı açıklamada, ligin bir maraton olduğu ifade ederek, "Benden ve takımdan beklentilerin neler olduğunu biliyoruz. Bunlara cevap vereceğiz, merak etmesinler. İnşallah rakiplerimizle tüm sağlıklı mücadeleyi saha içinde centilmence yapıp, öyle bir sevinci birlikte yaşarız" dedi.

Denizli, "Beşiktaş, nasıl bir oyun şablonu içinde sahaya çıkacak?" sorusuna, "İki önemli unsur var. Birincisi, taraftar tribünde oynanan futboldan keyif alıyor mu? İkincisi, neticede takım kazanıyor mu? Birinci öge iyi oynamak. İyi oynadığımız zaman, sonuç ne olursa olsun, uzun vadede mutlaka kazanırsınız. Biz, ikisini de gerçekleştirmek istiyoruz. Yarışı önde tamamlayabilmek için elimizden geleni yapacağız" yanıtını verdi.

Taraftarları, özellikle sahalarında yapacakları maçlarda tribünlerde görmek istediklerini vurgulayan Denizli, "Taraftarlarımız şunu bilsin, zaman gelir belki maç kaybederiz, bunlar hiç önemli değil. Ben buraya neden geldiğimi ve sezon sonunda onlarla ne yaşayacağımızı biliyorum" diye konuştu.

Denizli, altyapıdaki antrenörlerle de görüşeceğini, yetenekli genç oyunculara A takımda fırsat vereceğini söyledi.

Denizli, "Ertuğrul Sağlam ile görüşmeniz oldu mu? Takımla ilgili bilgi aldınız mı?" sorusu üzerine, "Hayır, benim aldığım bilgiye göre Ertuğrul hocamız cumartesi günü gelecek ve birlikte olacağız" dedi.

Yukarı Alt