1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Nvidia'da DX 11 bozgunu!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Nvidia: DX 11 bombası bekleyenlere kötü haber.

  Nvidia'nın DirectX 11 bombalarını bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir. İşte nedeni.

  İki yonga devi AMD ve Nvidia şu sıralar yoğun bir şekilde çalışarak DirectX 11 destekli ekran kartlarını Windows 7'nin çıkışına, hatta mümkünse daha öncesine yetiştirmeye çalışıyor. Öyle görünüyor ki Nvidia yeni programlama arabirimini destekleyecek olan GT300 grafik yongasını nihai üretime geçirmek için daha fazla zaman ihtiyaç duyacak. SemiAccurate web sitesinin bildirdiğine göre Nvidia'nın ilk üretti örneklerden aldığı verim "iyi" derecelendirmesinin çok altında.

  Normal şartlar altında üretilen ilk ekran kartı örneklerinin yüzde 50'si hata bulma ve sonrasında bu hatayı ortadan kaldırmak amaçlı kullanılır. Fakat Nvidia'nın karşı karşıya olduğu, yeni bir üretim tekniğine geçme gibi durumlarda bu oran yüzde 20 de olabilir. SemiAccurate, üretilen ilk dört plaka ve 416 yonga arasından sadece 7 adedinin kullanılabilir durumda olduğunu iddia ediyor; yani ilk örneklerden elde edilen verim miktarı sadece yüzde 1,7.

  Nvidia'nın bu kadar az örnekle gerekli kapsamda test ve hata ayıklama yapmaya girişip girişmeyeceği tamamen merak konusu oluyor. Bunun bir sonucu olarak DirectX 11 ekran kartlarının piyasaya çıkışı büyük ölçüde gecikebilir.