1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Nvidia NF200 Yongasının Fiyatını Düşürmeyi Hedefliyor


 1. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  - Resim Silinmiş.​

  Yonga seti arenasından çıkıp çıkmayacağı dolayısıyla Nehalem tabanlı Bloomfield işlemci ailesine yönelik olarak herhangi bir çözüm hazırlayıp hazırlamayacağı henüz bilinmeyen Nvidia, uzun süredir tartışılan ve Intel ile ilişkilerinin bozulmasına neden olduğu da bilinen SLI sorununu geçtiğimiz günlerde yaptığı resmi açıklama ile sonlandırmış ve Bloomfield platformunda Intel yonga setli anakartların NF200 yongası ile SLI teknolojisini kullanabileceğini yaptığı resmi açıklama ile duyurmuştu.

  Fakat yılın son çeyreği içerisinde kullanıma sunulacak Nehalem tabanlı işlemcilerin kullanılacağı X58 yonga setli anakartların üretime hazır versiyonları artık hazır gibi. İfade edilen detaylara göre, X58 yonga setli anakartların PCB dizilimleri NF200 yonasının kullanımına olanak tanımıyor dolayısıyla anakart üreticileri X58 yonga setli ve SLI destekli (NF200 yongası ile) modeller hazırlamak için PCB tasarımında değişikliğe gitmeleri gerekiyor. Tüm bunlara ek olarak NF200 yongasının ısı emici gerektirecek kadar ısınması ve 30$'lık maliyeti anakart üreticilerini düşündüren diğer detaylar arasında yer alıyor.

  Gelen yeni bilgilere göre Nvidia, NF200 yongasının fiyatını düşürmeyi hedefliyor. Bilindiği üzere Intel, Nehalem platformuyla oldukça iddialı. Takip edeceği fiyat politikası ile yüksek satış rakamlarına ulaşacağına inanan firmanın X58 yonga seti de aynı X38 ve X48 gibi 16x+16x Crossfire desteği sunmanın yanı ısra 8x+8x+x-8x+8x olarak Quad Crossfire desteğine de olanak tanıyacak gibi görünüyor. ATi tabanlı ekran kartlarının satışını hızlandırması ve Crossfire teknolojisini daha da yaygınlaştırması beklenen bu gelişme karşısında henüz net bir bilgi olmasa da Nvidia, NF200 yongasının fiyatını 30$'dan 20$'a çekmeyi planlıyor.


  "Ve beklenen oldu; SLI teknolojisi Intel'de" başlıklı haberimiz için;
  http://forum.donanimhaber.com/m_24770108/tm.htm
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017