Merhaba arkadaşlar. 3000 lira bütçem var orta seviye güzel bir oyuncu kasası toplamak istiyorum. Fakat kesin cevabına ulaşamadığım soru şu ; Nvidia mı ? Amd mi ? Sorduğum kişilerden gelen cevaplar her zaman için 'Nvidia kaliteli fazla para ver onu al' veya 'Nvidia'nın ismi var Amd de ondan geri kalmaz aynı paraya daha iyi özellikteki Amd'yi al' oluyor. Sizlerin de bu konuda fikirlerini almak istiyorum. Aklımdaki kasa parçalarını da yazıyorum onun için de tavsiyesi olanı dinlerim. Teşekkürler.

Intel Core i5-6500 Skylake 6M 3.20Ghz
MSI B150M Pro-Vdh D4 2133Mhz mATX 1151
Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz
Sandisk Ultra II 240GB 550/500MB
Zalman ZM600-LX 600W 120mm Fanlı Güç Kaynağı
Zalman Z1 NEO Mid Tower Siyah Kasa
MSI Nvidia GTX960 2gb 128 bit Ekran kartı

Takımı
Besiktas
GTX960 oldukça tatlı bir şeçim,özellikle sen çizim vs şeyler yapacaksın o bilgisayarda onun için tercihin nvidia olmalı.
AMD kötü bir ekran kartı değil aslında fiyat olarak Nvidia'ya göre daha uygun bütçe sıkıntısında tercih edilebilir.Performans konusunda iyi ve hızlı ancak kalite konusunda Nvidia ile başa çıkamaz diyorum ben.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
- Konuda ki son mesajlar server değişikliği nedeniyle kayboldu , isteyen tekrar yazabilir mesajını -

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Nvidia :wink1: 980Ti olsa da kullansak :) 960 dansa mümkünse 970 tercih etmeni öneririm. 9 nesili 70 gücü diyebiliriz. benchmarklara bakman yararına olacaktır.

Nvidia :wink1: 980Ti olsa da kullansak :) 960 dansa mümkünse 970 tercih etmeni öneririm. 9 nesili 70 gücü diyebiliriz. benchmarklara bakman yararına olacaktır.
İlk fikrim 950 almaktı sonrasında bazı parçalarda değişiklik yaptım ssd kartını da ertelemek üzere çıkardım listeden ve 960 almaya karar verdim. 970 e çıkabileceğimi sanmıyorum ama tavsiyen için teşekkür ederim :)

Sadece testlere bakman yeterli
Sıkça izliyorum karşılaştırma videolarını fakat sizlere de sormak istedim. Teşekkür ederim yorumuna.

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Graphics Card Reviews

istersen bu listeye bir bak amd tercihin de olabilir. Fiyatları yanlarında yazıyor ama Türkiye fiyatlarını sitelerden bakabilirsin. En azından bu liste sana GPU anlamında şunu alsam daha iyi olur fikrini net biçimde verecektir.

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
dolar şuan çok pahalı he eskisi gibi 2.5 düzeyine ve asagısına iner mi orasını bilemem ama indirim kovala derim her ürün için. Önceden 3 4 bine super bir system dizilirken suan 7 bine ancak çok tatmin edici bir system diziliyor. he biyerlerden kısılarak 5 bin düzeyine de var.

Graphics Card Reviews

istersen bu listeye bir bak amd tercihin de olabilir. Fiyatları yanlarında yazıyor ama Türkiye fiyatlarını sitelerden bakabilirsin. En azından bu liste sana GPU anlamında şunu alsam daha iyi olur fikrini net biçimde verecektir.
Dostum parça özelliklerinden çok iyi anlamam listeye baktım fakat bişey anlayamadım açıkcası :D Yardımın için teşekkür ederim. İndirim bekleyebilir miyim bilmiyorum şu an parçaları kesinleştiriyorum. O sırada para bekliyorum. Para elime geçtiği an almak istiyorum bilgisayarı.

Yurtdışından 970 al
Tavsiyene teşekkür ederim.

0-1200tl arası AMD , 1250+ Nvidia
Tavsiyene teşekkür ederim.

Yukarı Alt