1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Nvidia Fermi GPU Çok Yakında Çıkacak Gibi


 1. Decanus

  Decanus rank8

  Kayıt:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  357
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Paris

  Nvidia Fermi, firmanın yeni nesil ekran kartlarını temsil ediyor. Geçen haftaki sunumda durum hakkında bazı açıklamalar yapıldı. Fakat şu soruya halen cevap verilmedi: 2009 mu, 2010 mu?

  Fudzilla, Nvidia'nın yeni grafik yongasının her halükarda bu sene çıkacağını öğrendiğini iddia ediyor. Sitenin açıklamasın göre yeni ekran kartlarını kasım ayında görebileceğiz. Bununla beraber bu tarihin henüz resmileşmediğini de belirten Fudzilla, sebep olarak Nvidia mühendislerinin hala yoğun bir şekilde GPU üzerinde çalışmasını gösteriyor. Yine de ilk çalışan örneklerin çoktan yatırımcıların eline geçtiği söyleniyor.

  Buna karşın üretiminin tamamladığı iddia edilen ve Nvidia tarafından GTC'de gösterilen ekran kartı firmanın kendisinin de itiraf ettiği gibi taklit bir karttı. Örneğin kartta birçok önemli bileşen yoktu; hatta GPU'nun kendisinin bile platinin üzerine yerleştirilmediği söyleniyor. Etkinlikte gösterilen fizik demosu ise gerçek zamanlı olarak hesaplanmıştı ve Fermi'nin bir prototipiyle canlandırılan etkileyici sahneler gösteriyordu. Yan taraftaki resim, malum PhysX demosuna ait bir görüntüdür.
   
 2. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  çıksada bize yaramaz güncel insan değiliz :mrgreen: