Nunez göz korkuttu!
Burasapor'un son transferi Leonel Nunez'in akıllı füzeleri daha ilk haftadan rakiplerin gözünü korkuttu.

Konyaspor maçında 32 metreden 125 km hızla vurduğu serbest vuruş ve çataldan dönen röveşatası ile Nunez doğru transfer olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bursaspor’un son gözdesi Leonel Nunez, Argentinos Juniors takımında futbola başladı. 17 yaşında A takıma yükselen Nunez 61 maçta 24 gol atmayı başardı. 2007 yılında Olympiakos formasıyla Yunanistan serüvenine başlayan Arjantinlinin 18 maçta 2 gollük performansı 2008-2009 sezonunda ülkesine dönmesine neden oldu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ TECRÜBESİ

Olympiakos’un Şampiyonlar Ligi’nde Werder Bremen, Real Madrid ve Chelsea maçlarında da forma giyen Nunez, Independiente formasıyla ilk sezonunda 30 maça çıktı ve 7 gol kaydetti. Geçtiğimiz sezon ise Açılış Ligi olan Apertura’da 14 maçta 428 dakika süre bulup 2 gol kaydeden golcü futbolcu, kapanış ligi olan Clasura’da ise 11 maçta forma giyip toplamda 684 dakika süre alarak 7 gol ve 1 asistlik performans gösterdi.

KALEYİ GÖRMESİN

Arjantinli Nunez kale direkleri ve ağları gördüğünde ayarlanmış bir robot gibi akıllı füzelerini gönderiyor. Yetenekli golcünün son 1 yılda, kornerden ve serbest atışlardan hızı 139 km’ye ulaşan golleri olduğu gibi, kendi yarı sahasından (65 metre) attığı gol de bulunuyor. Nunez, en son da yeşil beyazlı forma ile Konyaspor maçında 32 metreden hızı 125 km’ye ulaşan frikik vuruşu ve doksandan dönen röveşatası ile rakip file bekçilerinin gözünü korkutuyor.

BUNLAR HİÇBİRŞEY

Bursaspor’a yeni katıldığını ve uyum sürecini atlatmaya çalıştığını belirten Arjantinli futbolcu, “Bunlar daha hiçbir şey değil. Benim işim gol atmak. Kendime güveniyorum ve Bursaspor’da başarılı olacağıma inanıyorum. Ancak takıma yeni geldim. Adaptasyon sürecini aşmam gerekiyor. Füzelerimle bu ligde çok konuşulacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

SAĞLAM İLE TEK YENİLGİ

Bursaspor, Spor Toto Süper Ligi’nin ikinci haftasında pazar günü Ali Sami Yen Stadı’nda Galatasaray ile oynayacağı ikinci sınavı için hazırlıklarını sürdürüyor. Yeşil beyazlılar Ertuğrul Sağlam ile sarı kırmızılı ekibin karşısına çıktığı mücadelelerinde sadece tek yenilgisi bulunuyor.
Yeşil beyazlı ekip, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın komutasında sarı kırmızılı ekip karşısında bugüne kadar çıktığı karşılaşmalarda 1 yenilgi aldı. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın Bursaspor’da göreve başladığı 2008-2009 sezonunun ikinci yarısında deplasmanda rakibi karşısında 2-1 mağlup olan yeşil beyazlı ekip, 2009-2010 sezonun ilk yarısında kendi evinde tek golle galip, sezonun son karşılaşmasında ise rakibiyle golsüz berabere kaldı.​

Yukarı Alt