High_Blank demiş ki:
S4YKLO demiş ki:
light-cold-bicheon olması senin yararınadı fire daha fazla vurmasını saflayan el yakması var ama light ta da mag buf var yani bu dengeleniyor ayrıca light ta drug parası vermezsin mag skilleri 1 den fazla mob a vurur ve kolay kasılırsın ve party rate yideetkiledigi için gelen vuruş azda olsa azalır en iyisi light-cold-heuksaldır ondan sonra gelen bicheon dur bnce kıyafette gelirsek snow oldugundan str lere karşı dayanırsın ama fire açmadıgımz için mag buf umuz yok o yuzden armor giyilmez en iyisi ikisinnde ortası pro dur bnce :)
Sen kaç lvl'sin ? 64-65 ?
ne alaka oldugunu doylermisn? light acarsan speed içinde para ödemezsin arkadaş sormuş 64-65 mi venüs gel isteren gosterym kç lwl oldugumu :) bn kesnlikle light derim pro veya garment sen karar ver ztn kalkanında var garment gyersen fireden kaybettgn mag def ide kazamış olursun light forever :)

+Dejavu+

Bilgiliyim
BaDMaGiC demiş ki:
High__Blank Fire Olsun Pekide Fire'de Mag.Bufflar Varmı ? Attack Yada Defans.
Fire imbue var namı diğer elyakma mag defansı var + en aşşağıda phy atk takviye skili mevcut. Wall var ne biliyim say say bitmez fire cold bicheon en kralı pvpde diyebilirim sana.

Şahsen bi alman arkadaşım var garment +5 +9 +7 karışık nova bi seti var iç statları 61-80-100 ve snowsuz tüm çin charlar ile kapışıyor yani oda aynı fire cold bicheon yani sana kalmış artık ne diyebilirimki

Ulan Kafam Daha Çok Karıştı Her Kafadan Ayrı Ses Çıkınca.Protector İle Garment Fire İle Light Arasında Kaldım Alın Seçenek Sıçar.

fıreda ımbue var dıyenlere sunu demk ıstıyorum amg atack artıran lıght bufı ıle ımbue acıgını cok rahat kaparız hatda one bıle gecerız...kasması ve pary ratıosuda cabası

2 dakikalık snow shield için cold kasmak saçma kardeşim. 2 dakika basarsın, 2 dakika boyunca kullanamazsın, yeniden dolmasını beklemek zorundasın. Cold'un el yakmasında hiç iş yok. El yakmaların kalitesini sıralıyorum: fire>lightning>cold. Cold'un nukelerinde de hiç iş yok. Ya bana göre Çin charlarda cold ve force tamamiyle gereksiz. Benim INT charım da var ve yapılandırması aynen şöyle; heuksal-fire-lightning :lol: Çoğu kişi bunu saçma buluyor, ama en fazla hasarı bu yapılandırmadan alabilirsin. Heuksal-lightning-cold kastın diyelim, ya da heuksal-fire-cold. Ve PVP yapıyorsun. Snow shield'i bastın, her şey yolunda gidiyor... 2 dakika içerisinde karşındakini yatırmayı başarabilirsen ne güzel; ama yatıramazsan ve snow shield'in bitmiş olursa mekanın cennet olsun 8) Bir de benim yapılandırmamı hayal et... Heuksal'dan gelen HP ile canın fazla, lightning'ten gelen mag. atak arttırıcıların ve parry ratio arttırıcıların var, hızlı koşman var, lightning nukelerin var, fire'da en iyi el yakma var, mag. defans arttırıcı var, phy. damage arttırıcı var, en güçlü nukerler fire'da ve bunlara da sahipsin. Gördüğün gibi yalnızca 1 tane açığın kaldı; phy. defans. Bu açığını kapatmak için garment set hariç istediğini giyebilirsin. Ama yok, "İlle de cold kasacağım" diyorsan şunu yapmalısın: heuksal veya bicheon-lightning-cold. Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Takımı
Galatasaray
Light. Cold bicheon yaparsan hızlı olursun.PvP de fana değil iş yapar protector giydir.İmbue Lİght.

Fire-Cold yaparsan defansın olur (mag.) pvpde iş yapar fakat kasarken hep hız potu almak zorunda kalırsın.Garment veya pro giydir imbue fire.

Kesinlikle light vermelisin benim 100+ 3 nukerim var hepsinde light açık neden mi dersen light colda göre daha fazla atak gücü sağlıyor.

fire-cold-light lütfen biri boyle bi yapılandırma pvp de nasıl olur detaylarıyla izah edebilir mi ?
simdiden tesekkürler

ibrahim777 demiş ki:
fire-cold-light lütfen biri boyle bi yapılandırma pvp de nasıl olur detaylarıyla izah edebilir mi ?
simdiden tesekkürler
pvpde pek iş yapacağını sanmıyorum daha cok kasmak için yada power level için tercih edilebilir
lakin
pvp için yapılandıracaksan
fire-cold-bicheon önerebilirim
cok etkili bir build
neden
1-division ve bleed gibi damageni çok fazla arttıracak zehirlere sahip (bu zehirleri yiyen bir char 10 snden fazla dayanamaz karşında)
2-Shieldin verdiği cok sağlam bir defansa sahip
3.knock down yani yatır skilli ve Castle shield serisi ile snow bittikden sonra bile hayatta kalma imkanı var

SirGLooMy demiş ki:
ibrahim777 demiş ki:
simdiden tesekkürler
pvpde pek iş yapacağını sanmıyorum daha cok kasmak için yada power level için tercih edilebilir
lakin
cok etkili bir build
neden
1-division ve bleed gibi damageni çok fazla arttıracak zehirlere sahip (bu zehirleri yiyen bir char 10 snden fazla dayanamaz karşında)
3.knock down yani yatır skilli ve Castle shield serisi ile snow bittikden sonra bile hayatta kalma imkanı var
bu tarz bir build her türlü charı pvp de alabilir mi ? en cok kimlerde zorlanır?
üstüne ne tür set giymeli ?
simdiden tesekkürler :)

dayanıklılık : lighting

damage : fire...

ne alaka olm diceksiniz söyleyim..lighta pasif skille beraber 80 parry bufu geliyor...80 parry demek fire nukerin crt yediği yerde sen crt yemessin demektir..özellikle fire nuekrle lighting nukeri bir warriorun karışısına koyun deneyin..fire nuker str chardan her zman fazla yer...yok taş basarım kapatırım o açığıda demeyin çünki 80 parry demek nova bir göğüslüğün max parryine bedel..yani üstünüzde giysi oalrak 7ci bir parça daha varsa amenna yani ^^

peki damageye neden fire dedik ? lightaki el yakmasının damage aralığı fireden daha fazla..son kitapta 600 kadar...normaldende fireden 200 kadar az max damagesi..o lightaki mag bufu bile bu şartlar altında her zman fireden fazla vurmasını sağlamaz..çünki damage aralığı geniş..her zman en fazla vuracağının garantisi yok..gider o ligtingn en alt seviyesindeki damage denk gelir üstüne mag. bufu eklesen bile firenin orta seviyedeki atağına eş değer vurursun...

yada basitçe fire 10 vuruştan 8ini lighting 3-4 ünü fazla vurabilir..

colda gelince..onun damage aralığı 300 akdar yani az vuruyor ancak ligtingin alt seviyesinden daha yüksek ama onun max seviyesinden daha az dengeli vuruşlar elde edebiliyorsunuz...özellikle phy ataklarda bu kendini dahada belli eder...yani coldun max. atağı daha fazla gelir ama bu lightingin orta seviyedeki vuruşuna eş değerdir..tabi gene lightindeki mag. bufunu dahil ederseniz..fire-coldsanız zaten fire imbuneden şaşmayın ^^ bu arada cold en fazla warlock açmış eulara karşı güzel iş yapar ^^ snowsuz int chnese olmaz..snowsuz nuker olmaz...3 dakikada bir dolar 2 dakikada kullanabilrsiniz...biceonsanız 15 sn phy savunmanız var..45 saniyede yatır ve ice walla pekalada dayanırsınız armor setle ^^ tabi yatır ff olmak zorunda ^^

Set davasına gelince...eğer nova+8+9 yapabilecekseniz armor öneririm...garment setle 24-30ka rası bir canla asla ama asla herhangi bir str chara gel pvp bile diyemessin...ayrıca garment set sadece hızdan ve manadan tasarruf sağlar..asla atak vermez.. eu charlarda wizler robe giyer e burdada garment var diye gidip int chneslere garment giydirmeyin...sen lighting olacağından zaten koşacaksın ve intçi olduğundan zaten deli gibi manan oalcak..senin tasarufa ihtiyacın yok..senin ihtiyacın phy defans...snow yüznden bir crtle aniden biten manaya karşı mp grain bulundurun yanınızda ^^ armor sete +8+9 dedik oda mag. defansı biraz desteklesin diye..sanırım bu durumda nova+4+5 pro sete eş değer bir mag. savunmanız oluyor...ama tam bilmiyorum burda yanılabilirm....

ama illede mag defansta olsun diyorsanız proda iyi bir seçim...ben kişisel tercihimi armordan yana koyuyorum ^^ yani herşeye rağmen pvp charlarının %80i strdir ^^

lighting-cold-biceon nuker en çok snow açan str chneslerde ve dakka başı vigor+heal basan eu charlarda çok zorlanır...şimdi diyeceksinzi ki lan başka charmı kaldı :D bende size diyeceğim ki sword tüm sroda warlockla beraber silahının ve atak skillerinin damagesi az olan 1-2 builden biridir..silahınız her zman +10 hatta +12 ve %leriniz 61 üstü olmak zorundadır yoksa işinz baya bir şansa kalır ^^

düşüncelerime katılan olur katılmayan olur....ben kendi tecrübelerimi paylaştım..iyi oyunlar ^^

ibrahim777 demiş ki:
SirGLooMy demiş ki:
ibrahim777 demiş ki:
simdiden tesekkürler
lakin
cok etkili bir build
neden
bu tarz bir build her türlü charı pvp de alabilir mi ? en cok kimlerde zorlanır?
üstüne ne tür set giymeli ?
simdiden tesekkürler :)
tabiki alabilir lakin charın itemleri karşı rakip charın itemleri bu sonucu değiştiren etkendir
ben protector set önerebilirim garment ile str armor ile int charlar karşısında zorlanırsın pro ikisinin ortasıdır
en cok zorlanacağı iki char var bana göre warrior ile str glavie

Ahhh :D Benim Konum :D Üstad 50 Kişi Yorum Yapmış Ama Sen Birşey Anlamamıssındır Diye Tahmin Ediyorum Şimdiye Kadar 4 Tane 110FF Sword Nuker + 1 de 109 FF Spear Nuker Kasmıs Olarak Konusuyorum...

1- Charın Buıldını Kesınlıkle Degıstır ve Fire+Cold+Bacheon Yap...
2- Ek Yakman Fire Olacak Böylece Hem Yuksek Vuracaksın Hemde Fireden Yüksek Magical Defans Sağlayacaksın ...
3- Charda Lighting Acmana Gerek Yok Zira Elektrik Magical Attack Arttımaz !!! Party Radioyu Arttırır ve Charda Speed Acmanı Saglar. Elektrikten Sadece Speed Gelecek Diye Acmak Gereksızdir... Speed Drug Al Kullan :D Artık Partylerde Barddan Speed Geldıgı İçin Gerekte Kalmadı :)
4-Nuker Charda Cold Acmak Gereksızdır Diyen Arkadası Siddetle Kınıyorum :D Coldsuz Nukermi Olurmuş :D ??? Colddan Hem 110FF Oldugunda %63 Luk bır Defans Saglayan Snow Gelıyor( Pwpde Anlarsın :D )+ Yuksek Derecede Phy Defans Gelıyor :) Ayrıca Pwp İce Wall Kullanarak Daggerlerden ve Warrıorlardan Cok Rahat Korunursun :)
5- Charın Yan Skılınden Bırının Blade Olması Sana Cok Avantaj Saglıyor :) Zira PwP de 1- Bloock Özelliği+ Sheild Bufları+ Yatır Batırlar ve Taklalar İle Zehir Bulastırma Cok Avantajlı Olacak :D Yatır Batırda Karsı Tarafın Atagını kesıp 1 Yatırıp 4 Kerede Batır Kullanırsan Adam Kalktıktan Sonrada Meteor Kullan İş Tamamdır :D

Giysı Olarak Garmenti Tavsıye Edıyorum %100 Wızardlara Karsı Canavar Olursun Serverda Str Char Cok Ise Pro Set Yap İşe Yarayacaktır Yınede Anlamadıgın Yada Yardıma Ihtıyacın Oldugu Noktalarda Bana Pmden Ulas Yada Msn : mailto:[email protected] .. :D Hadi İyi Forumlar..

recaiyilmaz demiş ki:
Ahhh :D Benim Konum :D Üstad 50 Kişi Yorum Yapmış Ama Sen Birşey Anlamamıssındır Diye Tahmin Ediyorum Şimdiye Kadar 4 Tane 110FF Sword Nuker + 1 de 109 FF Spear Nuker Kasmıs Olarak Konusuyorum...

2- Ek Yakman Fire Olacak Böylece Hem Yuksek Vuracaksın Hemde Fireden Yüksek Magical Defans Sağlayacaksın ...
3- Charda Lighting Acmana Gerek Yok Zira Elektrik Magical Attack Arttımaz !!! Party Radioyu Arttırır ve Charda Speed Acmanı Saglar. Elektrikten Sadece Speed Gelecek Diye Acmak Gereksızdir... Speed Drug Al Kullan :D Artık Partylerde Barddan Speed Geldıgı İçin Gerekte Kalmadı :)
4-Nuker Charda Cold Acmak Gereksızdır Diyen Arkadası Siddetle Kınıyorum :D Coldsuz Nukermi Olurmuş :D ??? Colddan Hem 110FF Oldugunda %63 Luk bır Defans Saglayan Snow Gelıyor( Pwpde Anlarsın :D )+ Yuksek Derecede Phy Defans Gelıyor :) Ayrıca Pwp İce Wall Kullanarak Daggerlerden ve Warrıorlardan Cok Rahat Korunursun :)
5- Charın Yan Skılınden Bırının Blade Olması Sana Cok Avantaj Saglıyor :) Zira PwP de 1- Bloock Özelliği+ Sheild Bufları+ Yatır Batırlar ve Taklalar İle Zehir Bulastırma Cok Avantajlı Olacak :D Yatır Batırda Karsı Tarafın Atagını kesıp 1 Yatırıp 4 Kerede Batır Kullanırsan Adam Kalktıktan Sonrada Meteor Kullan İş Tamamdır :D

Giysı Olarak Garmenti Tavsıye Edıyorum %100 Wızardlara Karsı Canavar Olursun Serverda Str Char Cok Ise Pro Set Yap İşe Yarayacaktır Yınede Anlamadıgın Yada Yardıma Ihtıyacın Oldugu Noktalarda Bana Pmden Ulas Yada Msn : mailto:[email protected] .. :D Hadi İyi Forumlar..
Cold'suz nuker olmaz, haklısınız :lol: Bu hatamdan dönüyorum. Ama kesin olarak bildiğim bir şey var Çin charlar hakkında: lightning'siz nuker, fire'sız STR char olmaz. Fire kasarsanız o combolarda, yatır-batırlarda daha çok vurursunuz; ama bir lightning kadar mag. hasar veremezsiniz.

ddnet demiş ki:

ne alaka olm diceksiniz söyleyim..lighta pasif skille beraber 80 parry bufu geliyor...80 parry demek fire nukerin crt yediği yerde sen crt yemessin demektir..özellikle fire nuekrle lighting nukeri bir warriorun karışısına koyun deneyin..fire nuker str chardan her zman fazla yer...yok taş basarım kapatırım o açığıda demeyin çünki 80 parry demek nova bir göğüslüğün max parryine bedel..yani üstünüzde giysi oalrak 7ci bir parça daha varsa amenna yani ^^

peki damageye neden fire dedik ? lightaki el yakmasının damage aralığı fireden daha fazla..son kitapta 600 kadar...normaldende fireden 200 kadar az max damagesi..o lightaki mag bufu bile bu şartlar altında her zman fireden fazla vurmasını sağlamaz..çünki damage aralığı geniş..her zman en fazla vuracağının garantisi yok..gider o ligtingn en alt seviyesindeki damage denk gelir üstüne mag. bufu eklesen bile firenin orta seviyedeki atağına eş değer vurursun...

colda gelince..onun damage aralığı 300 akdar yani az vuruyor ancak ligtingin alt seviyesinden daha yüksek ama onun max seviyesinden daha az dengeli vuruşlar elde edebiliyorsunuz...özellikle phy ataklarda bu kendini dahada belli eder...yani coldun max. atağı daha fazla gelir ama bu lightingin orta seviyedeki vuruşuna eş değerdir..tabi gene lightindeki mag. bufunu dahil ederseniz..fire-coldsanız zaten fire imbuneden şaşmayın ^^ bu arada cold en fazla warlock açmış eulara karşı güzel iş yapar ^^ snowsuz int chnese olmaz..snowsuz nuker olmaz...3 dakikada bir dolar 2 dakikada kullanabilrsiniz...biceonsanız 15 sn phy savunmanız var..45 saniyede yatır ve ice walla pekalada dayanırsınız armor setle ^^ tabi yatır ff olmak zorunda ^^

Set davasına gelince...eğer nova+8+9 yapabilecekseniz armor öneririm...garment setle 24-30ka rası bir canla asla ama asla herhangi bir str chara gel pvp bile diyemessin...ayrıca garment set sadece hızdan ve manadan tasarruf sağlar..asla atak vermez.. eu charlarda wizler robe giyer e burdada garment var diye gidip int chneslere garment giydirmeyin...sen lighting olacağından zaten koşacaksın ve intçi olduğundan zaten deli gibi manan oalcak..senin tasarufa ihtiyacın yok..senin ihtiyacın phy defans...snow yüznden bir crtle aniden biten manaya karşı mp grain bulundurun yanınızda ^^ armor sete +8+9 dedik oda mag. defansı biraz desteklesin diye..sanırım bu durumda nova+4+5 pro sete eş değer bir mag. savunmanız oluyor...ama tam bilmiyorum burda yanılabilirm....

ama illede mag defansta olsun diyorsanız proda iyi bir seçim...ben kişisel tercihimi armordan yana koyuyorum ^^ yani herşeye rağmen pvp charlarının %80i strdir ^^

lighting-cold-biceon nuker en çok snow açan str chneslerde ve dakka başı vigor+heal basan eu charlarda çok zorlanır...şimdi diyeceksinzi ki lan başka charmı kaldı :D bende size diyeceğim ki sword tüm sroda warlockla beraber silahının ve atak skillerinin damagesi az olan 1-2 builden biridir..silahınız her zman +10 hatta +12 ve %leriniz 61 üstü olmak zorundadır yoksa işinz baya bir şansa kalır ^^

düşüncelerime katılan olur katılmayan olur....ben kendi tecrübelerimi paylaştım..iyi oyunlar ^^
çokmu karışık oldu makara: biraz hesap-kitap yaptım ama makara:

ya ben bıse dıcemde lıght acmasın demısın atack artırmazda atack artıran bufı var sonucta ayrıca lıght nukerıyle kasmak ayrı bır serı oluyor..parry ratıoda cabası...

zazasamet demiş ki:
ya ben bıse dıcemde lıght acmasın demısın atack artırmazda atack artıran bufı var sonucta ayrıca lıght nukerıyle kasmak ayrı bır serı oluyor..parry ratıoda cabası...
Lightning'siz nuker düşünülemez arkadaşlar. Heuksal ya da bicheon-cold-lightning yapın...

ddnet demiş ki:
ddnet demiş ki:

çokmu karışık oldu makara: biraz hesap-kitap yaptım ama makara:[/quote

Tamam Bisiler Diyosunda Bence Armor Set Tamamen Hata =) Ben Soru Soran Tarafım Ama 37 Yorumdan İlkkez Sen Armor Dedin..Bide Çok Bişey Anlamadım Dedinden Valla Çok Karmasık =)
Sen Kısaca Senın Skıl Duzenın Kısısel Olarak Nedir Söyle =)

recaiyilmaz demiş ki:

ekLedım Ghotsy....... iŞte o =)

Yukarı Alt