İnt charlar statlarını inte veren charlardır adından belli olduğu gibi.Str lere göre daha az hp ve daha fazla mpleri bulunur.Magicial Defanceları fazladır ve phy defance ları azdır.Bence Armor veya Protector giymelidirler.3 Silah kullanabilirler.

1- Fire ;

30 Lvda nukeleri açılmaya başlar.En çok vuran Nukeler bu mastery dedir.2 Kitabı alandaki her moba etki eder , 2 side 1 moba etki eder.Pasive i önemsizdir phy atack verir.Bufları ise mag defance verir çok gerekli değildir.Birde phy atack verir oda gereksizdir.İmbuesi kullanılabilir.Burn yaparak canavarın hpsini yada rakibin hpsini azar azar götürür.

2- Light ;

Damageleri iyidir.30 Lvlda ilk kitabı açılır.Hepsi alan vurur.10m alanındaki 3 moba etki eder.Pasive i gereklidir defance arttırır.Mag atack veren bufı açılmalıdır çok önemlidir.Ve hızlı koşma skill i vardır.İmbuesi tercihimdir defance kırabilir.

3- Cold ;

Damage i az olmasına rağmen önemli bir nukeye sahiptir.Slow motion yaptığı için mobu dondurur ve hayatınızı kurtarabilir.Phy açığınızı azda olsa phy defance veren bufı ve pasive i kapatabilir.2. Kitabı alan vurur nukesinin.İmbuesi tercih edilmemelidir.Az vurmaya neden olur.

Silahlar ve Masteryler

1-) Bicheon Mastery (Sword) ;

Bicheon mastery kullanırlar.Silahları Sworddur. Komboloru güzel vurur önemlidir.73 Lv da açtıkları combo division status yaparak Rakibin yediği damage i %30 oranında arttırabilir. 3. serideki skill i ise 15 saniye boyunca inanılmaz bir phy defance verir ve açığnızı tamamen kapatır.Pasiveleri ise Blocking ratio (Br) etkisini arttırır.Tercihimdir.Defanceları shield kullandıkları için fazladır.

2-) Heuksal Mastery (Spear) ;

Heuksal mastery kullanırlar.Silahları Speardır.Atackları +3 sworda eşittir.Mag defance veren bufları vardır fakat çok gerekmesede önemlidir tek rakip Str ler değildir unutmayın.Pasiveleriyle Swordlara oranla az defancı olduğu için pasive sayesinde + hp alarak bu açığı kapatırlar.Kasması eğlencelidir hepsi gibi.

3-) Peachon Mastery (Bow) ;

Peachon Mastery kullanırlar.Silahları Bowdur.31 Lv da açtkları strong bow adlı skileriyle nukeden fazla vururlar.Atackları çok değildir.Kuş şeklinde bufları vardır.1. ve 3. kitabı maximum miktarda atack vrmayı sağlar. 2. ve 4. kitaplar ise Saldırır ve düşmana ayrı damage vururlar.Pasiveleride maximum damage i arttırır.Eğlencelidir kasması.

Terimler ;

İnt: İntelegince açılımıdır. Zeka anlamına gelir.
Str: Açılımı Strong dur.Güç anlamına gelir.
Bow: Yay demektir.Bir silahtır.
Spear: Mızrak demektir.Bir silahtır.
Sword: Kılıç demektir bir silahtır.
Shield: Kılıçla beraber kullanılan bir kalkandır.Kalkan demektir. :mrgreen:
Mob: Canavarlara verilen isimdir.
Pvp: player vs player demektir oyuncu vs oyuncu gibi.Kapışma , savaşma anlamına gelir.
Mvp: Mob vs Playerdır.Mob kesmeye denir.
Block: Shieldler sayesinde damagei tamamen etkisiz hale getirmektir.
Blocking Ratio (BR): Block vurma ihtimalidir.Ne kadar yüksekse o kadar iyi.
Hp: Oyuncunun canıdır.
MP: Oyuncunun enerjisidir.
Defance: Oyuncunun defansıdır daha az damage yemesini sağlar.
Atack: Oyuncunun atağıdır daha çok vurmasını sağlar.
Damage: Oyuncunun vurduğu atakdır.Mesela 5000 vurmak, bu bir damagedir.
Mastery: Bir silah veya büyünün bölüm adından sonra gelir.Mesela heuksal (spear-glavie) mastery (bölümü) gibi.
Sp:Skilleri açmanızı sağlar.
Skill: Büyü hünerdir kullandığınız güçlere verilen genel isimdir.
Slow motion: Dondurma efektidir.Rakibin yavaşlamasını sağlar.

Başka terim kullanmadım sanırım.
Aman tanrım ellerimi hissetmiyorum tam 4. yazışım pcde sorun oldundan dolayı kapanıyor sürekli.Kullandığınız charın sağlam olması için kesinlikle Sp farm yapın bunun topic inide açmıştım ekliiyicem hemen.
BU pcde ss olmadığı için ekliyemiyorum. viewtopic.php?f=101&t=34411&hilit= buda sp farm ile ilgili bilgi.

YORUM LÜTFEN UMARIM BEĞENDİNİZ.

Nefret ettiği olaylardan biri kahvekeyfi tam 5 kez yazdım ben bunu paylaşım olsun diye fakat 1 kişi bile yorum yapmamış :mrgreen: yazık bana üzüldüm şimdik... Rolling Eyes

baho1992 demiş ki:
görsellerle süslersen daha hoş durur extraokk
Ya malesef aksilikler üst üste geldi imageshack flan hiç bir site kullanamıyorum bu pcyede format lazım benm pc bozuk Board bozuldu yaptırınca eklerim Söz extraokk

birde parry ratio rakibin sana en az seviyede vurmasını sağlar steady de sanırım hızlı vurma olabilir.(açıkcası steady'i salladım :mrgreen: .)

Vallahi iyi sallamışsın steady i :mrgreen:
Steafy stone silahı ya da itemi elixirler ile upgrade ederken yani + basarken yanarsa durability reduce yemesini engeller.Nam-ı diğer kırmızı yazı çıkmasını yani :mrgreen:

Sniker demiş ki:
Vallahi iyi sallamışsın steady i :mrgreen:
Steafy stone silahı ya da itemi elixirler ile upgrade ederken yani + basarken yanarsa durability reduce yemesini engeller.Nam-ı diğer kırmızı yazı çıkmasını yani :mrgreen:
ok sağol açıkladığın için. Razz

Ghost Spy demiş ki:
baho1992 demiş ki:
görsellerle süslersen daha hoş durur ?!!!!!!!
Ya malesef aksilikler üst üste geldi imageshack flan hiç bir site kullanamıyorum bu pcyede format lazım benm pc bozuk Board bozuldu yaptırınca eklerim Söz ?!!!!!!!

birde parry ratio rakibin sana en az seviyede vurmasını sağlar steady de sanırım hızlı vurma olabilir.(açıkcası steady'i salladım :mrgreen: .)

hızlı vurmak :) güsel sallamıssın :D tuttum zuhah keske öle bişi olsa nukerlerde çok iş görür :P

Yukarı Alt