1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Nox'un Full Str Cold-Fire Glavie Rehberi


 1. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım
  Öncelikle tüm yazıyı okuyun ve resimleri inceleyin

  Mastery Şekli:
  Heuksal:90 Cold:90 Lightning:30 Fire:90
  Giysi: Garment

  Avantajlar: Oldukça dayanıklıdır, defansı yüksektir, kimseden tek atışta ölmez, kendinden yüksek lvl moblarda rahatça kasabilir, her jobda (trader-hunter-thief) üstünlük sağlayabilir.

  Dezavantajlar: Yavaştır, yavaş koşması nedeni ile acil durumlar için hızlı koşma potlarından bulundurmak gerektirir. Kasarken ortamın tenha olması gerekir(fazla Ks olmamasına özen gösterilmelidir), oldukça çok SP gerektirir.

  Açılacak Skiller Aşağıdaki gibidir.
  Not:
  Kırmızı: Mutlaka Açılması Gereken Skillerdir
  Mavi: Pvp de size kolaylık sağlayacak veya acil durumlarda sizi kurtaracak skiller
  Yeşil: Joblarda seri katliam için kullanabileceğiniz skillerdir. Yani Açmak veya açmamak tercih sizin elinizdedir.
  Link Olarak: http://bobtheveg.dyndns.org/sroprofile/?profile=8535
  Resim Olarak:
  - Resim Silinmiş.
  Burada açılacak skiller önemlidir.
  -2. Satırdaki 1. ve 3. kitap bizi wizardlara karşı ölümsüz kılacak skillerdir. İyi kullanılmasına bağlı olarak bizi wizard,nuker gibi magic atack üzerine yoğunlaşmış kişilerden çok iyi bir şekilde korur.

  -3.Satırdaki skiller ise gerek pvp gerek kasarken oldukça iyi skillerdir. Ayrıca 4. kitabı "dull" statüsü bıraktığı için oldukça kullanışlıdır. Düşmanı yavaşlatmaktadır. 4. Kitaba kadar en iyi 2. vuruş skillerinizdir.4.kitap ayrıca 2li kombo olarak vurmaktadır. Vu skiller 3 kişiye aynı anda vurabilmektedirler ancak sadece 3 kişide önünüzde olursa, yani ön tarafa doğru 3 kişiye vurur.

  -4. Satırdaki skiller ise gerek pvp gerek kasarken en iyi skillerdir. Glavie ortamında en sert vuruşa sahiptir. Stun etkisi yapmaktadırlar. 3. ve 4. skilleri 2 şerli kombo halindedir.

  - Resim Silinmiş.

  Bu resime göre

  -1. satırdaki skiller silahınızla dönebildiğiniz skillerdir. Çok kullanışlıdırlar, aynı anda 5 kişiye (düşmanın tarafı önemsizdir) vururlar. 2. , 3. ve 4. kitabı knock-back (geri itme) özelliğine sahiptir. Kalabalık pvp lerde ve pvp de düşmanı kendinizden uzaklaştırmanızı sağlar (zaman kazandırır)

  -2. satırdaki skiller, glavie'nin kombo skilleridir. Ancak açmanız size kalmış, açmanız durumunda staff,xbow,warrior ve bladerlere karşı size avantaj verir
  1.kitap=3 kere vurur, ana kombo skilidir
  2. kitap= 4 kere çok seri vurur
  3. kitap= 5 kere vurur
  4. kitap= 4 kere vurur
  5. kitap= 6 kere vurur

  -3. satırdakiler glavieyi fırlatmanıza yarar(silah kaybolmaz). Çok muhteşem skiller değildirler, ancak sizden uzaklaşan veya uzakta duran kişiler için fırsat vermemenize yardımcı olur.

  -4. satırdaki tek skill sizin maksimum HP(canınız) miktarını belli 1 miktar daha artırır. Pasif bir buftur. Açtığınızda sürekli üstünüzdedir. Bu sizi daha dayanıklı 1 build yapar.

  - Resim Silinmiş.
  -1. satırdaki skiller sizin el yakma skillerinizdir, heryerde kullanabilirsiniz, düşmanı yavaşlatma hatta dondurma gibi 1 özelliğe sahiptir. Pvp lerde size çok büyük fayda sağlar. Ancak mag atack olarak oldukça düşüktür.

  -2. satırdakiler sizin phy defansınızı artırır. Oldukça önemli 1 skilldir. 3. kitabın 7.lvl ine kadar pek etkili değildir ancak sonrasında büyük phy defans puanları verir, üzerine Full STR olduğunuzda düşünülürse, phy atack yapan kişlere karşı kendinizi oldukça iyi koruyabildiğinizi söyleyebiliriz. Bu şekilde warrior, rogue, glavie gibi buildler başınızı ağrıtmaz.

  -3. satırdakiler ise çok hızlı skillerdir. Düşmanınızı %100 yavaşlatır. Pvp lerde bunu kullanmanız dahilinde düşmanınız yavaşlar, her ne kadar pills kullansada o andaki kullandığı skill çok yavaşlar. Değişik yerlerdede kullanabilirsiniz, sizden kaçan 1 kişiye vurduğunuzda yavaşlayacaktır. Böylece onu yakalayabilirsiniz. Ancak ben kullanamam derseniz iş başka...

  -4. satırdaki skiller oldukça iyidir. Sizi buzdan 1 kafese koyar ve böylece phy atackları oldukça iyi savunur. Ancak bu bufları kullandığımızda yürüyemeyeceğimiz için, bu skiller bu builde kullanışsızdır.

  - Resim Silinmiş.

  -burda 1. satırdaki skiller düşmanı/düşmanları %100 yavaşlatır ayrıca %25 ihtimalle dondurur, ancak %25 ihtimal için kendimizi yavaşlatmak gibi bişi biraz saçmalık olur üstelik oldukça yavaş vurulan 1 skill olduğu için ben açmadım ve açmanızı tavsiye etmem.

  -2. satırdaki skiller nukerler içindir, ancak joblarda seri katliam için kullanabilirsiniz.

  -3 satırdaki skiller size yapılan atackların belli 1 kısmını MP nize (mananıza) yansıtır, fakat glavienin çok fazla MP olmadığı için siz bu buf nedeni ile bazen MP niz çok düşer ve hiçbir skill kullanamayabilirsiniz. O nedenle;

  a)1. kitabı 1lvl açın acil durumlarda kendinizi korumak için kullanın
  b)son kitaba kadar maxlarsınız, kaçmak istediğinizde son skili, kendinizi koruyarak pvp yapmak isterseniz 1. skili kullanırsınız

  -4. satırdaki skill ise phy defans veren 1 pasif buftur, buda yine sizi phy atack yapan kişilerden oldukça iyi korumanızı sağlar.

  - Resim Silinmiş.

  -1. satırdakilere hiç bir zaman dokunmuyoruz, çünkü zaten el yakmamız cold ve fire

  -2. satırdakillerinde o gördüğümüz 2 skili açabiliyoruz. Bize küçük 1 oranda mag atack gücü verir, ancak şunuda belirteyimki skill max olsa dahi full str olduğumuz için çok büyük değişiklik yaşamazsınız

  -3. satırdaki 1. kitabı 7.lvl de bırakıyoruz oda bize %38 lik bir hız vermektedir. Böylece yavaş olmamız 1 nebze giderilecektir. Garmentinde extradan verdiği %20 lik hızlada idare eder 1 hıza kavuşuyoruz.

  -4. satırdaki 1. kitabı açmak kişiye kalmış joblarda ve kasarken mobları üzerinize çekmek için hızlı ve kullanışlı 1 skilldir.

  - Resim Silinmiş.

  -2. satırdaki skill bize parry (dodge - geçiştirme- ızdırabı azaltma) puanı verir. Bu 1 tür defans olarak görülebilir, ancak bu sadece düşmanın silahındaki en büyük ve en küçük atack puanları arasında size avantaj vererek düşük puan vermesini sağlar, fakat çok ahım şahım 1 buf değildir ve malesef lightning mastery 30 olduğu için 1. kitabını 3.lvl de bırakmak zorundayız

  -3. satır nukerler içindir, bize göre hiçbişi yoktur. Açmanız tavsiye edilmez
  -4. satır 2. satırdakilerin pasif bufudur. Bunuda mastery lvl 30 olması nedeni ile 3. lvl de bırakıyoruz.

  - Resim Silinmiş.
  -1. satırdaki imbue(el yakma) skilleri colddan daha yüksek 1 mag atack sağlar çok büyük 1 fark yaratmamaktadır (çünkü full str yiz), fakat bazen colda karşı defanslı kişiler karşımıza çıktığında bu skiller bizi kurtaracaktır. Nasıl?

  a)Varsayalım düşmanınız colda karşı full defans karşınıza çıktı ve siz ne yaparsanız yapın kişi donmaz, sizde açıyorsunuz fire imbuyu böylece düşmanınıza daha çok dmg verebiliyorsunuz, en azından düşmanınız buna karşı fazla bişi yapamaz

  b)Giant,pt mob felan kestiğimiz sıralarda firenin yan etkisi olan "burn" zaman bazlı olarak dmg verir, fireyi o arada kullandığınızda HP si yüksek olan bu mobları daha hızlı öldürürsünüz, fakat burada söylemem gerekirki sizden büyük lvl li 1 moblarda kasıyorsanız o zaman colddan vazgeçmemeniz tavsiye edilir, çünkü cold hayat kurtarır ve size zaman kazandırır

  -2. satırdaki skiller ise sizi abnormal Statuslardan (coldun-Freeze ve frostbite , lightning in-electric shock, firenin-burn) durumlarının azalmasını sağlar. Önemlidir açılması maxlanması şarttır. NOT:Bu skilleri kullanmanız için yanınızda sürekli 1 shield bulundurmanız gerekir (lvl i önemsizdir)

  -3.satırdakiler oldukça önemlidir phy atack gücünüzü artırırlar, başlarda fazla olmamasına rağmen 65 lvl den sonra gözle görülür rakam farklılıkları görebilirsiniz.

  -4. satırdakiler bizi mag atack yapan kişilerden koruyan 1 buftur. önemlidirler üstelik bu buflar sayesinde glaviemiz full str olmasına rağmen kendimizi mag atacklara karşı korumamızı bu skillere borçluyuz, üstüne garment giyindiğimiz için mag atacklardan oldukça iyi korunuruz.

  - Resim Silinmiş.

  -Bu resimdede görülen skillerden 1. satırdakiler bizi mag defansa karşı koruyan 1 ateş duvarı yapar. Ancak yerimizden kıpırdayamayacağımız için bu skiller bize ters gelecektir. (Tavsiye edilmez)

  -2. satırdaki skiller nukerler içindir, fakat joblarda seri katliamlar için oldukça kolaylık sağlar, kullanmanız gereken sadece 3. kitaptır. tercihinize kalan 1 skilldir

  -3. satırdaki skiller çok önemlidir. Oyunda her zaman karşımıza görünmez düşmanlarımız çıkacaktır. Onları tam çözüm olmasada 1 nebze bu sıkıntıya cevap verecektir.

  -4. satır ise çok önemlidir. Phy atağımızı artıran 1 pasif skilldir. Biz Full Str olduğumuz için bize en lazım skillerden 1 tanesidir.


  Bu tipteki 1 buildde yapılacak kombolar;
  Atack Olarak,
  1-Glavie kombolar ile cold imbu birlikte kullanılması üzerine düşmanınız büyük ihtimal yavaşlayacak veya donacaktır. Üzerine atackta çok seri tepesine indirdiğiniz için düşmanınız soğuktan kurtulana kadar siz fireden daha çok faydalanmış olacaksınız.Üstüne zaten glavienin son skilleri oldukça kombotik 1 yapı içerir

  2- Çift imbuya sahip olduğunuz için durum ve şartlara göre istediğiniz çifte standardı kullanabilirsiniz.

  3-Stun, Dull , Freeze, Frostbite gibi en belalı statusları düşmanınıza atabilirsiniz . (ben buna şeytan karesi diyorum)

  4- Düşmanlarınızı dondurabileceğiniz için her zaman pvp lerde düşmanınızı zora sokacaksınız  Defans Olarak;
  1-hem fireden gelen mag defans, hem heuksaldaki mag defans veren buff(15sn dahi olsa) ve garment olmamız nedeni ile kendinizi 1 tür mag defans tankı olarak görebilirsiniz

  2- hem full str , hem colddan gelen phy defans puanları ile kendiniz oldukça iyi bir phy defansa sahipsiniz

  3- Sro daki en yüksek HP li çar sizinkidir

  4-snow shield i iyi kullanırsanız, sizden yüksek lvl li ve ataklı kişilerden rahatça kaçabilir, veya rahatça yaklaşabilirsiniz

  5- 1. ve 2. maddeye dayanarak aynı anda size dalan player sayısı nüfus olarak çok dahi olsalar kendinizi rahatça koruyabilirsiniz.

  6- Para sıkıntınız yoksa eğer, purtification pills ile (elde basmak şartı ile) kendinizi force ve warlock debuflarından kolayca kurtarabilir, böylece kişilerin sinsiliklerini işe yaramaz hale getirebilirsiniz.

  7- Para sıkıntınız yoksa yüzükçüden hızlı koşma potları ile önemli ve hızlı işlerde en iyi siz olursunuz...
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım
  galiba kimse beğenmedi, 1 yorum bile yok :!!&%&!
   
 3. bahrey

  bahrey  

  Kayıt:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  882
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İzmir
  çok güzel paylaşım eline saglık
   
 4. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
  Kımse Begenmedı Olur mu Hiç...Gercekten Akıcı Bır Dılle Anlatılmıs Guzel Bır Paylasım
   
 5. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım
  teşekkürler arkadaşlar
   
 6. HellMagican

  HellMagican rank8

  Kayıt:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  235
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Taklamakan Çölü
  Cok güzel olmuş ellerine ve emegine sağlık
   
 7. FoundeR

  FoundeR rank8

  Kayıt:
  21 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.949
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  yaw hakkaten ellerine saglik benim icin cok güzel oldu bu konuyu okumak tskler paylasim icin
  benim glavie suan 72 level 84 k sp cold 65 light 45 heuksal 65 fire 65 :wink1:
   
 8. hunter-muzo

  hunter-muzo rank8

  Kayıt:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  19
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci(Şimdilik)
  bence güzel olmamıs
   
 9. Quattro

  Quattro olduser

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  6.933
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mühendis
  Şehir:
  UnderGround
  Yanı altaımla görselleri biraz daha güzelleştirisen super bir anlatım olur bencede str chine charlar fire ve cold 90 yapmalı ve garment den şaşmamalı...
   
 10. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım
  Fireman, diğer CH çarlarından anlamam, bu nedenle diğerleri üzerine bu şekilde yaklaşmana bişi diyemiyorum. Her build için, o konudaki tecrübeli kişilere danışmak lazım. Ama şayet glavie üzerine soru varsa söyle (kendime göre) cevaplayayım...

  Bu arada "görselleri biraz daha güzelleştir" derken ne yapmam gerektiğini tam olarak anlamadım...
   
 11. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım
  eyv.


  ancak nesini beğenmediğinide belirtirsen orada değişiklik veya ekleme yaparım...
   
 12. EvoLuTioN

  EvoLuTioN rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2007
  Mesajlar:
  732
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Çok güzel olmuş olmasınada niye metor max onu anlıyabilmiş değilim.
   
 13. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım
  hunterlikte veya thieflikte peşine takılan npc yi kolay öldürmen için çok işine yarar, ve yazılarımda belirttiğim gibi <<<<<İSTEĞE BAĞLIDIR>>>>>>>.
   
 14. Discus

  Discus rank8

  Kayıt:
  30 Haziran 2008
  Mesajlar:
  76
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bence tamamen alakasız ve gereksız skıller acılmıs ama gereklıler acılmamş.ben bunu uygulamam. ama 'Emeğe Saygı'...
   
 15. Quattro

  Quattro olduser

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  6.933
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mühendis
  Şehir:
  UnderGround
  Görselleri güzelleştir derken açmam gereken skilleri görmek için gözlerimi kısmam gerekiyor ya benım gozler bozuk yada senın kırmızı kutular cok belırsız..
   
 16. Milano

  Milano rank8

  Kayıt:
  8 Mart 2008
  Mesajlar:
  12.855
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Staples Center / L.A
   
 17. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım
  Alakasız olan skiller nedir? :twisted:
  Peki neyi açacaktık, bicheonda yatır-batır skillerinimi? :twisted: :twisted: :twisted:


  Açıklayıcı olalım lütfen.... :detective:
   
 18. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım

   
 19. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım
  YAZILARI DİKKATLİ VE TAMAMINI OKUYALIM! İÇİNDE CEVABINI VERDİĞİM HALDE AYNI SORULARI 1000 KERE SORMANIZ GEREKMEZ!!!
   
 20. Prima

  Prima rank8

  Kayıt:
  31 Ocak 2008
  Mesajlar:
  54
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  bravo usta bu şekilde aynen bende char kasıorm ve lwl imde alamadım şahıs yok ama baştada belirttin gibi sp ye çok ihtiyacı war bu charın :!: :wink1: