1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Nokia'nın Haritaları Artık Bedava


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Nokia'nın haritaları artık bedava!
  Nokia, Ovi Harita sürümünün bir parçası olarak, akıllı telefonlarında yaya ve sürücü navigasyonunu ücretsiz hale getirdi.


  [​IMG]

  Nokia akıllı telefonları için tüm dünyada 46 farklı dilde, hem yaya hem de sürücüler için sesle yönlendiren ve en geniş küresel kapsama alanında en iyi haritalara sahip navigasyonunu ücretsiz hale getirdi! Karar ertesinde bazı navigasyon/harita firmalarının Amerikan ve Avrupa borsalarında hisse fiyatlarında düşüş yaşandı.

  Yeni Ovi Harita sürümü http://www.nokia.com/maps adresinden indirilebiliyor. Nokia’nın haritalama ve navigasyon yazılımı özellikle mobil kullanım için tasarlandı ve özgün bir karma teknolojiye dayanıyor.

  Yeni Ovi Harita sürümü 74 ülkede, 46 farklı dilde adım adım sesli kılavuz ve 10 ülkede trafik bilgilerinin yanı sıra 180 ülkede ayrıntılı haritaları kapsayan bütün temel araç ve yaya navigasyonu özelliklerini içeriyor.
  “Navigasyonun, cep telefonlarında bir kısa mesaj ya da resim gönderir gibi rahatlıkla kullanılmasını istiyoruz" diye konuşan Nokia Başkan Yardımcısı Anssi Vanjoki, “Tek bir ülke ya da bölge için neden birden çok cihaza ihtiyaç duyulsun? Hepsini bir araya koyar, ücretsiz yapar ve tüm dünyayı kapsarsak siz de gerçekten yararlı ve dünyanın herhangi bir şehrinde yürürken ya da araba kullanırken size yardımcı olabilecek bir şeye sahip olursunuz” dedi.


  Firmanın konuyla ilgili yayınladığı bültende, yeni Ovi Harita sürümünü kullanmak için farklı ülke, şehir ya da trafik bilgileri, şehir rehberleri gibi servisler için ek lisans gerekmediği belirtildi.

  Nokia'nın bu denli geniş bir küresel kapsama alanına yayılan haritaları ücretsiz olarak erişime açması, rakip haritalar çalıştıran ve işlevi sadece navigasyon sağlamak olan TomTom ve Garmin gibi üreticilerin borsa fiyatlarında düşüşler yarattı.