1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Nokia'dan açık davet!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Yeni Nokia N900'ü siz geliştirin!

  Yeni amiral gemisi olarak gördüğü N900'e çok güvenen Nokia'dan bilgisine güvenenlere açık davet!

  Nokia yeni cep telefonu N900 kullanıcılarının bekledikleri her türlü uygulamayı sunabilmek için yazılımcılardan destek bekliyor. Hatta yazılımcıları bu konuda teşvik etmek için özel bir yarışma da düzenleyen Nokia, bu yarışma ile N900'e farklı modlar hazırlayan geliştiricileri ödüllendirecek.

  Nokia, N900'ün Maemo işletim sistemini ve donanımımı bir yarışma çerçevesinde İngiliz geliştiricilere açtı. Böylece bağımsız programcılar ve geliştiriciler de cihaz için uygulama geliştirebilecek. Nokia bu rekabet yarışı aracılığıyla N900 ile ilgili en yaratıcı fikirleri arıyor.

  Tabii ki her hazırlanan mod doğrudan Nokia'nın özel ödülünden faydalanamayacak. Düzenlenen yarışma sonucunda Nokia'nın en beğendiği 5 uygulama özel bir yardımdan faydalanacak. Üstelik geliştiricilerin şu aşamada uygulamalarını hazırlamaları da şart değil. Nokia şu aşamada sadece fikirleri değerlendirecek. En beğendiği 5 uygulama ise cep telefonu devinin özel geliştirme yardımından faydalanacak ve bu ödenek sayesinde geliştirilebilecek.

  Ekimden itibaren raflarda
  Nokia N900, Linux OS Maemo 5'i baz alıyor ve dokunmatik ekran ve kaydırılabilir klavye sunuyor. Resmi görüntülere göre N900, güncel amiral gemisi Nokia N97'ye benziyor. Nokia N900 Ekim 2009'da yaklaşık 600 Euro karşılığında piyasaya sürülecek.

  Bilgi için: Nokia Danışma Hattı
  Telefon: 0 212 337 17 17