İngiliz basını, Tottenham Hotspur'un, Semih Şentürk'ü transfer etmek istediğini yazarken, tecrübeli golcünün eski takım arkadaşı Tuncay Şanlı'yı ziyaret amacıyla İngiltere'ye gitmesi kafaları karıştırdı.
Geçen sezon devre arası. Fenerbahçe Yönetimi, obsiyonu kullanarak Semih Şentürk’ün sözleşmesini bir yıl daha uzatmak için Futbol Federasyonu’na başvurmuş, “Nöbetçi golcü” bunun üzerine karşı başvuru yaparak, “Bana danışılmadan sözleşmem uzatılmak isteniyor. Bunun tanınmamasını talep ediyorum” isteğinde bulunmuştu. Bu durum kulüp ile Semih arasında kriz çıkmasına neden olmuş, konu uzun süre gündemi meşgul etmişti. Bir sene sonra yine devre arası. Bu kez konu Semih Şentürk’ün yurtdışına transferi. İngiliz basını, Preimer Lig’in güçlü ekiplerinden Tottenham Hotspur’un, Semih Şentürk ile ilgilendiğini yazdı. The Guardian Gazetesi, İrlandalı golcüsü Robbie Keane’i göndermeyi, Jamie O’Hara ve Dos Santos’u da kiralamayı planlayan Londra ekibinin, Fenerbahçe’nin golcüsünü transfer etmek istediğini vurguladı. Haberde, birçok takımın transfer listesinde bulunan Semih’in sözleşmesinin 6 ay sonra biteceği, bu durumun da Tottenham Hotspur için avantaj olduğuna dikkat çekildi.
‘Hazirana kadar buradayız’
Ada basınında çıkan bu haberler konusunda bir açıklama yapan Semih’in menaceri ve avukatı Şenol Çilek, “Transfer konusunda net olan hiçbir şey yok. Kesin olan tek şey, Semih’in sözleşmesi bitene kadar Fenerbahçe’de forma giyecek olması. Şampiyonluk yarışındaki Fenerbahçe, golcüsünü bırakmak istemeyecektir. Şu dönemde kimse bonservis bedeli ödemek istemiyor. Fenerbahçe?Yönetimi de golcüsünü bırakmaz. Para almadan hiç bırakmaz. Tottenham’dan bize gelen bir teklif yok” açıklamasını yaptı.
İş değil, tatil için gitmiş
Avukatının bu sözleri sarfettiği saatlerde, Semih’in, İngiltere’de olması kafaları karıştırdı. Her ne kadar Nöbetçi Golcü, eski takım arkadaşı Tuncay Şanlı’yı ziyarete gitse de, aynı gün Ada basınında transfer haberleri çıkmasının tesadüf olmadığı ileri sürüldü. Bu arada Tuncay Şanlı, Twitter’a, “Türkiye’den kardeşlerim geldi. Onların gelişi beni çok mutlu etti” diyerek Semih Şentürk’ün kendisini ziyaret ettiğini açıkladı. Semih’in hafta sonunu da İngiltere’de geçireceği ve Tuncay’ın takımı Stoke City’nin Blackburn Rovers ile oynayacağı maçı izleyeceği belirlendi.

Yukarı Alt