Niang, PAOK maçında sahada
Kendisi ve kulübüyle her konuda anlaşmaya varılan Senegalli golcünün, 19 Ağustos'ta Yunanistan'da oynanacak Avrupa Ligi karşılaşmasında sahaya sürülmesi planlanıyor

Uzun süre Gana Milli Takımı’nın golcüsü Gyan’ın peşinde koştuktan sonra rotayı Marsilya’dan Mamadou Niang’a çeviren ve uzun uğraşlar sonrası mutlu sona ulaşan Fenerbahçe’de şimdi Senegalli golcünün hangi maçta Sarı-Lacivertli formayı giyeceği konuşuluyor. Teknik direktör Aykut Kocaman’ın, “Benim için en iyisi. Fenerbahçe’ye çok yararlı olacak” dediği Niang’ı, 19 Ağustos Perşembe günü Yunanistan’da PAOK ile oynanacak Avrupa Ligi Play-Off ilk maçında sahaya sürmeyi planladığı belirlendi. Fransa Ligi’nin ilk hafta maçında Marsilya forması giyen, Senegal Milli Takımı’nın Cape Verde Adaları ile dün oynadığı maçta yer alan Niang’ın hazır olacağını düşünen genç hocanın, bu yüzden kendisini ilk 11’de sahaya sürmeyi düşündüğü öğrenildi.

Marsilya taraftarı eylem yaptı

Marsilya Başkanı ve teknik direktörünün direncini, “Ben, Fenerbahçe’de oynamak istiyorum” sözleriyle kıran ve ilk hafta maçında ortaya koyduğu isteksiz, kötü performansla, ayrılmaya kararlı olduğunu gösteren Senegalli golcünün, vatandaşı Dia’dan, Fenerbahçe ile ilgili tüm bilgileri aldığı kaydedildi. Dia da vatandaşıyla Sarı-Lacivertli forma altında buluşmaktan çok mutlu olacağını söyledi. Bu arada?Marsilya taraftarlarının, kulüp tesislerinin önüne sprey boyayla, “Mamadou Niang bizi bırakma” diye yazdıkları belirlendi.​

Yukarı Alt