Niang koptu geliyor!
Fenerbahçe istiyor, Niang bastırıyor, Deschamps ikna olmuyordu. Caen yenilgisi, Fransız hocanın da direncini kırdı: “Niang iyice kopmuş. Aklı karmakarışık. Bu aşamadan sonra ben bir şey diyemem...” Senegalli yıldızın 1-2 gün içinde İstanbul'a gelmesi bekleniyor

“Kariyerim için Fenerbahçe’ye gitmek istiyorum...” Bu sözler, bizzat Mamadou Niang tarafından söylenmiş, ancak buna karşın Marsilya Teknik Direktörü Didier Deschamps, “Ben de çok şey istiyorum, ama hepsi olmuyor. Bazen gitmek istersiniz, ama kapı açılmaz” diyerek oyuncusuna sert bir karşılık vermişti.
Marsilya Yönetimi de Deschamps gibi direniyor, fakat Niang ile her konuda anlaşan Fenerbahçe Yönetimi işin peşini bırakmıyordu. Önceki gün Fransa’ya giden Şekip Mosturoğlu, Murat Özaydınlı ve Hasan Çetinkaya, 1-2 gün içinde Niang ile birlikte İstanbul’a gelebilir. Çünkü geçtiğimiz cumartesi 1. Lig’e yeni yükselen Caen’a karşı şok bir yenilgi alarak sezona hayal kırıklığıyla giren Marsilya’da, Deschamps’ın açıklamaları bomba etkisi yarattı.

Yeni liste bugün veriliyor

Maç içinde 6 gol pozisyonunu değerlendiremeyen Niang’a yüklenen Deschapms, “1-1’i bulduktan sonra yakaladığı pozisyonları gole çeviremedi. Bunu konsantrasyon eksikliğine bağlıyorum. Şu bir gerçek ki; Niang gerçekten kopmuş, düşünceleri karmakarışık. Şu aşamadan sonra ben birşey diyemem. Çünkü bu kötü durum, sportif olmaktan çıktı. Yöneticilerimiz sorunu çözecektir...” Deschamps’ın bu sözlerle Niang’a resmen veda ettiği yorumlanırken, kozları eline geçiren Fenerbahçe’nin 10 milyon Euro’ya transferi bitirmesi bekleniyor. Sarı-Lacivertliler’in bugün gece 12.00’de UEFA’ya verilecek listeye Niang’ın ismini yazmak için işlemleri hızlandırdığı öğrenildi.​

Yukarı Alt