Kayıt
2 Haziran 2009
Mesajlar
3.202
Beğeniler
0
Güneydoğu'daki Nevruz Kutlamaları, PKK Mitingine Dönüştü.
Güneydoğu’daki Nevruz kutlamaları, PKK mitingine dönüştü.

Şanlıurfa’da BDP’nin düzenlediği ve yaklaşık 25 bin kişinin katıldığı kutlamalarda sık sık PKK ve Öcalan lehine sloganlar atıldı, Öcalan posterleri ile örgütün bayrakları yüzleri poşuyla gizlenmiş kişiler tarafından taşındı. Kutlamalarda, zılgıt ve ıslıklar eşliğinde, ‘Biji Serok Apo’ (Yaşasın Başkan Apo), ‘Dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan’, ‘Şehit Namırın’ (Şehitler Ölmez) ve ‘Hükümet istifa’ sloganlar atıldı. Etkinliğe, Kandil Dağı ve Mahmur Kampı’ndan gelen “Barış Grubu” temsilcileri de katıldı. Protokol için ayrılan bölüme oturtulan PKK’lılar, kalabalık tarafından ‘PKK halktır, halk burada’ sloganlarıyla karşılandı.


Van’da BDP’nin düzenlediği kutlamalarda Nevruz ateşini, kapatılan DTP’nin son genel başkanı Ahmet Türk ile siyasi yasaklı eski milletvekili Aysel Tuğluk yaktı. İkili daha sonra birlikte güvercin uçurdu. 40 bin kişinin katıldığı kutlamalarda ‘İşgalci TC Kürdistan’dan defol’ yazılı bir pankart açıldı. Pankart, 10 dakika sonra bulunduğu yerden indirildi. Kutlamalarda, İtalya’da çeşitli meslek mensuplarının kurduğu Kürdistan’a Doğru Barış Derneği üyesi 10 kişilik bir grup da yer aldı. Kutlamaya katılan, kapatılan DTP’nin son genel başkanı, siyasi yasaklı Ahmet Türk, Türk ve Kürt halkını kucaklaştırmak için ortak bir projeye ihtiyaç olduğunu söyledi. Siyasi yasaklı Aysel Tuğluk da “Fiziki soykırım uyguladılar başaramadılar, şimdi siyasi soykırımla karşı karşıyayız” dedi.

Adana’daki kutlamalarda Öcalan lehine sloganlar atıldı, Öcalan’ın posteri açıldı, konuşmacılar Kürtçe konuştu, çocuklara teröristlerin giydiği kıyafetleri andıran giysiler giydirildi.​

3-5 bişi derdimde tartışmaya sebeb olur (:
 
Kayıt
18 Mart 2010
Mesajlar
36
Beğeniler
0
chuBBy demiş ki:
3-5 bişi derdimde tartışmaya sebeb olur (:
ben diyim o zaman,


Bunlar yaşadıkları topraklara, vatana, millete ihanet edenlerden başkası değiller. Ama emin orda bu şekilde bağıranların çoğu kandırıldıklarının farkına varabilse ( bunun içinde cehaletten kurtulmaları gerekir tabi ) herşey daha güzel olur ama tabi nerdeee.. Dha çok şey yazılabilir ama yeter mağlum başbakan ve arkadaşları pkk açılımı yapıyorlar. :detective:
 
Kayıt
18 Mart 2010
Mesajlar
36
Beğeniler
0
Unutmadan şunuda söyleyeyim; Nevruz bir kürt bayramı değildir aksine türklerin yüzyıllardır kutladığı bahar müjdecisi bir bayramdır. Ama şimdiye kadarki siyasetcilerin izlediği politikalar yüzünden Türk devletler arasında sadece Türkiye'de bu bayramı türkler değilde kürtler kutlamaktadır. Bunun aksini idda edenlerin tarih kitablarını karıştırmalarını tavsiye ederim.
 
Yukarı Alt