1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Netbook devri sona mı eriyor?


 1. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  - Resim Silinmiş.
  Intel'e gelen son işlemci siparişleri, netbook devrinin sona erdiğini mi gösteriyor?

  Diz üstü bilgisayarların küçük kardeşi netbook'lar pek çok sebepten dolayı kısa bir süre içerisinde son derece popüler hale geldiler. Son derece hafif olmaları, taşınabilirlik anlamında büyük bir avantaj. Gelişen pil ömrü ve düşük enerji tüketen donanım bileşenleri bir araya gelince kullanıcılar için prize takmadan uzun süre kulanım imkanı sağlıyor. En önemli etkenlerden biri de diz üstü bilgisayarlara göre fiyatlarının daha uygun olması.

  Fakat bir anda son derece popüler hale gelen netbook'ların modası geçiyor olabilir. Bu yoruma yol açan bilgi ise, Intel'in Çin'deki Atom işlemci üreten iş ortaklarına siparişlerini kesmesi. Netbook'ların büyük çoğun kullanılan Atom işlemcilerin, Intel'in stoklarında kalmış olması firmanın üretimi durdurmasının sebebi olarak gösteriliyor.

  Netbook'ların kullanıcılar tarafından büyük talep görmesinin, üreticileri zorlamaya başladığı bilinen bir gerçek. Düşük fiyatlara satılan netbook'lar firmaları oldukça düşük kar marjlarına mahkum ediyor. Görünüşe göre şu an için netbook'ların geleceğinin ne olacağı, asıl kullanıcısı olan tüketicilerin değil, yeterince kar etmediklerini düşünen üreticilerin elinde.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017