Kayıt
4 Eylül 2008
Mesajlar
1.885
Beğeniler
0
Şehir
Cehennet
Görüntüler dehşet verici. Ailelerin çocuklarını emanet ettiği öğretmenlerin taciz anları saniye saniye kaydedldi.Öğretmenlerin cinsel tacizlerinden bıkan kız öğrenciler çareyi skandalı görüntülemekte buldular. Evladı yaşındaki kız öğrenciyi kucağına oturtup taciz eden öğretmen kayıplara karıştı.

Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Ahmet Baldöktü yatılı ilköğretim okulunda, iki öğretmenin kız öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu iddia ediliyor.

Görüntülerde öğretmenin kız öğrenciyi elinden tutarak kendisine çektiği ve sarılarak öptüğü görülüyor.

Skandal Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderilen imzasız bir dilekçe ile ortaya çıktı.


GİZLİ KAMERA DOLABIN İÇİNDE

Görüntülerin, öğrenciler tarafından sınıf içerisinde bulunan dolabın içerisine gizlenen bir kamera ile kaydedildiği belirtildi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NA İMZASIZ İHBAR

Görüntülerin çekilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce bir ihbar mektubu yazıldı. Bu yazılan ihbar mektubunun ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ihbarın incelenmesi için müfettiş Kayseri'ye gelerek bir dizi incelemelerde bulundu.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDILAR

Yapılan soruşturmanın ardından bahse konu okulda idareci görevinde olan okul müdürü N.S., müdür yardımcısı O.K. ve tacizci olduğu ileri sürülen R.E. ile İ.K., öğrenci M.D. öğretmenler ve idareciler görevden
uzaklaştırıldı.


İNTİHARA KALKIŞTILAR

Cinsel tacizlerin ardından okulda kalan öğrencilerin psikolojilerinin bozulduğu ileri sürüldü. Yatakhanede kalırken, cinsel tacize maruz kalan ve aynı anda bol miktarda ilaç içerek intihara kalkışan 2 kız öğrencinin gizli saklı olarak Kayseri'de özel bir hastanede tedavi altına alındığı iddia edildi.

ÖĞRENCİLER İÇİN RESMİ KAYIT TUTULMADI

Mideleri yıkanan ve tacize uğradıkları ileri sürülen öğrenciler hakkında hiçbir şekilde resmi kayıt tutulmadığı, olayın okul idarecileri tarafından saklandığı iddia edildi.

SAVCILIK 20 KİŞİNİN İFADESİNİ ALDI, O ÖĞRETMEN KAYIPLARA KARIŞTI

Kayseri'de incelemelerde bulunan müfettişlerin raporları doğrultusunda bahse konu okulda İdarecilik görevinde bulunan bir okul müdürü, müdür yardımcısı ve iki öğretmen açığa alınırken olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'nın bugüne kadar 20'ye yakın kişinin ifadesini aldığı tahmin ediliyor. Öğretmen olayın ortaya çıkmasından sonra kayıplara karıştı. Yetkililer, olayın yargıda olduğunu belirterek, açıklama yapmadı.

Açığa alnınan öğretmen R.E
 
Yukarı Alt