1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Neden Lag Sorunu Yaşıyoruz?[Açıklama]


 1. Leet1

  Leet1 olduser

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.797
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0


  Neden çok lag sorunu yaşanıyor?
  Aşırı lag sorunu sanılanın aksine kesinlikle sadece Türkiye ye ya da Türkiye gibi interneti fazla gelişmemiş ülkelere ait bir sorundur. Türkiye dünyanın en pahallı internet hizmetini verirken aynı zaman da alt yapısı en yetersiz ülkeler arasında ilk sıralardadır.
  Çok basit bir örnek vermek gerekirse, Rapidshare.com sitesi tek başına bütün Türkiyenin 10 katı daha fazla internet gücüne sahiptir (Basitce anlatmak gerekirse). Rapidshare.com aylık 3-5 Euro karşılığında hizmet vererek bütün Türkiyenin 10 katı daha fazla internet gücüne sahip olması oldukça şaşırtıcıdır.
  Basit ve yüzeysel olarak örnek vermek gerekirse, 1000 kişi kaldırabilecek bir santrale TTnet 5000 kişi tıkıştırmaya çalıştıkça sorunlarımız devam edecektir. Her ne kadar bunu kabullenmesede Telekom Bu acı bir gerçektir. (Zaten kabullenmesi demek 1 kişiye hizmet verecek portun 5 kişiye paylaştırılıp dünyanın en pahallı hizmet ücretinide aldığını zaten internette de okuduğunuz için... En büyük sorun ise Türkiye de tek el olmaları!)

  Peki lag kısaca, yüzeysel olarak nasıl oluşur?
  İnternete bağlı kaldığınız sürece bir site ziyaret etmek istediğinizde ya da herhangi bir şekilde internete açıldığınızda, bilgisayarınız veri gönderir. Gönderdiğiniz veriler boğulabilir, eksik veri gönderimi (veri kaybı) yapabilirsiniz. Oyuna botla girdiğinizde daha çok DC olmanızın sebebi hem bot serverına bağlantı yapıyorsunuz hemde oyun severina bağlantı yapıyorsunuz. Herhangi birine eksik ya da hatalı veri gönderimi yaptığınızda DC oluyorsunuz. Yani bu durumda botsuz sadece oyun, botla birlikte olduğunda ise 2 sunucuya bağlandığınız için DC olma şansınız artıyor.

  Peki azda olsa birşeyler yapılamaz mı?
  Azda olsa birşeyler yapılabilinir elbette. Öncelikle bilgisayarınızda farklı şekilde ya da dolaylı yoldan internet izini olan ve interneti kullanan diğer programları mutlaka kapatınız.
   
 2. EFENDYY

  EFENDYY rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  538
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Paris(Hilton)

  TEŞEKÜRLER PAYLAŞIM İÇİN extraokk
   
 3. Roland Deschain

  Roland Deschain Öğretiyorum

  Kayıt:
  28 Nisan 2007
  Mesajlar:
  674
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Gilead

  güzel copy/paste Wink teşekkürler...

  kardeşim doksan kere yazıldı bu hemde noktası virgülüne aynı... kirlilik oluşturmakta üzerinize yok Evil or Very Mad
   
 4. V.I.P

  V.I.P Buralıyım

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.563
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  FB

  Bu interneti bize sağladığı ve 4 kat hızlı internet yalanını uydurduğu için ttnete teşekkürler Evil or Very Mad