A

Anonymous

Guest
Daha önce verildi mi bilmiorum.. Ama okuduğumda baya kötü oldum...
"Neden Baba?"
Cocuklariniz yarin boyle mi yasasin?..
Yil 2020,kizim 18,ben 47 yasindayim...
"Baba bizim bayragimizda sizin zamaninizda Ay-yildiz varmis neden simdi hac isareti ve anlamini bilmedigim renkler var? 2 arkadas okulda tavan arasinda eski bir atlas bulmustuk, o atlasta gorduk daha once Edirne'den Kars'a kadar Turkiye topragi imis, simdi neden o haritanin 1/5'ine Turkiye diyoruz?
Eskiden her mahallede 1?2 cami varken, simdi neden her ilde bir cami var, dedem bahsetmisti daha once ezan denen bir sey varmis, gunde 5 defa camilerden okunurmus simdi bu can sesleri ne baba?
Filistinlilerin zamaninda topraklarini parca parca satarak Israil'in kurulmasina sebep olduklarini hic mi bir yerde okumadiniz da, topraklari mizi sattirip simdi bu ufacik alana bizi hapsettiniz. Siz atalarinizdan boyle mi aldiniz bu topraklari, emaneti boyle mi korudunuz. Gunden gune topraklarimiz satilirken siz uyuyor muydunuz baba?
Baba kucukken herkesin beni Aybuke diye cagirdigini hatirlar gibiyim simdi neden bana Angel diyorlar, beni kulagima Angel ismini ezanla sen mi soyledin?
Bizim evin onunden tanklarla gecen Amerikan askerleri kim baba? Hergun bize hakaret ederek ve sizi her gordukleri yerde coplayarak demokrasi! mi getirdiler baba? Bize okulda demokrasinin tanimini daha farkli ogretiler sanki
Elime gecen gun bir kitapgecti baba, senin gencliginden kalan. Biz Ankara'ya tasinmazdan once memleketimizin ismi Gaziantep'mis ve 6317 sehit vererek "Gazi" lik unvanini kazanmis. Neden simdi oraya kurdistan diyorlar baba. Baba hani sizlere kurtlerle Turkler kardestir demisler, peki kardeslerim neden bizi oldurup ulkemizde ayri devlet kurdular.
Baba o kitapta Ataturk diye birinden de bahsetmisti. O her kimse 1933'te Bursa'da bir nutuk vermis, ben simdi bile ne kastettigini anlayabiliyorken, sizin gencliginiz bu kadar mi cahildi de o uyarilari dikkate almadiniz.
Simdiki kurdistan topraginda yer alan Suleymaniye'de askerimizin basina cuval gecirmisler ve sen o donemde genctin, hic mi kanin donmadi baba. Neden hesap sormadiniz bunlari gormezden gelen yoneticilerinize?
O az once bahsettigim Ataturk size bir hitabe yazmis ve sizi hain yoneticilere ve usaklara karsi uyarmis ve hitabenin sonunda da "Muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur." demis. Baba kaniniz o kadar bozuk mu ki ulkemizi bu hale getirenlerin yakasina yapismadiniz.
Baba Turkiyeli ne demek, biz Turk cocugu degil miyiz, soyumuz belli degil mi bizim, o kitapta okumustum "Ne mutlu Turkum diyene" yaziyordu. Peki, baba ben neden mutlu degilim. Turkum demek sucsa ve kotu bir seyse siz eskiden neden soylerdiniz.
Baba biz Kurtulus Savasi denen bir sey yasamisiz, kitaba gore dunyanin gordugu en sanli savasmis ve o savasta 4 milyon sehit vermisiz. Madem bu vatandan bu kadar kolay vazgececektiniz de neden o kadar sehit verdiniz.
Hic mi kitap okumadiniz, hic mi sizi uyaran olmadi, hic mi goremediniz ulkemizin peskes cekildigini, eger farkinda olduysaniz ve duygusuzca evinizde oturduysaniz sizin o hainlerden ne farkiniz kaldi. Allah'in huzuruna hangi yuzle cikacaksiniz baba. "Vatan sevgisi imandandir" diye bir hadis varken hadi diyelim ki Turklugunuzden vazgectiniz bari Islam'in emrine uysaydiniz.
Senin eski cd'lerden dinledim baba, bizim de bir Istiklal Marsimiz varmis, o marsi yalnizca koru korune ezberlediniz mi? Atalarimiz sizi her firsatta uyarmis, demis ki "Ey Turk titre ve kendine don."Baba ne zaman titreyeceksiniz, Ankara'yi da kaybettikten sonra mi? Bundan 13 yil once titremediyseniz eger artik hic bir sey titretemez sizi.
Baba sen son bagimsiz olan Turkiye Cumhuriyetini gordun."Ya devlet basa,ya kuzgun lese" diyebilecek bir Hasan Tahsin,bir Sehit Sahin,bir Sutcu Imam yok muydu aranizda?Yaziklar olsun baba sizin gencliginize!
Bu gunleri gorecegime hic dogmasaydim baba. Turklugunuzden utanmadiniz hic olmazsa insanliginizdan utansaydiniz baba. Bu vatan goz gore gore altinizdan kayarken hic olmazsa SEREFINIZLE OLEMEDINIZ MI?"

ALINTIDIR

Arkdaşlar bunu Okuyun we Birlik beraberlik olsun..oyunda herkez anasına bacısına kfr ediyor türk türkün kardeşidir...Ve böyle olmaya dewam edicek...Ne mutlu TÜRKÜM Diyene!!!
Haydi arkdaşlar El ele...TÜRKİYEmzii koruyalım ....
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENEEEE!!!

bi bok yapamaslar korkma bis ölmedik en azından ben ölmedim bunlar olamas bisim ülkemise belki gidişat kötü ama bir dur diyen çıkacaktır

inşallah bu yazılanlar gercek olmaz umarım Türk gencleri hayatın belden asagı olmayan baska yönlerınıde kesfeder kulaktan dolma tv den duyma bılgılerle değıl okuyup arastırarak öğrendıklerıyle fikirlerini savunur ama nerde o insan bızde

Zardock demiş ki:
inşallah bu yazılanlar gercek olmaz umarım Türk gencleri hayatın belden asagı olan baska yönlerınıde kesfeder kulaktan dolma tv den duyma bılgılerle değıl okuyup arastırarak öğrendıklerıyle fikirlerini savunur ama nerde o insan bızde
öyle genç yok ama CAnını wercek war Yoksa Bn warım Vatanıma Canım Feda olsun...

SonSAHNE

Bilgiliyim
biraz saçma olmuş bence. Kim içinde bulunduğu ülkeyi satmış eğer satan olursa karşısında her zaman bizi bulacaktır. Kim Geleceği görmüşde yazmış bunu?

böyle bişey mümkün deilki tmm şimdilik durumumuz kötü ama hiç bir zaman bir Türk bağımsızlığını ayak altına almaz ölürüzde vermeyiz bu vatanı...

SonSAHNE

Bilgiliyim
SaGoPaKaJMeR demiş ki:
böyle bişey mü**ün deilki tmm şimdilik durumumuz kötü ama hiç bir zaman bir Türk bağımsızlığını ayak altına almaz ölürüzde vermeyiz bu vatanı...
eğer verecek olanlarıda yakalarsak onların eline veririz bişeyi...

Bu bir gizli dildir ki ruha dolmakta Kızıl havalar
Ben hiç bir türk evladının vatanı için canını wermediğni görmedim bu zamana kadar.Bu böylede olucak zaten.Dünyada dengeler besbelli değişiyor kimse bunun farkında değil.Artk can vermekle eline tüfek alıp savaşmakla olmaz bu işler.Vatanı bi kaç milyon silahlı genç kurtarırmı sanıyorsunuz siz ya!!

eğer gerçekten ülkenizi kurtarmak istiyorsanız okuyun ülkeniz için çabalayın bir yerlere gelin.bir yerlere geldiğnizdede daha çok para war diye yurt dışına gidipde ülkenizi bırakmayın.Neden ülkeniz yerine onları kalkındırıyorsunuz.ülkemizde imkan yok işte bu yüzden imkan yok.
Bu ülke topla tüfekle korunamaz artk herkes bunu anlasın israilde 1 milyondan fazla nükleer silah war.buna ne insan dayanır ne hayvan ne tank ne uçak.Ve israile bağli tam 79 ülke hepsi israilin bir emrini bekliyor.
Amerika niçin orta doğuyu sömürüyor??? Tabiki israile topraklar kazandırmak için ilerde görüceksiniz.israil hepsini sahiplenicek orası ne arablara ne kürtlere ne türklere kalicak yahdiler planları kurdu bile
bu yüzden savaşcam ascam kescem ayağını bırakıp okuyn öğrenin araştırın.ülkeniz için keşfedin,ülkeniz için geliştirin,ülkeniz için eğlence masraflarını biraz kısıp okuyacak durumda olmayanlara yardım edip onları okutun...

daha söyleyecek söz bulamiyorum sanırım herkez ne demek istediğimi anlamıştır... Crying or Very sad

SonSAHNE

Bilgiliyim
BøBa demiş ki:
Ben hiç bir türk evladının vatanı için canını wermediğni görmedim bu zamana kadar.Bu böylede olucak zaten.Dünyada dengeler besbelli değişiyor kimse bunun farkında değil.Artk can vermekle eline tüfek alıp savaşmakla olmaz bu işler.Vatanı bi kaç milyon silahlı genç kurtarırmı sanıyorsunuz siz ya!!

eğer gerçekten ülkenizi kurtarmak istiyorsanız okuyun ülkeniz için çabalayın bir yerlere gelin.bir yerlere geldiğnizdede daha çok para war diye yurt dışına gidipde ülkenizi bırakmayın.Neden ülkeniz yerine onları kalkındırıyorsunuz.ülkemizde imkan yok işte bu yüzden imkan yok.
Bu ülke topla tüfekle korunamaz artk herkes bunu anlasın israilde 1 milyondan fazla nükleer silah war.buna ne insan dayanır ne hayvan ne tank ne uçak.Ve israile bağli tam 79 ülke hepsi israilin bir emrini bekliyor.
Amerika niçin orta doğuyu sömürüyor??? Tabiki israile topraklar kazandırmak için ilerde görüceksiniz.israil hepsini sahiplenicek orası ne arablara ne kürtlere ne türklere kalicak yahdiler planları kurdu bile
bu yüzden savaşcam ascam kescem ayağını bırakıp okuyn öğrenin araştırın.ülkeniz için keşfedin,ülkeniz için geliştirin,ülkeniz için eğlence masraflarını biraz kısıp okuyacak durumda olmayanlara yardım edip onları okutun...

daha söyleyecek söz bulamiyorum sanırım herkez ne demek istediğimi anlamıştır... Crying or Very sad
süpersin up up up extraokk

Sahur vakti aglatcagınız beni ya Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

SonSAHNE

Bilgiliyim
shevchenko7 demiş ki:
Burayı da Es Gecmemek Lazım !!!

Baba hani sizlere kurtlerle Turkler kardestir demisler, peki kardeslerim neden bizi oldurup ulkemizde ayri devlet kurdular.

böyle bişey hiç olmayacak. bunu yazan kişi çaktırmadan bölücülüğü savunmuş resmen. ilk başta bnde senin gibi düşündüm ama sonra mantıklı bakarsan resmen okuyanlarda bi bölücülük etkisi yaratılmaya çalışılıo. böyle şeylere dikkat edelim arkadaşlar. ayrıca eğer ilerde bir gün ülkemiz bölünürse bunu yazanlar ve yazanlar gibi insanlar yüzünden olacak..

Bu yazıyı cok önceden bılıyordum ..
lütfen sacma sacma konuşmayın..." gidişat kötüymüş" neresı kötü annamadım ben Question

Gelişmekde olan bir ülkeyiz ve gelişm tamamlandıgında Laik , Çağdaş büyük bir Türkiye cıkıcak ortaya .... ve Bor mineralleri bızım elımızde gelecegın madeni...akıllı kullanırsak Amerikayı bıle dize getiririz extrabeer extraokk

Yukarı Alt