Arkadaşlar bugünlerde bilgisayarımdan çok şikayetçiyim.Parça işlerinden de hiç anlamıyorum açıkçası.4 ay önceye kadar sbotla beraber 3 char açabiliyordu, 2gb ram ile.Geçenlerde 4 gb ram aldım ve 3 gün kullandım.Ram sonra yanmış heralde geri garantiye gönderdiler.Şu anda bilgisayarımda 1 gb ram var.Şimdi silkroad'a giriyorum windows mod'a alıyorum,herşeyi kapatıyorum.Bırakın kasmayı char oyuna girdiğimde bilirsiniz ki slow motion vardır,Maykıl amca gibi :P yavaş çekimde gidiyor vs vs.Herşeyi geçtim sitemizi açtığımda bile sıkıntı çekiyorum.Ara ara donuyor.Hiş yoktan film izleyeyim diyorum onda bile sıkıntı.Donuyor bazen kitliyor, bazen hayata geri dönüyor. :mrgreen: Bunun sebebi nedir arkadaşlar.Ekran kartı olsa 2gb ram varken 3 char açan kart 1gb ram'da tek char açmayı bırakın youtube'yi bile doğru düzgünüzleyemez hale geldim.Acil yardımlarınızı bekliyorum. daral:

Kasayı açıp bakabilirsen bi fanlara bakmanı tavsiye ederim. Ama fanlarda bir sorun yoksa ve donanımdan pekte anlamıyorsan bulaşma. Git bir bilgisayarcıya götür baksın :lol:

Takımı
Besiktas
Tony Montana demiş ki:
Kasayı açıp bakabilirsen bi fanlara bakmanı tavsiye ederim. Ama fanlarda bir sorun yoksa ve donanımdan pekte anlamıyorsan bulaşma. Git bir bilgisayarcıya götür baksın :lol:
Şu devirde adam gibi bilgisayarcı bulmak zor . :!!&%&!

sisteminde virüs olabilir iyi tarat,ram hdd vs kabloları çıkart yeniden tak,fanlar tozlanmış olabilir temizlik yap ,hiç olmazsa tek deneyebileceğin şey format kalır.

Ya bu bilgisayarcı elimde kalacak zaten.Pc'yi açıyorum beş dakka sonra donmaya başlıytor.Fanların hepsi çalışıyor şu anda o kadar da cahil değiliz. makara: Anlamadığım sorun ne kaynaklı.

NiNCaSu demiş ki:
Ya bu bilgisayarcı elimde kalacak zaten.Pc'yi açıyorum beş dakka sonra donmaya başlıytor.Fanların hepsi çalışıyor şu anda o kadar da cahil değiliz. makara: Anlamadığım sorun ne kaynaklı.

ram da sorun vardır sana ordan çıkma bir ram verip yollamıştır. makara:

Son kalan ram tek 1 gb mi yoksa 512 + 512 mi?

Anakartın ve Ramın Mhz 'ı ne? örneğin 2 gb bile olsa ram 400 Mhz ise ram bir işe yaramaz. Anakartın desteklediği ramları anlanı ve en yüksek Mhz olanını almanı tavsiye ederim.

Explosive demiş ki:
Son kalan ram tek 1 gb mi yoksa 512 + 512 mi?

Anakartın ve Ramın Mhz 'ı ne? örneğin 2 gb bile olsa ram 400 Mhz ise ram bir işe yaramaz. Anakartın desteklediği ramları anlanı ve en yüksek Mhz olanını almanı tavsiye ederim.
512+512 takılı hacım.Ona nerden bakıyoruz kac mhz olduğuna açıklarsan ve öğretirsen bilgisayarcıya çökeceğimde yanlışlık varsa bekliyorum. :kalp:

Sistemin nedir? DDR mı DDR2 mi? Ram Mhz'ın nedir?

Ramlara Everest programından bakabilirsin yada kasada Ramların üzerinde kaç mhz oldukları yazar.

Bak şöyle bir durumda var;

512 + 512 ram ise bunların Mhz leri farklı ise çakışma yapar ve pc ni aşırı derece yavaşlatır.

Explosive demiş ki:

Ramlara Everest programından bakabilirsin yada kasada Ramların üzerinde kaç mhz oldukları yazar.

512 + 512 ram ise bunların Mhz leri farklı ise çakışma yapar ve pc ni aşırı derece yavaşlatır.
EVerest nedir hacım?Banada öğretsen bende baksam bıktım artık bu cafecilerden yediğpim kazıklardan. daral:

NiNCaSu demiş ki:
Explosive demiş ki:

EVerest nedir hacım?Banada öğretsen bende baksam bıktım artık bu cafecilerden yediğpim kazıklardan. daral:
Everesti boşver. En basit yolu kasanın yan kapağını söküp ramları çıkartıp bakman =)

Explosive demiş ki:
NiNCaSu demiş ki:
Explosive demiş ki:

Everesti boşver. En basit yolu kasanın yan kapağını söküp ramları çıkartıp bakman =)
Tamam bro w8

1, slottakı ramda pc2 5300 ddr2 sdram 64mx64 512mb yazıyor.
2, slottakinde 512 pc 533 ddr2 ram 16c 64x4 2882 yazıyor.
ekran kartını okuyabildiğim kadar makara: gigabayte 256 mb yazıyor.
anakartmıdır nedir makara: intel P5S02-X yazıyor.

Yukarı Alt