1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Ne olcak bu Güiza'nın hali


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Ne olcak bu Güiza'nın hali
  Fanatik yazarları, “Bu şekilde verimli olamaz. Bir an önce ameliyat masasına yatmalı” derken, en ilginç yorum Sergen Yalçın'dan geldi: Fenerbahçe onu aramaz. Ne zaman aradı ki.

  [​IMG]

  Kupada da yok

  Topuğundaki ağrılar nedeniyle ilk yarıda bazı maçlar gibi Sivas deplasmanında forma giyemeyen Güiza, kupadaki Bursaspor sınavında da oynayamayacak. Ayakkabı giymekte bile zorlanan İspanyol oyuncunun, hafta sonundaki Diyarbakır maçına yetiştirilmesine çalışılıyor.

  Hemen ameliyat olmalı

  Sakatlığı nedeniyle ciddi ızdırap çeken bir oyuncunun, geçici tedavilerle sahaya çıkarılmasına karşıyım. Oyuncuların, gelecekteki futbol yaşamlarını bu tür geçici önlemler için riske atmalarını doğru bulmuyorum. Fenerbahçe, Güiza’ya neresinden bakarsak bakalım, çok ciddi sayılması gereken bir bedel ödedi. Yani bu futbolcu, Fenerbahçe’nin sahip olduğu bir değer. Bu değeri kronik sakatlıklarla düşürmek, yatırılan paranın bir daha geri alınamaması anlamına gelir. Fenerbahçe ileride bu oyuncuyu satıp para kazanabilir. Zaten bu kadar pahalı transfer yapılmasının mantığı da budur. Bu nedenle şu anda ameliyat olup sağlıklı olarak sahalara dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Fenerbahçe’nin kadro derinliği böyle bir ameliyatı kaldırır.

  Mehmet Y.Yılmaz

  Rot-Balans şart

  Her işin başı sağlık, konu insanoğluysa. Hele, bir sporcu söz konusuysa... Bir sporcunun yokluğunun takımını nasıl etkileyebileceği bile hiç mi hiç önemli değil, sağlığı sorunsa. Sakat ya da sakatlanma riski ile oynamak çok eski, çağdışı bir durum değil mi bu zamanda! Ne var ki, bir Güiza gerçeği var ortada. Bir varmış, iki yokmuş İspanyol topuğundan ameliyat olmazsa! Ne demek bu en basitiyle; yarım verim, devamsızlık demek. Yaptırsa rot-balans ayarını, bir-iki ay kaybolacak ortadan, sonrasında devamlılıkla birlikte belki eski golcü kimliğine bile bürünecek. En azından, sağlıklı bir profesyonel olarak, takımına hizmet etmeyi sürdürecek.

  Tamer Bağlan

  Anlayan beri gelsin!

  Ne bu şimdi? Bir yandan meydan okuyacaksın, bir yandan sakat futbolcunun ameliyatına izin vermeyeceksin. Çeyrek Güiza’yı oynatmak hem ona hem takıma hem de taraftara eziyet; Fenerbahçe’yi ve futbolun takım oyunu olduğu gerçeğini inkar etmek; Güiza’ya kendi elinle, arkasına saklanıp sığınacağı mazeret lutfetmek demek. Bu takım çeyrek Güiza’ya bile muhtaçsa, yandı gülüm keten helva. Topuğundan ameliyat olduğu taktirde dönüşünün 1 ayı bulabileceği söyleniyor. Herhangi bir sakatlık yüzünden aylarca uzak kalabilirdi, hatta sezonu bile kapatabilirdi. Bırakın da bir an önce olsun, bitsin. Adam da sürekli sızlanıp durmuyor mu zaten? Gökhan ve Semih ile devam edersiniz olur biter. Bu kadar da güvenemiyorsanız bu takıma, o halde neden transfer yapmadınız?

  Hasan Ali Atasoy

  Ne zaman arandı ki!

  Takımın Güiza’ya ne kadar ihtiyacı var onu teknik direktörü bilir. Ameliyat olmadan devam edebilirse, sezon sonuna kadar devam etmeli. Daum’un, kenarda Güiza’nın yerine oynatacağı oyuncuları varsa ameliyat olmasına izin verir. Yani inisiyatif onda. Bende de kasık sorunu vardı, oynayabildiğim kadar oynadım, sonra ameliyat oldum. Güiza çok aranılacak bir oyuncu değil. Fenerbahçe onu ne zaman aradı ki! Bu yüzden ameliyat olup olmaması çok önemli değil. Gökhan Ünal da, Semih de, Alex de oynar onun yerinde. Fenerbahçe’nin sorunu sabit bir santrfor bulamaması. Kayseri’deki perfromansından çok geride olan Gökhan, beklenen seviyeye gelirse, bu açığı kapatabilir.

  Sergen Yalçın
   
 2. BurakK*

  BurakK* rank8

  Kayıt:
  19 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.053
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sözlük (:

  yanlış bi açıklama olmuş bence Fenerbahçe güiza'ya o kadar para verdiyse arar 8)