Noldu?Ülke elden mi gidiyor,bu gayet normal bazı kesimlerde söylenmemesi çok doğal,sen söyle sana söyleme diyen yok ki?

Caprice demiş ki:
Noldu?Ülke elden mi gidiyor,bu gayet normal bazı kesimlerde söylenmemesi çok doğal,sen söyle sana söyleme diyen yok ki?
Yanlış düşünüyorsun.Ülke elden gitmeye çoktan başladı bile,bunun farkında değilsiniz.Sen söyleme,sana zorla söylettiren yokki.

Optimus Prime demiş ki:
Caprice demiş ki:
Yanlış düşünüyorsun.Ülke elden gitmeye çoktan başladı bile,bunun farkında değilsiniz.Sen söyleme,sana zorla söylettiren yokki.
Rahat ol ben ülkenin elden gittiğini bu piyasanın içinde biri olarak senden kat kat daha çok biliyorum,bu mevzuda mı ülke gidiyor dedim daha iyi oku.

Bence böyle demeleri çok normal.
Çok uluslu devlet kavramı vardır.Belki bilirsiniz.En büyük örnek Osmanlı Devleti'dir.Osmanlı devleti dağıldıktan sonra bu uluslarların bazıları hala Türkiye'nin himayesi altına girdi.Onlarca yıl boyunca ırkçılık olayları olmadığı için bu tür sorunlar yaşanmadı.Şimdi ise Türkiye Devleti Laz , Kürt , Çerkez gibi ulus'lar olarak ayrılıyor.Kürt dediğimiz bölüm Türk olmak istemiyor.Hepsine sözüm yok fakat bazıları kendi devletini kurmak bile istiyor doğuda.Neyse bunları geçelim.Yani son yıllarda ülkede olan ırkçılık olayları yüzünden Türkiye sadece Türk'lerden oluşmadığı akıllara geldi.Buda AB temsilcileri tarafından görüldü.Ha bu olay doğrumudur onu bilemeyeceğim .Ama andımızda dikkatimi çeken birşey vardır ki ; Varlığım türk varlığına armağan olsun diye biryer.Bunu 7 yaşındaki bir çocuğun söylemesi ne kadar doğrudur tartışılır.
Ps:Bu yazıyı yazarken bütün milliyetçi düşüncelerimi bir kenara attım

Bu ülkede sadece Türk'ler yaşamıyor.Herkeze Ne Mutlu Türk'üm Diyene dedirtmek [zorunlu olarak dedirtmek] tabikide haksızlıktır.Lakin ben şu ana kadar o sözün Zorunlulukla söylendiğini bilmiyordum yani ilk öğretimde söylenmediğinde bağıran vs hiç bir Öğretmen vs'de görmedim.Ama eğer böyle birşey varsa ve adam Türk değilse bunu tabikide söylemek Zorunda olmamalıdır.Bu sözü gerçekten iliklerinde hissedip içten gelerek söylemek isteyenler Söylemelidir bence... :oldie:

Yukarı Alt