1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Ne 'Eker'sen onu biçersin


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Ne 'Eker'sen onu biçersin
  "İlhan Eker'in artıları o kadar çok ki... Sahada her şeyini verir. Adam markajında rakibine ahtapot gibi sarılır. Hava toplarında etkili, karakteriyle de saygıyı hak ediyor."

  [​IMG]

  İlhan Eker’in transferi ilk anda Fenerbahçe taraftarını pek heyecanlandırmayabilir. Bir kere hücumcu değil, savunmacı çünkü... Ama unutmayalım ki, flaş oyuncular almakla takım olunmuyor. Önemli olan takım oyuncusu olup, ne verdiğindir. İşte İlhan Eker böyle bir oyuncu. Her zaman hazır ve nazır. Takım için her şeyini ortaya koyan, tüm yeteneklerini, gücünü sonuna kadar aktaran ciddi bir profesyonel. İlhan Eker’i, ta Oftaş’tan beri tanıyorum. O zaman Metin Diyadin’in yönettiği Oftaş’ın o muhteşem savunmasında, bugün Trabzonspor’da oynayan Giray ile birlikte yan yana başarıyla görev yaptı. O savunmanın sağında Orhan Şam, solunda da Murat Selvi vardı. Gökhan Gönül de, Orhan Şam’ın önünde sağ kanat hücumcusu olarak oynuyordu. Şimdi Fenerbahçe’de Gökhan Gönül ile birlikte yine aynı forma için mücadele edecekler. Gençlerbirliği alt yapısından yetişen Balıkesirli savunmacı, düzgün yapısı ve ahlakıyla takımının önemli neferlerinden olacaktır. Aslında Alman teknik adam böyle bi oyuncuyu niye takımında tumadı, anlayabilmiş değilim. Çünkü Almanlar iş disiplinini sever. İlhan Eker gibi iş disiplini yüksek bir oyuncu da Doll’un kadrosunda olabillirdi. Ama belki de hoca tutmak istemiştir, ancak sözleşmesi biten İlhan ayağına gelen bu cazip teklife hayır diyemedi bence. Neyse gelelim İlhan’a... Bilenler için değil, ama tanımayanlar için İlhan Eker’in özelliklerini söyleyelim:

  Her takıma lazım

  Bir kere Süper Lig’de bir sezon Hacettepe, bir sezon da Gençlerbirliği formasını giyerek önemli tecrübe yaşadı. İstikrarlı bir fizik güce sahip. Hava toplarında oldukça inatçı ve mücadele gücü yüksek olan İlhan Eker, biraz ağır görünse de bu açığını iyi zamanlama ve ilk toplardaki isabetli baskısıyla kapatabiliyor. Ayrıca markajlarda rakibinin kaleye yüzünü döndürmez. Hava toplarındaki hakimiyetini, hücumda, özellikle yan toplarda iyi kullanır. Fenerbahçe’nin bugünkü savunma kurgusu içinde ilk 11 oyuncusu gibi görülmeyebilir. Ama o işine bakar ve formayı yakaladığında da kimseye vermez. Başta da söyledi-ğim gibi, işine bakar ve oynasa da oynamasa da takımı için her zaman hazırdır.​

  Fanatik ^^