1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

NATO'dan Rusya'ya Rest


 1. 4eweRSro

  4eweRSro rank8

  Kayıt:
  20 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.384
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  - Resim Silinmiş.
  NATO'dan Rusya'ya Rest
  NATO, Rusya'nın Güney Osetya ve Abhazya'yı tanıma kararını geri çekmesini istedi.


  Osetler, Rus bayraklarıyla kutladı

  ABD bayraklı Gürcüler

  NATO'nun Brüksel'deki merkezinden yapılan açıklamada, 26 üyeli NATO'nun Gürcistan'nın ayrılıkçı bölgeleri Güney Osetya ve Abhazya'yı tanıma kararı olan Rusya'yı kınadığı belirtildi. Açıklamada, Rusya'nın ayrılıkçı bölgeleri tanıma kararından vazgeçmesi istendi.

  AB ve NATO ülkeleri, Rusya'nın Gürcistan'dan tek yanlı olarak bağımsızlığını ilan eden Abhazya ve Güney Osetya'yı tanımasının ardından "Moskova'ya geri adım attırmanın" ve "ortamı yumuşatmanın" yollarını arıyor.

  Brüksel'de diplomatik kaynaklar, AB ve NATO'nun "Rusya'ya vazgeçilmez şekilde ihtiyacı olduğu" görüşünden hareketle Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'in "yeni bir soğuk savaştan korkmadıklarını" söylemesinin şaşırtıcı olmadığını belirtiyor.


  "Rusya'nın gerçek bir strateji değişikliği sergilediğini", Moskova'nın "süper güç" diplomasisine döndüğünü söyleyen diplomatlar, bu tavırdan kaynaklanan "yeni, olumsuz ve endişe verici gelişmelere" dikkati çekiyor.

  Avrupa'nın sınırlarını değiştiriyor

  Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Rusya'nın tek yanlı olarak ve şiddete başvurarak Avrupa'nın sınırlarını değiştirdiğini söyledi.

  Saakaşvili, Alman Bild gazetesinde yayımlanan röportajında, kendilerini Rusya'ya karşı savunabilecek güce sahip olup olmadıklarının sorulması üzerine, "Hayır, askeri açıdan hiçbir şansımız yok. Rusya tek yanlı olarak ve şiddet yoluyla Avrupa'nın sınırlarını değiştiriyor. Avrupa bir defa buna izin verirse Rusya böyle bir şeyi gelecekte de deneyecektir" dedi.

  Kaynak:Hürriyet
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. StarkDrache

  StarkDrache Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.958
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kuzey Yarım Küre