1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

NATO’dan Rusya’ya: Kararından vazgeç


 1. StarkDrache

  StarkDrache Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.958
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kuzey Yarım Küre

  NATO Konseyi, Rusya’nın Gürcistan’dan tek yanlı olarak bağımsızlığını ilan eden Abhazya ve Güney Osetya’yı tanımasını kınayan bir açıklama yaptı ve Rusya’yı kararından vazgeçmeye çağırdı.
  İttifak üyesi 26 ülkenin daimi temsilcilerinden oluşan NATO Konseyi, bugünkü toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Rusya’ya kararından vazgeçme çağrısında bulundu. Konsey, Rusya’nın tavrının, BM Güvenik Konseyi’nin birçok kararına aykırı düştüğüne, Gürcistan’ın toprak bütünlüğünün korunmasına yönelik yükümlülüklere uymadığına dikkati çekti.
  NATO Konseyi, Rusya’nın son haftalardaki tavırlarının Kafkaslarda barış ve istikrarın korunmasına yönelik söz ve yükümlülüklerine gölge düşürdüğü mesajını verdi.

  İttifak, Gürcistan’ın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine tam destek verdiğini yineledi ve Moskova’dan da bu ilkelere saygı göstermesini istedi.

  Rusya’nın ise bu çağrıyı kabul etmesi beklenmiyor.

  MILLIBAND: YEENİ SOĞUK SAVAŞ İSTEMİYORUZ

  İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband ise bugün Rusya’nın “saldırganlığına” karşı koalisyon oluşturmak için görüşmelerde bulunmak üzere Ukrayna’ya gitti.

  Miliband Kiev’de yaptığı açıklamada, yeni bir soğuk savaş istemediklerini ve Rusya’nın soğuk savaş başlatılmamasında büyük sorumluluğu olduğunu söyledi.

  GÜRCİSTAN, RUSYA’DAKİ DİPLOMATLARINI GERİ ÇAĞIRDI

  Gürcistan Dışişleri Bakanı Ekaterine Tkeşelaşvili ise, “Moskova büyükelçiliklerindeki diplomatlarını geri çağırmaya karar verdiklerini, ancak iki memurun büyükelçilikte kalacağını” söyledi.

  Tiflis, geçen ay Rus savaş uçaklarının Gürcistan hava sahasına girmesinin ardından, Moskova büyükelçisini geri çağırmıştı.


  Kaynak : NTV