Silkroad'ı 2-3 sene gibi rahatça oynayabileceğim,kullanımı kolay,oyun performansı yüksek bir dizüstü bilgisayar almayı planlıyorum.Kullanıpta güzel bulduğunuz ya da tavsiye ettiğiniz birtane varsa buraya yazın lütfen.Yaklaşık olarak fiyatta verirseniz sevinirim :)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
laptop dedin mi iş değişir geniş bir yelpazedir sen bütçeni söyle ona göre tavsiyede bulunayayım.

genelde standart olması gerekenleri söyleyeyeyim ;
2gb ram veya 3gb.
ekran kartı kesinlikle onboard olmayacak bir ürün almalısın hepsi bu diğer özellikler zati standart.

Ben geçenlerde bunu almıştım 5 tane silkroad ı çok rahat kaldırıyor.

Özellikler:

· Intel® Pentium® Dual Core İşlemci T2410 (2.00 GHz.)

· Orijinal Microsoft® Windows Vista® Home Basic

· 2 GB DDR2 667 MHz Bellek · 160 GB SATA Harddisk

· 15.4" WXGA (1280x800) TFT Renkli Ekran

· 512 MB Geforce 9300GS Ekran Kartı (256MB Ayrılmış Bellek)

· DVD±RW DUAL sürücü · 1.3 MP Webcamera

Silkroad da sureklı afk olacagından laptop kullanman biraz mantıksız en az 2 gb ramlı 256mb ramlı ekrankartı ve Dual Core İşlemci si olması lazım bu arada yıl başına dogru fiyatlar pahalı onuda goz onunde tut :thumbsup:

Oyun için masaüstü iyidir biliyorum ama çalışma masamda çok yer kaplıyor; beynimi çok meşgul ediyor o yüzden.Bütçe konusuna gelince 1500-2500 ytl aralığında.Almamı önerdiğiniz en uygun zaman falanda söylerseniz çok makbule geçer.fiyatların nerden gelip nereye gittiği hakkında da pek bir bilgim yok açıkcası.körü körüne de almak istemiyorum en iyi sizler bilirsiniz.
Tekrar söyleyeyim oyun için alıyorum bilgisayarı 99%.Yeni çıkan oyunlarda vs. en az 3-4 sene zorlanmayacak bir makina olmasını istiyorum.oyun piyassasının ne kadar hızlı geliştiğine bakılırsa pek de mümkün gibi gelmiyor bana ama sizinde yorumlarınızı duymak isterim.

Düşündüklerim:

Sony Vaio NS11S/S Dizüstü Bilgisayar ürün resmi Sony Vaio NS11S/S Dizüstü Bilgisayarİşlemci Türü: Intel Core 2 Duo, Ekran Boyutu: 15.4 inç, Bellek: 4096MB, Sabit Disk: 320GB, İşlemci Hızı: 2.0GHz
Böyle birşey var fiyat aralığı 1470-1650 ytl

HP 6720S KU282ES Dizüstü Bilgisayar ürün resmi HP 6720S KU282ES Dizüstü Bilgisayarİşlemci Türü: Intel Core 2 Duo, Ekran Boyutu: 15.4 inç, Bellek: 4096MB, Sabit Disk: 250GB, İşlemci Hızı: 2.4GHz
Fiyat aralığı: 1759-2404 ytl

Acer Aspire 5735Z-322G25MN Dizüstü Bilgisayar ürün resmi Acer Aspire 5735Z-322G25MN Dizüstü Bilgisayarİşlemci Türü: Intel Core Duo, Bellek: 2048MB, Sabit Disk: 250GB, İşlemci Hızı: 2.0GHz
Fiyat aralığı: 1137-1333 ytl

Düşündüğüm laptoplar bu biçim ama bunlara gerenk yok daha ucuza verimli çalışırsın diyenler olabilir; en gin bilgilerinize tecrübelerinize sığınaraktan yardım etmenizi bekliyorm :muck:

%99 oyun için alıyorum diyorsun ve laptop arıyorsun. Çok büyük bir çelişki bence bu.

Prestij

Tanınıyorum
Genel amaç oyun oynamak ise tavsiyem ;
İşlemci : AMD Çift çekirdek işlemciler,
Ekran Kartı : Ati (min. 512 Mb, min. 128 bit)
Ram : 2-4 Gb (Hız min. 800 Mhz)
Anakart : Asus (ileride yükseltebileceğin bir kart tercih et)
Harddisk : 250-500 Gb (min. 7200 Rpm, çok kapasitede olması yavaşlamaya neden olabilir)

Asus anakart, AMD işlemci ve Ati ekran kartı oyunlar için çok yüksek performans sağlar, Sisteminin isteğine göre 750-1500 YTL arasında değişir, tavsiyem geneldir ve anlayan biri yardımı ile sistemini toplamanı şiddetle tavsiye ederim.

Prestij

Tanınıyorum
İllaki laptop alacağım diyorsan yine Amd işlemcili, Ati ekran kartlı ve min 3 Gb ramlı sistem şart. Hp serilerinde rahatca isteğine ve bütçene uygun bir bilgisayar bulabilirsin, Fiyat aralığı laptop için 1.300 - 1.800 YTL, ancak oyun için masaüstü bilgisayar daha uygun.

Meddah demiş ki:
%99 oyun için alıyorum diyorsun ve laptop arıyorsun. Çok büyük bir çelişki bence bu.
Oyun için masaüstü iyidir biliyorum ama çalışma masamda çok yer kaplıyor; beynimi çok meşgul ediyor o yüzden.
Evde bilgisayarı koyacak başka müsait bir yer de yok bu yüzden böyle bir arayış içindeyim.Malum iradesizlik.Bir şeyi düşünmemenin en iyi yolu onu gözünün önünden kaldırmak.Hem her gittiğim yere gelmesi de benim için bir avantaj.

Prestij demiş ki:
İllaki laptop alacağım diyorsan yine Amd işlemcili, Ati ekran kartlı ve min 3 Gb ramlı sistem şart. Hp serilerinde rahatca isteğine ve bütçene uygun bir bilgisayar bulabilirsin, Fiyat aralığı laptop için 1.300 - 1.800 YTL, ancak oyun için masaüstü bilgisayar daha uygun.
bir laptop aldığımda Silkroadonlineyi en azından medium grafikte oynamak istiyorum.Ayrıca 1 sene kullanıp da çok verimsiz eski bir bilgisayar haline de gelmesini istemiyorum.
Masaüstü düşünmüyorum aslında ama oyun oynarken laptop bana çok çok büyük kayıp yaratacak ise masaüstü de düşünebilirim.Ama sen 2 bin ytl verim 3-4 sene rahat rahat oyununu oynarsın derseniz laptopda ısrar edicem.

Prestij

Tanınıyorum
Benim gibi 6-7 tane birden client açmayacak isen Laptop al, değilse mutlaka masaüstü bilgisayar :wink1:

Prestij demiş ki:
Benim gibi 6-7 tane birden client açmayacak isen Laptop al, değilse mutlaka masaüstü bilgisayar :wink1:
6-7 client omg.
ben 1 clientle zor uğraşıyorum, maximum 2. honor kasmak bana göre değil^^ uygunmudur laptop?

Yukarı Alt