1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

NASA sitelerini hackleyen Türk Hacker'lar yakalandı


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48

  [​IMG]

  Adana Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği bir operasyonda sahte internet siteleri kurarak dolandırıcılık yaptığı belirlenen İNTERPOL kod adlı hacker A.D. yakalandığı açıklandı.

  Adana Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüğüne bağlı bilişim suçları büro amirliği ekipleri, yaklaşık 2 aydır sürdürdükleri çalışma sonucunda Adana ve çevresinde operasyonlar yaptı.

  Polisin yaptığı çalışmada, şebeke lideri olduğu ileri sürülen A.D. (28) ve 5 kişilik ekibi yakalandı. Şahıslar, sağlık, güvenlik ve eğitim hizmeti sağlayan kamu kurum ve kuruluşları, ulusal basın ve yayın kuruluşları, bazı şirket ve kişiler, uluslararası kuruluşlar, Microsoft yazılımları ve Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi Başkanlığı'na (NASA) ait internet sitelerini çökerttiği, kredi kartı kullanılan alışveriş sitelerinin ve bazı kamu kuruluşlarının veri tabanlarına erişim sağlayarak vatandaşların kredi kartı ve kişisel bilgilerini elde ettiği ve bu yollarla dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

  Sanıklar, çıkarıldıkları mahkemece, 'çıkar amaçlı organize suç örgütü kurma, örgüte üye olma, bilişim sistemlerini kullanarak kamu kurumlarına ve tüzel kişiliklere ait bilişim sistemlerine zarar verme, erişimi engelleme, verileri yok etme ve değiştirme, banka ve kredi kartını kötüye kullanma, banka ve kredi kartı dolandırıcılığı yapma, bilişim sistemine girmek suretiyle nitelikli hırsızlık ve nitelikli dolandırıcılık' suçlarından tutuklandı.

  Şimdiye kadar çok sayıda sahte internet sitesi kurduğu belirtilen şahısların, bu sitelerden alışveriş yapmak isteyen vatandaşların kredi kartı ve kimlik bilgilerini ele geçirerek, kredi kartlarının kullanıma açık olup olmadığını tespit etmek için bazı yardım kuruluşlarına para gönderdiği öğrenildi.

  Çökertilen şebeke üyelerinin, kablosuz modemle internete erişim sağlayan kafeterya, otel gibi yerlerin İp'leri üzerinden erişim sağlayarak yüklü miktarda kontör ve elektronik eşya satın aldığı, sahte kimlik ve adresleri kullanarak ürünleri teslim aldığı da belirlendi.

  Maybe,