Bursaspor'la sözleşme yenilemeyip G.Saray'la anlaşan Sarp ilk kez konuştu.

- Resim Silinmiş.

Bursaspor'la sözleşme yenilemeyip Galatasaray ile anlaşan başarılı defans oyuncusu Mustafa Sarp tatilini geçirdiği Antalya'da ilk kez Galatasaray formasını giydi.

Galatasaray ile anlaştığını açıklayan Bursasporlu futbolcu Mustafa Sarp, sarı-kırmızılı formayı giymenin, hayali olduğunu söyledi.

Mustafa, futbol sevgisinin babasından geldiğini ifade ederek, "Babam gençliğinde Diyarbakır'dan İstanbul'a, hem ekmek parasını kazanmak hem de Galatasaray'ı canlı izlemek için gelmiş. Böyle bir babanın oğlu sizce hangi takım taraftarı olabilir? Mesela, UEFA Kupası alındığında ağlamıştım. Zaten kim ağlamamıştı ki..." dedi.

İşte bomba gibi açıklamalar...

NASIL YAKIŞTI MI?

Ligtv'nin haberine göre; Sarı-Kırmızılı formayı sırtına geçirirken çok heyecanlandığını söyleyen Sarp, çocukluktan beri hayalini kurduğu bir takımda oynayacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek sırtına geçirdiği G.Saray forması için 'Nasıl ? Yakıştı mı? ' diye de sormayı ihmal etmedi...

BENİM BİR KANITIM VAR

Mustafa Sarp, çocukken hangi takımı tuttuğu şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi: " Ben bununla ilgili yorum yapmıyorum çünkü, her imza atan futbolcunun çocukluk fotografları felan çıkar ve zaten çocukken G.Saraylı oldtuğu yazılıp çizilir... Fakat benim bu konuda bir kanıtım var...

BABAMDAN GELEN BİR HASTALIK

2 sene önce Bursaspor'a transfer olduğum zaman Fourfour Two dergisinde çıkan bir röpartajımda 'Futbola nasıl başladınız şeklindeki bir soruya verdiğim yanıt var.. G.Saraylılık babamdan gelen bir hastalık benim için...Benim babam Diyarbakır'dan 16-17 yaşlarında İstanbul'a gurbete gelirken hem ekmek parası hem de G.Saray'ın maçlarını tribünlerden seyrekmek için gelen hasta G.Saraylı birisi...Böyle bir babanın oğlu iken de başka bir takımı tutmanız mümkün değil ki.." diyerek Sarı-Kırmızılı formaya olan sevdasını dile getirdi...

O ZAMAN HANGİ G.SARAYLI AĞLAMADI Kİ

G.Saray 2000 yılında UEFA Kupası'nı kaldırırken hangi G.Saraylı ağlamadı ki... Ben bir G.Saraylı olarak soruyorum, G.Saraylı olup ta kim ağlamadı... Ben ağlamadım diyen ya G.Saraylı değil ya da doğruyu söylemiyordur... Ben o zaman 2. Lig'de forma giyiyordum... Tabi babamızın hastalık derecesindeki tutkunluğu bize de aşılanmış durumda...

Bu formayı giymek herkese nasip olmaz... Her zaman hayalimizde Galatasaray forması giymek vardı... Nasip olur mu olmaz mı onu bilmemiz mümkün değildi... Tabi şu an çok mutluyum bu formayı giymek, o kulübe gitmek o camiaya o taraftara hizmet etmek herkese nasip olmaz... Bunu yaşamak hayatta kaç tane futbolcuya nasip olur ki...

3 YILLIK ANLAŞMA YAPTIK

28 yaşındaki başarılı futbolcu G.Saray ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Menajerimiz Özcan Üstüntaş'ın yaptığı görüşmeler sonrası G.Saray yönetimi ile 3 ön protok imzaladım...İnşallah resmi imzanın da atılacağı tarihi bekliyoruz... Hayırlısı olsun"

BOŞUNA CEHENNEM LAKABI TAKILMDI

Mustafa Sarp Ali Sami Yen içinde şu çarpıcı açıklamalarda bulundu: " Yıllarca televizyondan izlediğim, Avrupa tarafından 'cehennem' adı verilmiş stadımıza ve taraftarımızın önüne çıkmak, kazanılacak başarılarda pay sahibi olmak istiyorum. Yerli ve yabancı oyuncularıyla Galatasaray, ligin en kaliteli kadrosuna sahip. Bu forma, hak etmeyene teslim edilmez. Bu yüzden, o kadroda olan her futbolcu çok iyidir."

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
YAZIK....

Bursada okulumuza gelmişti Ertuğrul Sağlam ile hatta telefonum da videosu da mevcut o kadar güzel sallıyormuş ki ....

Yukarı Alt