Beşiktaş'taki puan kayıpları takım içinde tüm dengeleri alt üst ederken, Mustafa Denizli'nin anlattıkları çöküşün nedenleri bir bir ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz yıl takıma kazandırdığı çifte kupa çok çabuk unutuldu.. 3 büyük takımın başında şampiyonluk yaşayan tek Türk teknik direktör olan kurt hoca Mustafa Denizli bugünlerde yerden yere vuruluyor..

Peki ne oldu da Denizli'nin takımı bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar hızlı bir çöküş yaşadı. İşte bu sorunun cevabını yine Mustafa Denizli verdi. Usta gazeteci Turgay Kurt'un Show TV'de yayınlanan 6 Pas programında söyledikleri, Beşiktaş'taki başıbozukluğu gün yüzüne çıkarırken, Denizli'nin daha sezon başında hedeflerinden nasıl uzaklaştığını da gözler önüne serdi.

Denizli o günleri Turgay Kurt'un da içinde bulunduğu bir arkadaş çevresinde özel sohbette bakın nasıl anlatıyor:

BENİ GÖKHAN ZAN YAKTI

"Beni yakan isim Gökhan Zan oldu. Onun Galatasaray'a gideceğini hesaba katmamıştım.. Galatasaray Servet'i Marsilya'ya satacağına kesin gözüyle bakmış olacak ki Gökhan Zan'ı transfer etti. Ben esasen defansta yabancı hakkımı kullanmayı aklımdan geçirmiyordum. Ama Gökhan Zan gidince mecburen Ferrari transferine evet demek zorunda kaldım.. Oysa benim kafamdaki defans kurgusu Gökhan Zan ve İbrahim Toraman üzerine kuruluydu. Zapo'yu bu yüzden gönderdim, Sivok'u da göndermeyi düşünüyordum. Sivok ve Zapo'nun yerine de iki kaliteli orta saha oyuncusu almayı düşünüyordum ama hesaplarım tutmadı.

CİSSE'NİN BÖYLE OYNAYACAĞINI BİLSEYDİM

Ernst geldikten sonra ben Cisse'nin böyle oynayacağını bilseydim asla gitmesine izin vermezdim. Cisse ligin ilk yarısında vasatın üzerine çıkamayınca gözden çıkardık. Yönetim daha sezon ortasında Fink'e imza attırdı. Ernst gelince Cisse'nin son 8 haftada ortaya koyduğu futbol beni başta olmak üzere herkesi şaşkına uğrattı. Fink transferinden vazgeçmeyi düşündüm ama imzalar çoktan atılmıştı.. Fink'ten vazgeçmemiz durumunda Beşiktaş'ı yeni bir tazminat sorunu bekliyor olacaktı.. Bu riski alamazdık. Bu nedenle istemeyerek de olsa Cisse'yi gönderip Fink'i transfer ettik.. Tüm bu gelişmeler benim yaratmayı düşündüğüm takımı kurmama engel oldu.."

İyi güzel konuşmuş da Gökhan Zan olayında bi çelişki var.Gökhan Zan sözleşmesi bittikten sonra 2-3 gün sözleşme yenilenmesini bekledi yönetimden ama Demirören ne akla hizmetse yenilemedi ve sonuçta da Galatasaray kaptı.yani Mustafa hoca şimdi ağlanmasın şöyle, böyle oldu unun için bu haldeyiz demesin.Geçen sene beleşten kazanılan 2 şampiyonlukla zafer sarhoşluğu içinde takımı çook büyük bişey sandı ama takım elinde patladı.
Ps:Ben Denizli'nin yerinde olsam 1 dakika daha beklemem istifamı veririm Moskova maçında yenildiği halde İstanbul'da sokağa çıkamaz

Denizlinin takımla arası bozuk sanırım buda basına vurmuyor Takımdan bazılarıyla anlaşamıyor düşe düşe zana kadar düşüyor... yakında kokusu cıkar dıcem :D batıcamız kadar battık :D

Yukarı Alt